Споделена история от Здраве

Трябва спешно да сваля няколко килограма!
Здравейте, да ви се представя - момиче в пубертета, висока съм 171 сантиметра и тежа 71 килограма. Юни месец заминавам на почивка и там, където ще ходя сигурно има басейн. Много обичам да се къпя в басейни, но пък имам един корем и едни бедра, но понеже съм висока не ми личат толкова. Но все пак - не си харесвам особено тялото, не е и най - лошият случай /лично познавам хора, които са доста по-зле от мене/, но не е и красиво. Искам и дрехите да ми стоят добре. Не ям толкова много - ям само когато съм гладна и спирам да ям, когато съм сита, а не се тъпча. Редовно излизам с колелото навън - карам поне 1-2 часа /с малки почивки де/. Понякога правя упражнения, почти нищо не става - помогнете ми БЕЗ диети, защото наскоро една приятелка чете книгата на Пол Маккена - "Аз мога да те накарам да отслабнеш" - и аз я прочетох, даде ми я. Там пише, че след диетите качваш килограмите отново и ставаш дори още - по дебел. За това моля ви да не ми давате диети, а някакъв начин за по - бързо отслабване.

P. S - Не съм се сетила сега да отслабвам, пробвам още от началото на 2011!

Коментари

1.   Ами включи се в нашата инициатива „ ИГРА Да отслабнем заедно„ http://spodeli.net/5/story-12663.html....
в коментарите даже го има скайпа ми, в които имам открит канал и си разменяме, за сега само с Мия, съвети. Тя е шампион - смъкна за седмица 2,5 кг., аз по нейните съвети също смъкнах - 1 кг. (176 см., 64 кг.)...

Ние не сме дебели също, просто искаме здравословно и полекичка да се вкараме в линия! Не гладуваме.
Заповядай!

3.   Потърси инфо за 90 дневна диета - при нея няма йо-йо ефект. И не е точно диета, а режим на хранене, много балансирано с много витамини и много ефикасно. Изпробвано.

4.   90 дни са много - момичето иска да ходи на плаж през юни. Мога да ти предложа нещо, но то е пак вид диета. Лично аз на млади години съм отслабвала така и не съм качвала килограми, стига да не се тъпча после. Та - това продължава десет или повече дни. През ден ядеш само варен ориз с кисело мляко и малко сол + течности по възможност без захар. Лично аз пиех кафе със захар. Следващият ден - всичко без да се тъпчеш. Казват, че това съчетание между кисело мляко и ориз е подходящо за топене на мазнините. Диетата е японска. Успех!

5.   Мини на режим от кисело и прясно мляко, супи, салати, леки меса, плодове и овесени ядки, сурови ядки и т.н. Например:
Закуска: мляко(кисело или прясно), овесени ядки с настъргана ябълка, канела и лъжичка мед - количеството да не превишава 1 чаена чаша от по-големите тип mug до 200 грама. Можеш да накиснеш ядките в киселото мляко от вечерта или да ги свариш с прясното до омекване.
Междинна: шепа орехи или други сурови ядки (10-тина, не прекалявай и ги сменяй), можеш да ги комбинираш и с плод. Аз обожавам орехи с настъргана ябълка и канела.
Обяд: Супа и салата
Междинна: плод или чаша кисело мляко с намачкани ягоди
Вечеря: порция постно ястие или месо със зеленчуци
Пий много вода и билкови чайчета след всяко хранене.
Изключи белия хляб, сладките храни, соковете от кутия и наблегни на естествени и природни храни - плодове, зеленчуци, леки меса, риба, овесени ядки, сурови ядки, мед и мляко. Ако упражняваш и контрол върху порциите, ще има безвъзвратен и положителен ефект върху цялото ти тяло: ще стопиш целулита, ще ти укрепне косата и кожата ти ще се изчисти. Казват, че на едно хранене, човек трябва да поема толкова храна, колкото се побира в дланта му. Прецени сама дали за теб това е достатъчно, но при всички случаи това е добър ориентир.
Успех!

6.   Авторката: Благодаря, включих се в играта, ще съчетая всичко това, което ми казахте - през лятото след тази почивка ще излизам навън с колелото през деня, та така май ще сваля доста!