Споделена история от Здраве

Не мисля, че съм създадена за този свят
Здравейте всички!

От много, много време ме мъчат мисли, които не мога да си избия от главата. Дори не знам от къде да започна, но ето:

Преди бях много свежо дете, позитивно настроено към всичко. Постоянно си повтарях Don't worry, be happy и така игнорирах всички черни мисли, които имах. Но това се промени много към края на осми клас. Започнах да мисля все повече и повече за бъдещето, за това накъде отива светът. Мисля за това какви са хората в днешно време и те въобще не ми харесват. Мисля за лошото, което се случва на този свят. Не мога да повярвам какви лоши и нечестни хора има, колко злоба се крие в някои от тях. Не мога да повярвам, че в някои страни хората спазват диети, а в други - нямат какво да ядат. Не мога да повярвам, че в Южна Корея трябва да си красив за да бъдеш приет в обществото. Не мога да повярвам, че японка е умряла поради 159 часа работа без почивка. Не мога да повярвам, че се водят такива воини по този свят, заради които умират толкова много невинни хора. Не мога да повярвам, че човек като Ким Чен Ун съществува. Не мога да повярвам как може да има толкова повърхностни хора, които те съдят постоянно. Не ме интересува дали си пълен, слаб, красив, грозноват. Просто бъди добър човек, моля те.

Просто ума ми не побира как може да има толкова много нечестен и ужасен свят. Толкова много проблеми навсякъде, не знам как живеят ''нормалните'' хора. Как се смеят, като знаят, че някъде някой страда? Аз не мога, не разбирам как може някой да е щастлив в този грозен свят.

Ти, който четеш това, моля те бъди добър човек. Цени това, което имаш. Не бъди нещастен като мен. Аз мисля, че състоянието ми не е нормално, но ти не бъди така, усмихвай се. Лично на мен може би не ми остава много дълго време живот, планирал съм всичко. Но искам ти да живееш и да оцелееш в този нечестен свят. Направи го за мен.

Коментари

1.   Откакто има живи организми на този свят е така... Не е от сега... Ако желаеш да направиш света по-добър започни с малките неща... Мислиш твърде глобално ти не можеш да промениш политиката, нито да спреш войните, нито да накараш да завали дъжд над сухите региони в Африка... Можеш обаче да си рециклираш боклука примерно, да живееш малко по-природосъобразно, да спасиш някое животинче или да помогнеш на някой човек в нужда....

2.   Съгласна съм с теб, затова се заобикалям с добри хора. Ако някой е лош или нещастен и мога да му помогна, го правя. Вярвам, че за всяко мнение има причина, която не зависи изцяло от самите хора, които не контролират вътрешните си чувства. Бъди толерантна и прави малко добро всеки ден, така това ужасно чувство стихва.

3.   Звучиш много тъжно и депресирано. Да ти кажа честно и аз доста често съм била като теб, седяла съм сама в тъмна стая и съм мислили ли мислила за всички световни проблеми... все едно пък можех да намеря решение! Разбира се, решение не намерих, но ставах все по-тъжна, самотна и депресирана, защото докато връсниците ми се радваха на живота, аз мислех защо има глад в Африка или колко е гадно, че заради алчноста на някой диктатор някъде умират невинни хора. И накрая сигурно щях да стана най-самотния и тъжен човек на света, докато не ми се случи нещо на пръв поглед съвсем обикновено. Взех си куче! И така заради нея, женска е, трябваше да се стегна да изляза от стаята и да ида в парка. И там установих, че въпреки всичките ужасии, слънцето грее, птичките пеят и небето е синьо и вместо да стоя и да си съсипвам здравето в опит да реша нерешими проблеми е по-добре да използвам енергията, която имам за да правя добрини и да радвам хората. Да, това няма да спаси от гладна смърт някое дете в Сомалия, но пък е приятно да помогнеш на възрастната си съседка с качването на торбите. Някак си след това, чувстваш, че денят ти не е минал напразно и си направил нещо макар и супер мъничко, което да направи света едно по-добро място. Ако искаш опитай! Няма нищо по-хубаво от това просто да правиш такива мънички неща, с които да зарадваш някого. Няма значение колко незначителни са на пръв поглед, но за някоя уморена пенсионерка фактът, че си отстъпил място в трамвая или си помогнал с нещо друго е от значение! И като ти се усмихне с благодарност ще ти стане приятено! Е, ако искаш вярвай, ако искаш ми се смей, но аз смятам, че всеки човек се ражда с определена мисия в живота. Е, моята е да помагам и да съм мила с хората. Нямам някакви невероятни таланти, не мога да открия лечение на тежка болест, колкото и да ми се иска, но мога да разсмея някой тъжен, да помогна на някой, който има нужда от подкрепа или просто да се усмихна на киселата продавачка и да и благодаря за любезното обслужване. И гарантирано ще знаам, че това я е зарадвало и съм направила денят и една идея по-добър и щастлив. Опитай! И тогава ще вдиш, че животът има смисъл! Не ти трябват супер умения, просто излез, обърни внимание на някой самотен възрастен дядо в парка, поговори си с него, изслушай го и като го видиш как се усмихва и ти ще се усмихнеш. Помогне на любимите си хора вкъщи, усмихвай се на продавачките... все ей такива дребни неща, които не костват усилия, но за другия човек значат много и тогава самият ти ще разбереш, че не е нужно да решаваш световните проблеми, за да правиш добро и да правиш хората щастливи. Пък знае ли човек, ако не сме така само аз и ти, а милиони... може пък и да успеем да променим света, но промяната започва от малките неща! От това да си мил и да помагаш на хората около теб. Нали се сещаш? Ти ще направиш нещо мило за намусената си съседка, тя на свои ред ще се усмихне и ще е по-мила с някой друг, който ще е щастлив заради това и на свои ред ще се държи по-мило с някой трети... и така. Важното е някой да започне! Защо да не си ти? Опитай!

4.   Както номер 1 те посъветва - започни от малките неща. Не можеш и няма как да направиш всички щастливи, да спреш воините и да промениш политиката, нито да спреш глада в някои страни. Прави добро, така ще се чувстваш по-добре, отделно мисли позитивно, примерно; вместо да казваш "Светът, на когото съм е ужасен, има толкова лоши неща, а аз нищо не мога да направя", опитай с "Мога да направя хората около мен щастливи, мога да дам на някой просещ човек по улицата някой лев или храна, мога да помогна на някого да разреши важен проблем, мога да помогна на възрастната жена, която носи тежките чанти, да пресече улицата, да задържа входната врата на блока, докато съседа минава". Възможностите са изключително много и от личен опит ти казвам, няма по-приятно чувство от това да видиш усмивката на някого, на когото току-що си помогнал. Някак ти изпълва душата с топлина и те кара да се чувстваш жив.
Вместо да се жалваш, че никой нищо не прави и не се замисля, ти бъди промяната, ти бъди различния. Започни да четеш философски книги, образовай се духовно, натрупай опит и не се страхувай от чуждото и негативното.
По последните ти изречения, виждам че обмисляш самоубийство, така ли е? Ако да: по-голяма простотия от тази няма и ако мислиш, че всичките ти проблеми ще изчезнат по този начин, не си познал. Нито знаеш какво се случва след смъртта, нито нищо. Само можеш да гадаеш. Говориш за промяна, осъждаш хората, че нищо не правят и в същото време планираш suicide и как да се предадеш, а ти трябва да се бориш! Помагай, прави добро, прави градивни неща, разширявай кръга на знанията си, дори да си сам продължавай. Бъдещето е изпълнено с изненади - някои добри, други не. И още нещо - знаеш ли кое е равно на самоубийство? Това да стоиш да се оплакваш и в същия момент нищо да не правиш.

И за да ти покажа, че не си сам, добавя, че съм на 14 години и аз виждам какви са хората, как се осъждат и действат без да мислят (включително почти всичките ми приятели), при възможност да помогна на някого, правя го, не очаквам нищо в замяна.
Като заключение: Не се спирай пред нищо, стъпвай си на краката и само напред

5.   От заглавието помислих, че имаш някакви проблеми. Че нямаш пари или че гаджето ти те е зарязало, а ти си създаваш излишни проблеми. Разбери, че животът е само един и трябва да му се наслаждаваш колкото можеш повече, че после няма връщане. А ако се самоубиеш това ще е по-гадно за родителите ти от 3-та световна война. Те всички ако мислят като тебе и решават проблема със самоубийство вече нямаше да останат хора на земята.

6.   Аз съм млада и имам напълно същото мнение като твоето. Постоянно се тревожа за такива неща и смятам. че не съм създадена за този свят. Не мога да приема тази омраза. злоба. това гледане на външния вид на човека постоянно. вечния расизъм. Не мога да приема как хората заливат с киселина други хора по улицата. как мъже пребиват и изнасилват жени. Не мога да приема как може да дръпнеш на някоя жена чантата на улицата и да й извадиш нож или да риташ някое животно или човек докато не умре. Просто всички тези неща ме измъчват до крайност и не знам как ще продължа да живея. Боря се всеки божи ден. Бори се и ти! Не се самоубивай. Такива хора като нас са нужни на света. за да се променят нещата.

7.   Чувствам се точно така, макар да не съм на тази възраст.
Най-голямото наказание на "БОГ". ако приемем че съществува такъв е, да искаш д а помогнеш, но да не можеш. Толкова много неща искам да променя, но нямам избора, не зависи от мен.. и там - някои хора се предават.
И аз, като предал се такъв не желая да се лъжем или да те излъжа, че нещо има смисъл, ... така ще е, колкото и ад искаш или не искаш... и след това е проблема за смъртността.. - не чуждата, а твоята... колко ще живееш? Колко ще промениш? Колко искаш, а колко можеш наистина?
Аз съм отчаян от 10-ти клас, когато имахме есе, за това - "Кой човек е щастлив"..
9 години по-късно - не се чувствам по-добре, не се чувствам истински.. правя се, че разбирам, макар да знам какво става в света... понякога плача.. тъжно ми е, но хората никога не биха разбрали или оценили...
Мога да пиша до безкрай, както и ти - може би, .. но нищо няма да променим и едно време баба ми казваше, когато правих сборове и ходих на "митинги" - една причка - пролет не рпави... да, но това пречи ли й да пее?
Болката е едонствения отговор и страданието... ако наистина търсиш отговор - без божествено влияние - търси в будизма...
И ако някога те срещна - виж моите празни очи, както и аз ще погледна твоите.. и няма да има смисъл да си говорим.
Всичко е казано много преди нас и ще бъде споменавано много след нас.
Благодаря на този сайт за възможснотта да срещна и други мислещи като мен, макар и да нямам възможността никога да се срещна с тях е добре, да знаеш, че има и други - като теб.. (мен)
Успех! ..

8.   Авторе на колко си години та казваш, че не ти остава много дълго време да живееш.

9.   Света е такъв поради греха и поради неспазването на заповедтва " обичай ближния си както себе си и се дръж с хората така както искаш те да се отнасят с тебе "

Новия Завет определено е за теб.

10.   От Автора:
Не очаквах толкова много коментари! Благодаря на всички. Номер 3, и аз вярвам, че всеки има определена мисия в живота. И вярваш или не - аз винаги съм мислил, че моята е като твоята! Аз съм човек, който обича да вижда другите щастливи и усмихнати, било то непознати или познати. Обичам да радвам хората, да правя дарения, да давам всичко на всеки, когато мога. Знам, че не мога да променя положението в другите страни.... но това ме мъчи, знаейки, че някъде някой страда. Много се радвам, че има хора като мен, това наистина ме мотивира много. Нямате си и идея колко значи това за мен. Може би има надежда. Номер 8 - скоро ще съм на 17 :)

12.   Всички са зли - само ти добър, така ли?

13.   Номер 12, автора това ли иска да каже, че само той е добър в целия свят, айде моля моля аман от компетентни

14.   Когато бях млад, бях умен и се опитвах да променя света. Сега съм мъдър и променям себе си. Не помня кой го беше казал, но мисля, че дава отговор на авторката

15.   Вижте, не отиват на добре нещата, светът и хората в него са интересчии и аз определено не искам да живея тук в този свят. За да се махна от този свят, знам сам един начин. Тук нямам хора/души които харесвам или обичам, също и такива които мен ме обичат. Мисля да СМЕНЯ света. А иначе генерално, не очаквам нищо да се промени в света към добро, хората стават все по-некачествени и гадни, и това е тренд, не очаквам да се промени никога. Не знам въобще какъв трябва да си за да живееш тук, аз ще си отида никой не ме иска и на мен никой няма да ми липсва, честно казано. Просто това е, и без такива неща като живей и се радвай на живота. Просто си тръгвам!

16.   До коментар номер 15: Аз съм твое отражение, и аз цял живот съм недоразбрана от света, винаги нещо все ми куца, всяка ситуация, макар и лесно преодолима за останалите за мен е трудна, минавали са ми мисли като твоите и на мен, но в крайна сметка се стремя да си напомням, когато изпадна духом, че е логично да ми се случват лоши събития, както и на другите хора също, тъй като живеем в царството на злото. Съществува и рай и ад както и добро, и зло. Отвъд нашите разбирания е това, често не можем да проумеем и винаги търсим причина за лошите последствия с нашата човешка логика, но понякога просто няма обяснение. Много е трудно да си върнеш вярата в доброто, когато често се изправяш срещу лицето на несправедливостта, лъжата и лицемерието. Но така е устроен света, извън нашите възможности е да търсим логиката. Ти се бунтуваш, защото нямаш вътрешен мир и вяра за доброто. Това се случва, защото средата, в която си не е подходяща за теб. Както и хората, който те натоварват също не е препоръчително да са покрай теб. За да мислим по различен начин и да гледаме на живота с благодарност трябва да сменим както се казва прическа, лоши приятелства, събития и дейности, които ни натоварват прихически. Търсейки доброто, откривайки го, ние ще изпълним с добро сърцата, ума и действията си. Това и трябва да направиш според мен, да започнеш ново начало, за да погледнеш на света с позитивизъм. В крайна сметка живота е само един, трябва да сме благодарни, че имаме възможността да изживеем това чудо-животът. А, когато душата ти е помрачена от жестоката действителност винаги си напомняй, че, някъде в света някой също като теб изпитва същите емоции, но е по силен, заради това, че се бори, за да живее пълноценно и в хармония със доброто и да отхвърли злото. А, когато си мислиш, че никой не те обича, това не е съвсем така, Бог е този, който ни е създал, познава ни, знае нашите болки и страдания и винаги би откликнал ако имаме ревностно молитва към него. А и ни обича, непонятно много.

17.   То и за щастието се трудим авторе.
А то щастието е гледна точна чежду другото. Щастието като стойности, хормони, параметри или числа не съществува.
Просто е въпрос на гледна точка.
Лек ти път!
Ние имаме още да се мъчим. Пък и в умните книги е писано -ние не сме тук за да се забавляваме.

18.   До номер 16. Виж, аз не принадлежа тук ма този свят, не харесям нито хората тук. Всичко и всички са ми чужди тук. Никой не харесва нещата, който аз харесвам. Никога не съм имал сродна душа. На 29 съм и не мисля да оставам на този сяят дълго. За нищо не бих съжалявал ако напусна този свят, нищо няма да ми липсва. Хората които някога са ме обичали и аз съм ги обичал вече ги няма, няма за кого да съм тук. Най-доброто което мога да направя е да ме няма. Не чувствам любов към нигого (да и към себе си също), и така е последните 15 години, не мога вече така. Не мога вече в тази мъка, НАЙСТИНА. Не искам вече в този изкуствен свят. Не знам какво да правя!

19.   До номер 18:
Посвети живота си на това, което харесваш и без да ти пука, че само ти си с определени навици, гледай смело напред и не премисляй всичко, не анализирай всичко случващо се, това е погрешна тактика и те изчерпва психически. Когато се случи нещо лошо си кажи: Какво толкова?, аз дадох всичко от себе си и най-доброто, което бих могъл, лошото се случи не по моя вина, то ще мине и замине, утре е нов ден , ново начало. Много хора губят близки, раната несъмнено е дълбока, времето не помага да ги забравим , те са живи образи, който ще се явяват в съзнаниерто ни, но това е живота, раждаш се, живееш, умираш, необратимо е, важното е как ще живееш , какви ще бъдат постъпките ти, как се отнасяш с хората, дали пазиш сърцето си добро. Животът не свършва на 29, точно тогава е в разцвета си и тогава може да се постигне успех, да се игради семейство. Който за каквото се стреми това, тогава човек е в рацвета на силите си. Не се отчайвай и не му мисли толкова, бъди благодаен за вяко утро и всеки залез. Щом си създаден на тази Земя си нчкому потребен, само трябва да откриеш този някого и тогава ще се "намериш" и няма да мислиш по този начин.

20.   До номер 18:
Посвети живота си на това, което харесваш и без да ти пука, че само ти си с определени навици, гледай смело напред и не премисляй всичко, не анализирай всичко случващо се, това е погрешна тактика и те изчерпва психически. Когато се случи нещо лошо си кажи: Какво толкова?, аз дадох всичко от себе си и най-доброто, което бих могъл, лошото се случи не по моя вина, то ще мине и замине, утре е нов ден , ново начало. Много хора губят близки, раната несъмнено е дълбока, времето не помага да ги забравим , те са живи образи, който ще се явяват в съзнаниерто ни, но това е живота, раждаш се, живееш, умираш, необратимо е, важното е как ще живееш , какви ще бъдат постъпките ти, как се отнасяш с хората, дали пазиш сърцето си добро. Животът не свършва на 29, точно тогава е в разцвета си и тогава може да се постигне успех, да се игради семейство. Който за каквото се стреми това, тогава човек е в рацвета на силите си. Не се отчайвай и не му мисли толкова, бъди благодаен за вяко утро и всеки залез. Щом си създаден на тази Земя си нчкому потребен, само трябва да откриеш този някого и тогава ще се "намериш" и няма да мислиш по този начин.