Споделена история от Здраве

Изтръпване след физическа активност и др.
Здравейте!

От много време ме измъчва проблема, който ще ви споделя.
На 15 години съм и от 2-3 години ми се случва да ми изтръпва лявата или дясната ръка, понякога и бузата. Това е придружено със влошено зрение на едно от двете очи. Случвало ми се е дори и говора да ми се влоши. Обикновено тези симптоми се появяват след сериозна физическа активност, което ме навежда на мисълта, че може да ми има нещо на сърцето. По принцип това се случва в рамките на 10-30 минути.

Ще съм изключително благодарен да ми кажете, какво може да ми има и дали е много сериозно. Само на 15 съм и се надявам причината да е само умора.

Благодаря!

Коментари

1.   Трудно е само по това да се каже нещо конкретно, но може да се дължи на хипогликемия след физическото натоварване( спадане на кръвната захар). Мерил ли си си кръвното когато ти се случи това? Ако това се случва само при физическо усилие, особено ако се съпътства от задух е хубаво да се види сърцето, могат дати направят работна проба за да се изследва как е по време на натоварване.

2.   Симптомите ти са много сериозни .Обърни се към ЛЛ,отидете на невролог,на кардиолог също може.Важното е да започнете изследвания от някъде. Ако драгите доктори нищо не ти намерят,повече не се натоварвай прекалено.Аз мисля ,че по-вече е свързано с кръвоносни съдове в главата..

3.   ОТ Автора:

Мерил съм си кръвното, когато ми се е случвало. Не беше въобще в нормата, но предполагам това е било до голяма степен от притеснението и среса.

Ходил съм при личния, той не ми каза нищо, направи ми кръвна картина, на която всичко беше нормално.