Споделена история от Здраве

Постоянна жажда
Вече 3 дена пия по 3 литра вода и съм все още жадна, но не знам защо. Не ям много гозби но похапвам сладко от време на време на 19г. съм и 50 кг, ако това помага. Пия само вода, сутрин кафе.

Коментари

1.   Типичен симптом за диабет.

2.   Може да е диабет, изследвай се

3.   Може би имаш диабет, отиди на лекар преди да е късно

4.   Отиваш при ЛЛ и да ти пусне изследвания на кръвна захар.

5.   2. 7 литра е средното, което една средностатистическа жена трябва да пие.

Отиди на лекар. На личния ти лекар, буквално това му е работата.

6.   Провери си кръвната захар.
Най-добре на гладно и след като си хапнала нещо ( не сладко, нормално ядене)
Най-добре си запиши час за ендокринолог.

7.   Може да имаш кръвна захар - отиди да се изследвал сутрин наг гладно.

8.   Отиди на лекар и поискай да ти направят изследване на кръвна захар, триглицериди, гликиран хемоглобин. Изследването се прави на гладно, не трябва да си пила кафе или дори дъвкала дъвка. Ако изследванията са наред не е лошо да ти направят обременяване с глюкоза. Аз съм с латентен диабет, откриха ми го преди 4 години. Нямах други признаци освен пиенето на вода. На изследването на захарта всичко беше в норма, но на обременяването се оказа, че произвеждам 2 пъти повече инсулин.

9.   Не виждам проблема? Три литра не е нещо особено, дори бих казал, че е минимума. Аз обикновено пия минимум по 6 литра като при горещо време и спорт на открито дори по около 20 литра. Колкото повече вода и течности толкова по-добре. Дори имаше една книга - "Ти не си гладен, ти си жаден".

10.   9. Не е зле и ти да си провериш кръвната захар и инсулина. Зависи колко е тежък човек и с какво се занимава. 20 литра, определено не е ОК. Не знам кой го измисли това, че колкото повече, толкова по-добре. Не е добре, защотото всичко това минава през бъбреци и сърце. Освен това с урината се отмиват минерали, чиито недостиг може да причини големи проблеми. Не ми се мисли и колко пъти ходиш до тоалетната. Предполагам, че си фитнес маниак, който яде протеини, вместо човешка храна, за другите боклуци няма да коментирам. От там и тази ненормална жажда или наливане с вода насила.

11.   Здравей номер 10 аз съм 9. Водата е изключително необходима за оптималното функциониране на организма, много е важно да сме оптимално хидратирани а това значи много, много вода. С урината се изхвърлят много токсини и отпадни продукти на метаболизма от които ако не се освобождаваме своевременно водят до интоксикации и влошено здраве. Аз съм около 100кг, правя кофички и набирания, танцувам а когато времето е хубаво както сега и спринтове в горещините. 20 литра са много, но това е горния лимит когато не се яде а се пият само течности, времето е горещо и се спортува на открито в жегите. Обикновено пия по около 6 литра. Ям си нормална храна, но гледам да не закусвам а през това време пия течности това ми позволява да изпия половината количество до обяд. Изключително полезно и дава възможност на тялото да се изчисти от отпадните продукти на обмяната на веществата.