Споделена история от Здраве

Закъснение от 11 дни
Здравейте,
Момиче на 20 години съм. Имам "проблем" така да се каже, цикълът ми закъснява с 11 дни. Попринцип е изключително редовен, на 30 дни.
Водя редовен полов живот, имам приятел от 1 година. " Пазим " се с прекъснат полов акт, не ползваме презервативи. Фалове не са ставали до момента, но ето, че цикълът ми го няма. Правих си 2 теста за бременност, на 3тия и на 7мия ден от закъснението, отрицателни са. Тъй като на лекар мога да ида най-рано във вторник, ми се ще да чуя и вашето мнение по темата. Изчетох всичко възможно в интернет, но наистина не мога да си обясня случващото се. Нямам никакви признаци на вероятна бременност, но имам доста напрегнато ежедневие като цяло. Дали не е от времето, от стрес или... Не знам вече. Наясно съм с предпазните мерки и с женската анатомия, казвам, за да ви спестя писания. Благодаря на всички ви за отделеното време!

Коментари

1.   Ето затова прекъснатия акт не приятен метод за избягване на нежелана бременност. Няма да обяснявам, че не е надеждно, но при закъснение е много стресиращо. Лошо, че сама си го причиняваш. Щом тестовете са отрицателни, то вероятно проблемът е другаде. Лекарят ще те прегледа и ще ти отговори. Мога да кажа само, че веднъж ми закъсня с 10 дни и точно наближаваше прегледа ми, когато изневиделица ми дойде. Беше насред рязка смяна във времето, килограмите ми все варираха и се падна по средата на сериозна сесия, иначе бях здрава и не бях бременна, обясних си го със стрес и климат. Приемам, че е нормално понякога да има закъснение или подръняване, но все с причина за това. Коментарите тук могат да са само гадаене, лекарят ще ти каже със сигурност, до тогава се опитай да си спокойна.

2.   Здравей :)
Разбирам притеснението ти, хубаво е, че не чакаш и не се моткаш и си си запазила час за лекар, но искам да ти дам един малък съвет :)
Попринцип този прекъснат полов акт изобщо не е сигурен метод, дори и да не сте имали фалове до момента ще те посъветвам да използвате поне някаква защита.. презервативи, хапчета има сякакви методи все пак сме с 21 век :) Причината, по която ти го казвам е, че той може да свърши в теб неусетно или да има малко останало сперма, и когато не ползвате никаква защита има голяма вероятност за бременност. Надявам се не си бременна, но да си имаш 1 наум секс без защита-не. Освен, ако не искаш дете разбира се :D

4.   Ейййййй, поредната безсмислена тема.
Обръщам се към авторката и към всички "умни глави" - четящите тук не сме ясновидци. Тестовете за бременност са ПОЧТИ 100 % сигурни. Лично на мен ми писна от параноята на девойки, които се пазят с "прекъснат "полов акт.
Ж 28

5.   Рано ти е за уринарен тест, направи кръвен. Дори и да е станало нещо, то е рано да се види при преглед във вторник.

6.   Първо, чудо голямо за 11 дена, стига се филмира.
Второ, този прекъснат полов акт е пълна простотия, и ако сега не си бременна, то в един момент ще бъдеш. Като толкова ви пречат презервативите, има противозачатъчни и спирали. Голяма безотговорност, а уж сме в 21 век и информирани.

7.   Имала съм отрицателни тестове при наличие на бременност. Може да закъснява от стрес, работа на смени и така.

8.   Може би вече на 10-тина приятелки, включително и аз, ни закъсня цикълът наскоро. Предполагам, че е от смяната на времето и при теб. Случва ми се всяка година при идването на пролетта. Аз не се чувствам психически стресирана, но явно тялото ми се стресира. Дано и при теб това да се е случило, успех!

9.   Според мен (и според тестовете) не си бременна.
Аз съм на 21г. и моята история беше същата като твоята- само че без благополучния край. Както всички мои връснички (а и много по-малки) и ние със сериозният ми приятел се пазехме чрез прекъснат полов акт. Но покрай сесията ми в университета ми закъсня. А никога не ми беше закъснявало с повече от 4 дни. И в крайна сметка се оказах бременна в края на първи курс, което значеше че трябваше да взема най-тежкото решение в живота си и реших че просто ще продължа с ученето си. Разказвам ти това, за да може повече момичета да я прочетат макар и анонимно- всеки си мисли, че няма да се случи на него, но понякога се случва. Та прави си сама изводи- презервативи, противозачатачни. Не си малка за дете, но не си и особено голяма- едно бебе в този момент ще накара живота ти да тръгне в съвсем различна посока. Ако продължи да ти закъснява просто отиди на лекар- недей да отлагаш- колкото по-рано толкова по-добре. Има алтернативи като аборт с хапчета, които не са най-плашещото нещо на света, ако не се чувстваш готова. Аз през цялото време си повтарях че няма непоправими неща и е точно така.

10.   може да си бременна, въпреки тестовете. В самото начало винаги са отрицателни, изискват се повече от 3 или 7 дни, за да се установи бременност чрез уринарен тест. За sure check, който аз ползвам и е най- надеждния, пише да се прави на 14-я ден от закъснението. Аз съм бременна в момента, също правих 2 теста, на около 7-ми ден след акта, от нетърпение избързвах и бяха отрицателни, но ето, че третия показа бременност и е вярно. Симптоми не чакай толкова рано, в началото нищо не усещаш в първите 4, 5 седмици. После почва яко гадене. Бременна съм за втори път и знам. Това по повод, че каза, че нямаш симптоми.
До колкото разбирам ще е нежелана бременност, така че ти пожелавам да не си и закъснението да е по друга причина.

11.   Благодаря ви! Ще пиша след прегледа!