Споделена история от Здраве

Психично разстройство
Здравейте, мъж на 21. От няколко години наблюдавам промени в настроението ми, които се случват в началото на всеки месец за около 5-6 дена. Губя всякакви интереси, не мога да вържа един нормален разговор с когото и да е, нямам апетит, без причина се дразня с приятелката, не мога да стоя между хора или пък да се разхождам в центъра, имам чувството, че всички ме гледат и всеки момент някой ще почне да се подиграва с мен. Отказах фитнеса точно поради тази причина, изгубих интерес във много неща - играех футбол, ходех на риболов... Напоследък се начестиха и кавгите с приятелката... всичко е кошмар. Интересното е, че лятото работих като барман и тогава нямах такива проблеми и безпричинни промени в настроението. В момента съм студент и не мога да съчетая едновременно да уча и работя... Не съм някакъв аутсайдер или там от рода, имам доста приятели - излизаме, напиваме се - всичко е нормално, просто в началото на всеки месец съм в "депресия" за около 1 седмица (по мои наблюдения)... Някой имал ли е подобни проблеми? Как се справяте?
МОЛЯ МОДЕРАТОР ДА ОДОБРИ ИСТОРИЯТА МИ! БЛАГОДАРЯ!

Коментари

1.   Странното е, че става все в началото на месеца? Каква е причината тогава да се случва? Иначе, изглеждаш като класическа депресия.

2.   При жените има такива смени в настроението всеки месец за по седмица заради хормоналните промени, та си мисля, че ти вероятно имаш някакъв хормонален дисбаланс. Провери си хормоните, особено на щитовидната жлеза и женските - мъжете също ги имат и понякога са над-нормата, особено ако ядеш соеви продукти или въобще храни с фитоестрогени. Това с напиването също не звучи добре. Алкохолът рано или късно води до промяна в личността и депресия.

3.   Цикъл се нарича...

4.   Спри алкохола, алкохола те вкарва в депресия. Може да прочетеш по темата има доста информация в Интернет.

5.   И аз скоро ще навърша 21, момиче съм, мисля, че е възрастта, в която сме.. Сега е момента, в който се сблъскваме със света сами. Последната година и за мен беше доста сложна и трудна и объркана и тъжна.. Порастваме май. Решението за мен е да правя неща, които усещам добри за себе си. Не пия и не пуша толкова вече, уча и се занимавам с нещата, които са ми интересни и ми носят удоволствие, и така. Всичко е наред, не си сбъркан, даже тази депресия.. какво толкова. Може бе даже тя ти подсказва някакъв нов път. Успех ;)

6.   Бих те посъветвала да отидеш на психолог. Така както го описваш може да бъде просто част от характера ти, нещо моментно или сериозна депресия (или друго психическо разстройство). Много хора в днешно време се борят с различни психически болести и няма нищо срамно в това да се посъветваш със специалист докато още в началото чувстваш дискомфорт.

7.   Здравей, нарича се предменструален синдром. ВСЯКА ЖЕНА има такава седмица в месеца! Следващият път преди да се скараш с приятелката си припомни това