Споделена история от Здраве

Помощ за запек при бременност
Здравейте, по принцип страдам от лениви черва, но откакто съм бременна, а съм в самото начало 7-ма седмица, е много лошо положението и буквално не мога с помощта на нищо да отида до тоалетната. По принцип безотказно ми действа кафето черно и силно, но напоследък ми се гади от кафе и спрях да пия, отпада този вариант. Към плодове ме влече и хапвам, но не помага. Вода си пия не малко по принцип, казвам не малко- около 1, 5- 2 литра на ден. Чайове не пия. Мляко също. Откакто се задълбочи проблема започнах да хапвам супи- пак нищо. Не казвам, че не ям никаква суха храна, случва се да хапна солети или нещо такова, но мисля, че се храня ОК като цяло. То всъщност сега ми се гади и почти и не ям.
Това за храната. Взех си едни сашета онзи ден, трябва да се пие по 1 на ден, 1 обаче не помогна и въпреки риска изпих 2 и тогава свърши работа, а преди пак тези сашета са си сействали от първото.
Днес си взех един слабителен сироп плодово- билков, за да е подходящ за бременни, пак го знам от преди и ми е действал преди. Трябваше да се изпият 2 лъжици, аз изпих 4 и никакво действие.
Просто съм като бетонирана отвътре, нищо не ми помага и ще се спукам всеки момент буквално :( Моля за съвет за нещо някакво лекарство. 4 дни не съм ходила, това за мен е много, просто се чувствам много зле, не стига гаденията по принцип, ами и това.

Коментари

1.   Английска сол

2.   Здравей. И аз винаги съм била с лениви черва. През бременността си, пиех магнезии на хапчета (напълно безвредни са) и за първи път през живота си, започнах да ходя до тоалетната, всеки ден, без проблем.

По принцип, ми ги бяха изписали за друго - за отпускане на мускулатурата на корема, че получавах фалшиви контракции. Но това с оправянето на запека, беше бонус.
Препоръчвам ти да си вземеш. Евтини са и напълно безвредни.

3.   Сладко от рози, магнезий, зехтин, салати, домати, сливи

4.   Аз през цялата си бременност пих Дулколакс на капки, само те ми помогнаха, опитвах и други сиропи но нищо. 100% действат!

5.   Здравейте, пробвайте да си направите клизма. Консултирайте се с лекар.
Поздрави и успех!

6.   Предлагам да опитате с Биопрон фибри- това са лактобацили с фибри от бял живовлек- по едно прахче вечер, заедно с две лъжици течен парафин. При мен действа много добре. Ябълките също спомагат за по-добра перисталтика.

7.   Плодове,зеленчици,движение ,кисело мляко и повече фибри,смени хляба с пълнозърнест.Движи се повече.

8.   Съчувствам ти искрено. И аз бях така през цялата бременност. Мъчително е.
Помагаха ми свещички(супозитории) Ева Q. Предназначени са за запек при бременност. Помагаше ми и сироп Фрутилакс. Изцяло природен и разрешен за бременни.
Когато беше най—зле спирах хляба и карах на салати и плодове. Денят ми започваше с чаша хладка вода с мед.. Другото добро средство са две три сушени сини сливи, накиснати във вода вечерта. Сокът се пие на гладно сутрин и се хапват сливите.

10.   Питай лекар, бременна си, а търсиш съвет по форумите. Утре и за възпитанието на детето ли ще правиш така? Като във виц.

11.   Плодовете на гладно би трябвало да свършат работа ако са в достатъчно количество. Ябълки, банана, портокали и т. н. Ако изпиеш и едно кафе с тях още по-добре. Казваш, че нямаш апетит и не ядеш, може това да е проблема. Щом нищо не влиза няма какво да излезе :-)

12.   Много благодаря на 2 и 4, идея е ще пробвам с магнезии или дулколакс :) номер 8, пробвам със същите свещички в момента и същия сироп- сиропа не ми действа грам, свещичките не изкарват всичко.. Но стават. Благодаря много на всички

13.   Моралистките сигурно ще ме нападнат, но защо не опитате с анален секс? Аз и през двете бременности го правих и нямах проблеми.