Споделена история от Здраве

В тежка депресия съм!
Здравейте. Мъж съм на 30 години. В момента съм изпаднал в тежка депресия и съм в много трудно положение. И двамата ми родители починаха набързо и един след друг и то съвсем скоро. Започнаха да ми минават разни мисли през главата и да размишлявам за живота. Искам да споделя с вас нещо конкретно. Интересувам се от това Кой определя нашата съдба? ! И съм стигнал до няколко заключения:
1. Ние сами си определяме живота и съдбата. Всичко зависи само от нас самите. Чувал съм да казват Каквото човек си направи сам и Господ не може му направи!
2. Животът и съдбата ни се определят от Господ- Бог или някаква сила и каквото ни е писано от Бога това ще се случи и ние нещо не можем да направим. По-възрастни хора са ми казвали уж че на челото на човек било писано кога един човек да умре и изобщо какво да му се случи.
3. Всичко зависи от орисията и същества наречени ористници които ни орисвали след нашето раждане каква да е съдбата ни. Аз не съм напълно сигурен дали съществуват ористници?
От тези три варианта и до ден днешен не съм сигурен в кой да вярвам и кой е най-истинският и точен. Ако отида при психиатър или психолог той може ли да ми помогне и даде отговор на моя въпрос? Ще се радвам ако споделите Вашето мнение, така ще ми помогнете да стигна до истината за живота. От Вашият жизнен опит до какво заключение сте стигнали, вярвате ли в съществуването на ористниците и т. н.? Дано успеете поне малко да ми помогнете! Моля модераторите да публикуват моята история защото тя може да помогне на много хора! Благодаря и Довиждане!

Коментари

1.   Съдбата ни се определя преди всичко от характера. От определени хора, който срещаме в живота си и решения, взети след определени натрупвания.

2.   Не съм сигурна дали има Бог или не, но и да има нищо не може да направи и всичко си зависи от нас както си написал в 1. Може би има Ад и Рай и след смъртта всеки отива където му е мястото. Иначе ако Бог можеше да направи нещо, докато сме живи, светът нямаше да е на този хаос.

3.   Чуй, пич! МАНИ ГИ ТЕЗИ ОРИСНИЦИ И ПОДОБНИ ГЛУПОСТИ!
Живота продължава и е крайно време да си намериш някоя жена и да създадеш собствено семейство. За да не си сам и за да не се задълбочава депресията ти. На първо време ще ти дам един съвет, който винаги помага - душевната болка се лекува с тежък физически труд. Така фокуса на вниманието ти се измества от проблема. Казано по практично - боядисай си апартамента сам, например! Направи ремонт, изхвърли боклуците и постепенно болката ще намалее. Дано ме послушаш!

4.   Не съм съгласна само с третото. Понякога хем вярвам, че всичко е определено от Господ и че само той може да ни възнагради и да ни вземе нещо, но пък и се замислям върху това, че ние определяме сами съдбата си. Не знам, сложно е. И аз в момента се намирам в кофти положение и постоянно ми минават разни мисли в главата, но не мисля, че психолога ще ти отговори на това. Е, той навярно ще има някакво мнение, но това не означава, че ти трябва да го приемеш и да вярваш на казаното.

6.   Ех добре, че беше ти. Хилядолетия човешка цивилизация, ама никой не се е сетил да пита този въпрос. Няма философи, няма никой, добре че дойде ти. Чакай да се избърша и ще ти кажа смисъла на живота...