Споделена история от Здраве

Щитовиден косопад
Здравейте! Както става ясно от заглавието-имам косопад, причинен от хашимото-то, което си имам от поне 10 години. Косопадът не се повлиява от никакви витамини и добавки за коса, които съм опитала досега.
Мисля след всичко изчетено по темата да си взема Биотин, само че се обърках от многото инфо и искам да питам дали някой от вас е пил биотин, има различни мкг, -300, 500, 1000, 5000, 10000... какво да взема за моя случай.
И да кажа-консултации нееднократни съм правила с ендокринолога си, дерматолог, гинеколог. Никой не взима проблема ми сериозно, затова се принудих да се справям сама както мога.
Благодаря!

Коментари

1.   Вземи си витамини, всеки ден си пий хормона и дъвчи пресен копър. Вземи си професионална серия за коса. То първо трябва да оправиш проблема вътрешно. Провери и другите хормони. Обикновeно щом някъде в ендокринната система има проблем, не е само един.

2.   има доктори, които се занимават с косата - трихолози. Дерматолозите не разбират мн от това. В София има център за това liliyastyle, а за др градове нз. Трябва комплексна терапия от шампоан, ампули и таблетки. Таблетките поне 3 месеца се пият за да има ефект. На мен чак тогава ми повлияха. иначе в центъра ти гл скалпа със специална камера и може да се дължи освен от хормони и от гъбички, да има себорея и дерматит. Мазането със скилидка чесън помага както и люти чушки.