Споделена история от Здраве

Изследвания
Здравейте, на 23 г. съм, мъж, и искам да си пусна някои излседвания, но не знам кои точно. Искам да проверя основно бъбреците и черния дроб, както и да се изследвам за диабет. Пълна кръвна картина + стандартно изследване на урина дали ще даде достатъчно информация? Знам само, че задължително трябва да проверя за завишен креатинин и урея. Нещо друго, което трябва да добавя към изследването? А относно диабета, еднократно вземане на кръв сутрин на гладно достатъчно ли е да определи дали имам? Тоест, ако кръвната захар при изледване сутрин е в нормални стойности, това изключва ли варианта диабет или се правят няколко проверки през деня? А възможно ли е да се провери нивото на магнезий и Б6 с кръвен тест?
Също така искам да си пусна и някои хормоналния изследвания, но отново не знам от какво точно имам нужда. Ще проверя хормоните на щитовдината жлеза със сигурност + общ и свободен тестостерон, а нещо друго трябва ли да добавя? Примерно инсулин, кортизол, то има сумати хормони, знам ли кой точно да изследвам...
Имам оплаквания, като хронична умора, склонност към депресия, апатия, понижен апетит, проблеми със съня и искам да разбера дали имам здравословен проблем или всичко е в главата ми и тези оплаквания са в следствие на неудовлетвореността от живота, който водя. Съмненията за диабет и проблем с бъбреците ми идват от там, че имам близки роднини, които страдат и от едното и от другото. А хормоните ги проверявам, заради системен стрес и е напълно възможно да е дало отражение. Та решил съм да се взема в ръце, но преди това все пак трябва да елиминирам евентуални здравословни "подаръци" получени в последно време. Информация от личния лекар няма как да поискам, защото е близък с нашите и не искам да стига до тях какви съмнения точно имам, та най-добре ще е направо да отида в лаборатория и искам да съм ориентиран горе-долу какво точно да ми изследват.

Коментари

1.   Защо просто непси пуснеш вирусологични изслидвания, а не косвено да пловеряваш за подаръци? Ясно е за какво говориш... Иначе за изследване на черен дроб - АСАТ, АЛАТ, ГГТ

2.   Погледни и за Хепатит Б...

3.   Здравей! Жена на 24 години съм.
Миналата година страдах от същите симптоми плюс няколко допълнителни.
Моята препоръка е, ако можеш да си позволиш цялостен профилактичен пакет към някоя частна клиника, да направиш това. Има различни пакети - според пол, професия, възраст и разни съчетания. Аз си избрах скъп пакет, но в момента съм убедена, че 100% знам какви са съпътстващите тялото ми заболявания, справям се идеално с превъзмогването на проблемите (защото съм наясно какви са) и за половин година си стъпих на земята здраво.
И спя спокойно, и съм енергична, и съм усмихната и позитивна.
И аз си мислех като теб да пусна кръвни и да ходя на лекар, но това, че пакетът обслужваше по-голям диапазон от специалисти и изследвания всъщност показа 3 заболявания бонус, за които можех да разбера твърде късно.
И всъщност се оказа, че това, което се опасявах, че ме е застигнало, е доста далеч от истината и бъбреци, сърце и черен дроб са ми тип топ. :D