Споделена история от Здраве

Омазняване на кожата на лицето и врата
Здравейте! Аз съм мъж на 22 години и имам проблем с омазняване на кожата на лицето и на врата. Бихте ли ми препоръчали някакви козметики, които да използвам, за да се намали това омазняване на кожата. Това, което ми прави впечатление е, че ми се и омазнява и кожата на врата. Взех си ново яке с по-висока яка и на втория ден има вече леки мазни петна по яката... Неприятно е. Какво да направя?

Коментари

1.   Имам този проблем от 7 години.

Свързан е с хапването на сладки неща и като цяло на храни, които карат организма да произвежда повече инсулин. Другата причина може да е стреса, който идва от работата или семейството, но се замисли какво ядеш и дали то е богато на преработена храна.

Преди време, когато започвах различна работа, винаги бях с мазна Т зона, широки пори и лъщящо лице. Това беше ужасно.

Преди месец започнах нова работа и беше същото, но спрях да ям хляб и всякакви тестени неща, защото работата беше изцяло на бюро и бих надебелял... Откакто спрях хляба и намалих сладкото до 1 път в седмицата омазняването е намаляло значително. Понякога не мога да повярвам. Преди се гледах в огледалото по 4-5 пъти на ден, а сега 2 или 3.

Все още имам малко мазна кожа, но това го дължа на факта, че имам паласки и трябва да сваля килограми. Последно бях 74 кг., а трябва да съм под 70. Висок съм 173-174 см., но за мен това е решението - да отслабна и да не ям мизерната храна.
Хапвам си готвено, но избягвам добавянето на сосове и захар.

Моля да пишеш какво ти е мнението по въпроса, дали хапваш вредни храни и дали смяташ да промениш храненето си. Ще ми е интересно.

2.   Забравих да добавя - прочети какво е "нискогликемична диета" и кои храни са с най-висок коефициент. Избягвай тях. Аз така започнах.

3.   Acne out lotion на biotrade мисля, че ще ти помогне доста. По принцип е за пъпки, но до такава степен изсушава кожата навсякъде, че няма да си мазен вече. Дори по принцип трябва да си купиш хидратираш крем докато го ползваш, но не мисля, че на теб ще ти нужен, стига да не прекалиш с лосиона. Струва около 20 лв.

4.   Това е от храната. Яж по-малко мазно и вредни бързо направени храни като картофки или дюнери. Почни да ядеш месо зеленчуци кисело мляко и такива неща, би трябвало да се оправи.

5.   Здравейте! Аз съм авторът. Малко повече за мен : 3-4 пъти в седмицата ходя на фитнес. Хляб не ям, но често ям спагети или макарони. Сладко ям рядко. Висок съм 177 и съм около 73 кг. Гледам да не ям много боклуци, но в диетата ми има предимно месо, ориз, паста, картофи, овесени ядки, прясно мляко, риба. Плодовете и зеленчуците отсъстват в последно време, но това ще го променя.