Споделена история от Здраве

Гръбначно изкривяване
Здравейте, група! Много съм объркана, не знам какво да правя и реших да потърся вашата помощ. Имам гръбначно изкривяване-сколиоза. Появи се преди 5г., но беше съвсем малко и семейството ми не го вземаше на сериозно. С времето се изкривявах повече. В момента съм супер изкривена. Един лекар го забеляза и каза да ми направят корсет. Направиха ми и вече 4г. го нося. Ефект никакъв! В добра клиника го направихме, по моите размери, сумати пари и НИЩО! Думите им бяха, че първите години се носи, за да спре изкривяването и чак после да се изправи гърба. Вече 4г. не е спряло, още колко трябват? Още 4? !? После и 10г. да се изправи. Или може и да не стигнат! Отчаяна съм. Ако знаех, че ще има резултат, ок да чакам. Ами? Нищо! Започват да ми се изкривяват и други части-гърдите, врата. Само за 4г. А след 20г.? На какво ще приличам? И тук аз се питам, възможно ли е да се оперирам. Когато правехме корсета лекарите казаха, че нямало операция за изправяне на гръбнака, но аз вече изгубила надежда в корсета реших да потърся! ИМА! Аз съм човек, който щом чуе думата операция и изпада в истерия. Представете си колко съм отчаяна щом сама започнах да мисля за този вариант. Започвам да се чудя дали не е рисковано? Все пак се оперира гръбнака! Притеснявам се и за какви ли не други неща. Семейството ми не прави кой знае какво по въпроса, да им споделя ли какво съм открила, че има операция. Непълнолетна съм, така че не мога да направя нищо сама.
Надявам се да има някой запознат, да ми даде съвет, да ми помогне! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Здравей, аз съм на 31 години и също съм със сколиоза. На лекар не съм ходила. Една комшийка ме пита, защо едното ми рамо е по - надолу и така разбрах. Като се погледна в огледалото и лошо ми става. Не знам как не съм забелязала преди. Раменете ми не са на едно ниво, ханша също. Постоянно се питам, дали се забелязва много, когато съм навън и това е съсипващо, за самочувствието ми.

Това го разбрах, преди 2-3 години.
Чувала съм че когато спре растежа на тялото и изкривяването също спира, но не знам дали е вярно и дали се отнася за всички случаи. По форуми съм чела, че корсетите не са надеждни. А операции се правят в чужбина, за България не знам. Но за да те одобрят за операция, трябвало изкривяването ти, да е над не знам си колко градуса. Тоест - голямо.

Това е което знам. Поразрови се и ще намериш информация. Успех!

2.   Плуване!

3.   има различни видове операции - най-честата обаче мисля, че нарушава гъвкавостта на гръбнака и се изрязват странични части от прешлените... това е изключително гадно болестно състояние и аз го имам за съжаление