Споделена история от Здраве

Липса на цикъл в продължение на месеци
Здравейте, на 17 години съм и цикълът ми никога не е бил редовен. Ходих но лекар, на кръвни изследвания и тн., но ми казаха, че нямам проблем. Водя полов живот от почти година. Проблема е там, че го няма вече втори месец. Случвало се е и преди да изчезва за по дълги периоди от време (3-4 месеца). Според мен няма шанс да съм бременна пък и си правих тест който беше отрицателен. Гинеколожката имаше съмнения за поликистозни яйчници, но след преглед каза, че не е това. Изписа ми някакви хапченца на билкова основа, които да ми отрегулират цикъла, но уви не помагат. Някой има ли някакви предположения каква може да е причината за това да не ми идва в толкова дълги периоди от време? Или някакви съвети?
Благодаря предварително. :)

Коментари

1.   Възможно ли е да имаш проблем с щитовидната жлеза? Отиди на ехограф за нея, важно е. Също така трябва да имаш поне 8 цикъла в една година. Ако нямаш, нека ти предпишат хапчета. На мен лично ми помогнаха. Също един страннен трик, но го направи, ако майка ти се сългаси - чай от магданоз. Ако щеш ми вярвай, но на мен ми е идвало след като съм го изпила. Къде плацебо, къде наистина от чая, но си струва да пробваш.

4.   М2-Тон(провери го в нета) и повече мазнини от цели храни(семена, ядки, авокадо и т. н) :)

5.   Много често липсата на цъкъл е поради хормонален дисбаланс и не е за подценяване.
Нередовен цикъл се приема за нормално през първата година.

6.   Ако не си бременна, съветвай се с гинеколог за изписване на противозачатъчни. Те ще ти отрегулират цикъла. И при мен се пробваха първо с билкови, но след като не помогнаха, минах на хормони и съм много доволна от резултата.

7.   Може да ти спре цикъла и от стрес и/или напрежение, това гинеколожката не ли ти го обясни? Аз нямах цикъла около 6 месеца, някъде около твоите години, но бях под сериозен стрес, ходих на гинеколози и двама от тях ми казаха, че може и ако си подложен под стрес да ти спре цикъла, пих и хапчета предписани за регулация, но нямаше резултат, докато един ден не изпитах удовлетворение от нещо и изведнъж цикъла ми дойде. И до ден днешен, когато съм под стрес, моят цикъл спира за 1-2 месеца. Отиди и на други гинеколози, събери поне 3-4 мнения, изключи всички варианти и ги питай дали не е възможно от стрес и/ или напрежение да ти спре. Ако ти кажат така, гледай самата да се успокоиш, да изпитваш положителни емоции и ще ти дойде, когато най-малко очакваш.
30 Ж

10.   Тази твойта гинеколожка дали е сигурна в диагнозата?
На ендокринолог ходи ли? Хормони пуснаха ли? Стрес да си преживява скоро или строги диети?
При друг гинеколог ходи ли?
Ох, боже, боже. Сами си го правите от рано и после пишете в интернет и се чудите какво ви е.
Стягай се и потърси мнение от друг гинеколог, че кой знае твоята каква е.... може да потърсиш мнение от ендокринолог. ;)
Жива и здрава.

11.   Виж цикълът е строго индивидуален за всяка жена / момиче. Има жени със супер редовен цикъл, но има и такива със нередовен строго индивидуално е не се притеснявай. А да. Кога за последно прави секс, защото теста не отчита примерно 2 дена след акта

12.   Имала съм същия проблем с липсата на менструация. При мен беше ясно, тъй като по онова време бях с поднормено тегло и не приемах достатъчно хранителни вещества. Възможно ли е да си прекалено слаба? На мен генеколожката ми изписа Дуфастон, качих килограми и след като го пих нещата се оправиха. Спирането на цикъла преди менупауза се нарича вторична аменорея, можеш да потърсиш в интеренет за повече информация. Дано цикълът ти да се нормализира, защото знам колко е стресиращо. Успех!

13.   Ако всички изследвания са наред, вероятно все още не си завършила хормоналното си развитие напълно и с възрастта всичко ще влезе в ритъм. Ако това продължава и след година, пак си направи изследвания и при нужда потърси второ мнение.
Винаги осъществявай половите контакти с презерватив за предпазване от бременност и заболявания.
Ж30

14.   Здравейте, аз съм момичето публикувало историята.
За съжаление нямам време да ходя на лекари, защото скоро заминавам за доста дълъг период от време.
Предполагам, че №7 е права и че е от стреса.
не съм с наднормено тегло, нито с поднормено и не съм била на строги диети. След някакви изследвания ми казаха, че хормоните ми са си наред. Ще пробвам съвета на първият коментирал (това с чая) и съветите на №4, пък дано има резултат. Стискам палци да е само от стреса, а не да е нещо по-сериозно.