Споделена история от Здраве

Хубаво лекарство
Здравейте.
Преди 1 месец се изгорих много нелепо, докато си къдрех косата. Докоснах се по брадичката с горещата преса. Мазах се с, , Дефламол” и с крем „Здраве” в началото, мястото образува коричка. Вече ми мина болката, само остана червеникаво петно, белег от случката. Затова и пиша тук. Искам да го залича, защото седи ужасно на лицето ми.

Моля някой да сподели хубаво лекарство, което предотвратява белези от изгаряния или нещо, което действа. Всички коментари биха ми били полезни.

Благодаря ви за отделеното време.

Коментари

1.   Отиди на кожен и попитай за някой мехлем , знам че съпругата ми ползваше за премахване на белези . Но не си спомням как се казваше , и дали можеше да върши работа при изгорено
Лекарите ще знаят ...
Пс - ако искаш хвърли по едно око

http://damski-klub.com/krasota-i-moda/domashen-mehlem-za-zalichavane-na-belez/

http://www.lekar.bg/2017/09/17/крем-премахване-белези/

2.   попринцип bio oil действа и за белези(нямам наблюдения как действа върху тях, но съм доволна от ефекта му върху стрии така че не пречи да пробваш, но се изисква повече време)

3.   Няма по-добро от натурално арганово масло. Не знам обаче след толкова време до колко ще заличи белега. Аз си бях изгорила китката с ютия. Веднага намазаха с маслото и после всеки ден по няколко пъти. За около седмица изчезна без да става рана, коричка и т. н. Само червено петно, което се заличи напълно, а изгореното място беше колкото половин нормална ютия.

4.   На мен преди години ми беше гръмнал контакт в ръката. Имах изгаряне втора степен по дланта отгоре, всичко беше черно. Болеше, пареше, сърбеше и много бързо изсъхваше. Тогава разбрах, че тоя дефламол не действа и грам при сериозни изгаряния. Ходих в билкарски магазин и там ми дадоха мазила - едното беше като крем, а другото течно подобно на реванол. И двете бяха натурални. Много ми помогнаха, сега нямам дори и мъничък белег, а ръката ми беше наистина супер изгоряла отгоре цялата.

5.   Има си много добри медицински кремове за белези. Трябва да се видиш с дерматолог. На моя приятелка детето падна лошо с колело и имаше шевове по лицето, с кремче всичко изчезна. Според мен не си губи времето с био ойл и домашни маски, защото белезите трябва да се третират прясни, за да изчезнат напълно.

6.   Пластир за белези цика кеър, кремове контрактубекс, дерматикс, кело кот. Продават се в аптеките.