Споделена история от Здраве

Постоянни болки по цялото тяло лекарите не знаят от какво
Здравейте, пиша ви, тъй като от 5 години не помня какво е да не ме боли дори една частица от тялото. Сега съм 9 клас на 15г. (след точно 1 месец правя 16г. ) от 5 клас началото помня, че ме боли всяка една част от тялото и не е спирало нито за секунда. Не знам как започна всичко спомням си само, че в 4 клас започна през няколко дни да ме боли главата мн. силно и вече в 5 клас всичко ме болеше. Обиколих десетки лекари в около 5, 6 сфери правили са ми ЕКГ както и съм минала през ядрено магнитен резонанс. Зрението ми същи е проверено. Лекарите казват, че всичко ми е наред и съм в отлично здраве, докато аз се чувствам като инвалид всеки ден, всяко едно действие ми коства усилия. Накрая откриха нещо-сколиоза 15 градусова, което значи че е напълно нормална и не е възможно тя да ми причинява болежките. Поне така казаха последните лекари, но тези които откриха сколиозата казаха, че е от нея. Но нима е възможно всяка секунда болка навсякъде от това? Възможно ли е да е от пубертета от хормони, нещо? И възможно ли е да е от много стрес, защото попринцип аз всеки ден се стресирам за нещо и почти няма и ден, в който да бъда спокойна, но от една страна цяло лято по принцип съм спокойна, а пак продължава да ме боли главата? Моля, ако някой има някакви идеи от какво може да е или да ми препоръча наистина добър лекар да пише.

Коментари

1.   Не даваш много конкретна информация, но това което се сещам е да посетиш ревматолог, с подозрение за фибромиалгия - недостатъчно изястно състояние протичащо с болки в различни части на тялото, дължащо се на намален праг а болката и психически разтройства.

2.   Здравей, вероятно причината е недостатъчно белтъчини - месо, яйца, сирене. Свари си едни яйца, изяж ги и след това пиши как се чувстваш.

3.   Ревматолог, щитовидна жлеза и вит Д-изследване, това мога да препоръчам. CRP изследван ли е, има ли възпаление.

4.   Здравей. Според мен е от пубертета. Все пак в момента се развиваш и няма как това да не се отрази по някакъв начин. Не се тревожи, още повече, че изследванията ти са нормални. Пий повечко вода и се храни здравословно. Успех!

5.   Може да е на психологическа основа, т. нар. соматоформно разстройство Консултирай с психиатър.

6.   Здравей!
Много си млада, за да страдаш от сега. Щом лекарите не откриват физическа причина за болките, значи е психогенно. А може да са и болки на растежа. Подтискаш емоции, проблеми... Сигурно си много напрегната и тревожна, щом те боли главата. Това също означава, че си перфекционистка и в някакъв план не си доволна от себе си. Добре ще бъде да се консултираш с психолог, без да ти изписват антидепресанти и пр., защото те не помагат. Има една модерна "болест" сега - фибромиалгия. При нея всичко те боли, но това се дължи на стрес, напражение, тревожност, нездравословен начин на живот. Опитай с медитация и йога. Научи се да се отпускаш напълно и да се радваш на живота. Осъзната си, а това вече е сигнал, че си на прав път. Успех!

7.   Здравей! Много ме заинтригува случая ти поради ред причини и днес, когато се чух с моя близка, която е лекар в Германия реших да й спомена за твоя случай. Тя ми каза, че е чувала за такъв случай преди и щяла да се разтърси. Преди малко ми звънна и ми каза една диагноза, която се надявам да е лечима и най-накрая да разбереш какво ти има. Каза ми "абдоминална епилепсия", която се проявява главно при деца, необикновенното при нея е че човек изпитва болки в цялото тяло, като в повечето случаи болките тръгват от коремната част и се разпространяват в цялото тяло и не се проявяват гърчове. Да кажа, че не съм медицинско лице и и не искам да кажа, че това е твоята диагноза, но се разтърси в интернет за тази и успех! Дано оздравееш! :)

10.   Благодаря много на номер 1 за коментара, тъй като никой от лекарите не се сети да ми предложи да отида на ревматолог.

11.   Номер 3 щитовидната жлеза ми е изследвана преди около 3 години, не съм ходила на ревматолог и не ми е изследван CRP, както и Д-тестът.

12.   Номер 4 доста лекари предполагат така, дано да е така и благодаря ти!

13.   Номер 5 благодаря за съвета, но съм ходила на психолог и той каза, че не е нужно да ходя на психиатър доколкото разбрах и освен това разпространението на тази болест е твърде малко 0. 1-0. 5% от населението.

14.   Номер 6 сякаш ме познаваш от години, точно описание на мен. Честно казано няма ден, когато да не бъда перфекционист и да не се стресирам. Знам, че това допринася за болката, но не съм сигурна дали може да е първоизточника. Ти как смяташ?

15.   Номер 7 благодаря за отделеното време, но доколкото разбрах от лекарите, за да става въпрос за епилепсия трябва да има нарушено ЕЕГ, а при мен то си е в нормите.

16.   Познавам момиче което през пубертета през ден я болеше глава. И аз преди така бях - глава, ръце, крака.. Може да е от преумора, даже от растежа също. Имаш ли други симптоми като безсъние, умора, коремни болки, шум в ушите, депресия? Може да имаш симптоми на неврастения. На мен ми бяха постовили такава диагноза като бях на 14, но симптомите ми винаги се променят. Преди имах главоболие и болки в тялото , после шум в ушите. Но да ти кажа - колкото повече мислиш че те боли нещо толкова повече болка усещаш. Понякога всичко е самовнушение.

Лъвчето

17.   Да имам безсъние умира преди имах депресия но сега е тревожност и рядко паник атаки.И да така е относно мисленето за болката,че се засилва, напоследък почти не мисля за нея за щастие обаче.

18.   Обичай, не кради, почитай всички близки и прочети как се прави от Новия Завет.

19.   Все едно моя случай описваш - години консултации с невролози и ортопеди и изследвания адски болки в главата всеки ден и тонове обезболяващи и успокоителни, за да се окаже накрая, че става въпрос за прищипан нерв в областта на шията...

20.   19. И как разбраха, че имаш прищипан нерв?

21.   20, преди години и аз имах страшно главоболие в продължение на почти цяла година. Вкараха ме в УНГ отделение уж със синузит, пих четири антибиотика за няколко седмици и нищо, платих си скенер на глава, минах през терапия за "успокояване на нервите", пробвах всички обезболяващи, които ми изписваха и въпреки това всеки ден имах главоболие, понякога до степен на мигрена. Един ден отидох да ми извадят единия мъдрец, понеже реших, че може да е от развален зъб. В момента, в който докторът ми сложи упойката, главоболието изчезна на мига, сякаш никога не го е имало. Така разбрах, че имам прищипан и възпален нерв от същата страна на врата. Упойката просто временно го блокира. Оттогава до ден днешен се боря с този нерв (а и с други) и шиповете на врата си, като за съжаление по-често "печелят" шиповете, но пък това ме кара да се движа повече и да правя редовно упражнения, което като цяло ми се отразява добре. Всяко зло за добро, бих казала. Но да, много е трудно да се открие причината, при условие че главоболието е толкова общ симптом на какво ли не.

22.   Благодаря много на всички за помощта!!!