Споделена история от Здраве

Зъби
Светла (14) Кучешкият ми зъб долу в ляво се е разклатил защото извадиха онзи зад него но съм го сменяла кучешкия зъб и не е млечен. Гадно е но трябва да изтърпя възможно ли е наистина да се е разклатил Зара си това. Консултирах се с моя стоматолог той ми каза че щом този зад него израсне ще се оправи но е още малко парченце зъб ще израсне много бавно. Моля ви кажете ми да ли е от това вече минаха 4месеца от какво е изваден

Коментари

1.   Какви млечни зъби на 14 г.?
Имаш интернет, я прочети малко анатомия на човешкото тяло, ще ти е полезно като човек да познаваш собственото си тяло!
Сама или с родител - отиди при друг стоматолог, за предпочитане е в дентален център, например Естет Дентал или Клиники Недялков, или напиши в гугъл 'дентални клиники в София' и си избери, и не се обяснявай, а слушай какво ще ти каже зъболекарят, че ако на мен ми дойдеш с този въпрос, няма да си тръгнеш и след цял ден лекция на тема здраве.
Да, нормално е да има разклащане на зъба ако има травма, като например вадене на съседен, важно е и какво е състоянието на придържащия апарат (пародонт и костно вещество), на самата зъбна корона също.
Не се храни на тази страна и отивай на зъболекар!