Споделена история от Здраве

Страх ме е
Здравейте хора! Умирам от страх и постоянно мисля за това и не смея да споделя с никого...

Знам, че е рано и че може би не е редно от сега да го мисля, но.... Аз съм момиче на 16...
От около 3 години имам менструация / цикъл. Не много редовен ( прескача понякога с месец ) но това е друга тема....
Въпроса ми е... От около месец не спирам да си мисля - ами ако в бъдеще когато искам да имам деца не мога да забременея!??? В ужас съм! девствена съм и съм доста тясна, дори и пръст не мога да вкарам. В рода ни има случаи на абсолютно безплодие - братовчеди от страна на майка ми и леля ми от страна на баща ми... Започвам да се притеснявам.... дали това с цикъла означава нещо и безплодните или проблемни жени имат ли редовен или.... Ох, ще се побъркам, , , , А и винаги имам много болезнена менструация и дори в дните на овулация!!!

Какво да направя!?

Ако имате въпроси - ще отговоря в коментарите.

извинявам се ако има грешки, пиша от тел
... Моля историята ми да бъде публикувана....

Коментари

3.   Ако проблемът е само нередовния цикъл, няма от какво да се притесняваш. Гинекологът ти може общо взето да го нагласи да идва когато той реши и не би трябвало да е проблем забременяването.

5.   Всяка жена преди да прави секс е тясна. А ти просто отиди на гинеколог. Те разбират нещата най-добре.

6.   Наистина ти е много рано да се притесняваш за такива нека. Ако наистина имате такъв проблем в семейството моля те не се отчайвай, мисли позитивно. Може да отидеш на лекар, според мен това е най-доброто решение. А и ако случайно се окаже, че няма как да имаш дете, знай че осиновяването е опция и същевременно е нещо добро.

7.   Здравей, искам да те успокоя, че и аз бях също като теб. Винаги с нередовна менструация и винаги много болезнена. Превивала съм се от болка всеки път, с часове. Само аулин ми помагаше. И също бях много тясна (и все още съм си).

И точно като теб, незнайно защо, си бях внушила, че или няма да имам дете или ще стане, но много трудно. Бяха ми казали, че имам поликистоза, което съвсем потвърди страховете ми... Защото четох тогава доста, че с този проблем, често забременяването ставало трудно.

Но един ден, го направихме без презерватив (за първи път) и забременях. Всички ми казваха, че ям повече от преди, но аз не им обръщах внимание, защото бях изключила вероятността - бременност. Докато не ми се появиха и други симптоми и си наптавих тест. Веднага се показаха двете чертички.
Сега детето ми е на 4, живо и здраво.

Историята ми е много интересна, доста "чудеса" се случиха и след това... Но само до тук е по темата. Общо взето, ти разказах съкратено, че и аз бях като теб и със същите страхове... Но съдбата си знае работата. Спокойно, ще си имаш дете или деца. Нищо ти няма. А ако гледаш наследствеността - майка ми е родила мъртво бебе ( първото й). При мен нямаше такова нещо. Просто не се притеснявай излишно, казвам ти го, от личен опит!

8.   все едно чета "Нероден Иванчо" - същата куха лейка си.

цяла плеяда страхове ще те следват до живот, единственият начин да ги победиш е знанието.

9.   Н8 - супер, мерси за обидите!
Н7 - искрено ти благодаря! Малко се успокоих.
Да сте живи и здрави- и ти и детето ти !
И на другите благодаря за отговорите..... - от авторката