Споделена история от Здраве

Прекалено вглъбен във визията си
Момиче на 16, излизам с момче на 17. Аз, като всяко момиче, обичам да се грижа за външния си вид, да изглеждам добре е важно, но не и най-важното за мен. Приятелят ми обаче, поставя визията си на първо място. Всеки път когато излизаме заедно вместо той да чака мен да се приготвя, аз чакам него. Подбира дрехите си много внимателно, всеки детайл в облеклото му е добре обмислен. Дрехите за училище си ги приготвя ден предварително, защото иначе не бил имал време да ги избере и да изглади всяка малка гънка сутрин. За да оправи косата си му е нужно повече време от на което и да е момиче (за това и става в 6-6:30 най-късно), къпе се минимум 2 часа. Старателно премахва всяко косъмче от тялото си (което всъщност ми харесва) и веждите му са може би най-добре оформените, които съм виждала. Любовта към собственото му тяло е по-силна от всяка друга, дори не съм сигурна, че обича нещо друго освен себе си. Спазва строго определен режим на хранене, който не нарушава при никакви обстоятелства. Яде само определена храна и пие само и единствено вода.. много вода. Храни се под час, никога по-рано или по-късно. Дори да умира от глад не слага и залък в устата си докато не стане време за обичайното му хранене. Ходи на фитнес и никога не е пропускал без значение какво се случва. Отказвал ми е среща, защото има тренировка. От цялата ситуация единственото хубаво нещо е, че е едно от най-красивите момчета които съм виждала. Винаги изглежда страшно добре, но дали не прекалява. Чувствам се зле, когато изглежда по-добре от мен и чувам как някои момичета коментират, че той е по-хубав от мен. Вие как бихте се чувствали в ситуация, в която половинката ви е много по-красива от вас и не сте единствените, които го забелязват?

Коментари

1.   Ами ще се радвам, че половинката ми е по-красива от мен, защото ако беше обратното - леле майко!
Момчето се подържа, в което няма нищо лошо. Това, че спазва дието е супер. Въпросът е - ти защо си с него? Ако си с него, само и единствено заради външния му вид, то се радвай. Ако си тръгнала с него, без да го познаваш... Ами често се случва - някой хора имат само външния си вид, да ит предложат.
Както и да е - забавлявайте се засега, носете презервативи и имай едно на ум, при избора на следващия.

2.   Номер 1, че какво ако ти си по красив/а от половинката си? Според мен днешните мъже са женчовци...
И последно:мисля че идеала за "красота" е този свят, измества ценностите и уважението към половинката например. Гледаш половинката да е красив /а и друго не е важно... колко повърхностно

3.   Няма нищо лошо да се поддържаш и да изглеждаш добре, но това неговото вече граничи с мания, което е лошо! Не е нормално да откажеш да прекараш време с любим човек, защото според часовника трябва точно след 5 мин. да започнеш да тренираш. Това си звучи като ОКР! За мен би било адски натоварващо да имам отношения с такъв човек и да съобразяваме цялата си връзка с неговите тренировки, режим на хранене или посещение при фризьора. А и съм сигурна, че е нарцис, т. е. е влюбен в себе си и в съвършенството си, повече отколкото в теб. А това е ужасно!

5.   Не се тревожи. Като понапредне с годинките и той ще пусне шкембе, ще се отпусне и ще започне да пърди в леко нацапаните си гащи пред телевизора, чешейки се по топките.