Споделена история от Здраве

Как спрях да се разболявам.
Здравейте, искам да ви споделя моята история и какво ми помогна да спра да се разболявам и настивам. На 23 години съм. До 18-тата ми година настивах почти всеки месец и през 3 месеца настивах по сериозно до такава степен, че едвам дишах от болки в гърдите или имах висока температура или много ама много възпалено гърло, костите ме боляха беше страшно. По какви ли не доктори не съм ходил, какви ли не хапчета не съм пил, и билки и при диетолог ходих за диета която да ми укрепи имунната система, абсолютно нищо не помагаше. Започнах да ходя и на фитнес знам, че помага за имунната система съединявах го със супер стриктна диета и разни билки и много се пазих да не настина и уви пак всичко си беше същото. На 18 заминах за малко в чужбина. И започнах работа като боклукчия. Сутрин от 4 в студа и в дъжда без спиране до към 14:00. Преди да започна си мислех, че още след първата седмица ще съм умрял. Но уви, вече 5 години аз не съм настивал като никакви диети не спазвам, нито някакви хапчета пия. Тази работа е свързана със неописуемо много тичане и скачане от камиона и така на татък. Това тичане в -10 градуса понякога -15 градуса, ме ''кали'' къде се вика и то жестоко. Руските военни тренировки за тичане в студа и в дъжда определено са най ефективния метод за каляване на човек. Вече 5 години аз нито се вардя нито нищо, ходя си гол в студа, мокря се и не се преобличам веднага понякога и нищо, дори леко гърло не ме е заболяло. Тъй че хора със слаби имунни системи. Чакайте да се застуди и почвайте, дадох този съвет на няколко мой приятели и те взеха, че пробваха, и много им помогне. Ако го съчетаете със тренировка със тежести и хубава храна.... Ставате ''ÍRON MAN''

Коментари

1.   :) Аз също много боледувах в... България!
От много години съм в "чужбина" (вече ми е дом) от 12 г не стъпвам в лекарски кабинет и съм здрава като "бик".
Правя си детокс от време на време, пия си разни тревички, билки, хапвам си семена, но и съвсем нормална диета включваща всичко, дори и т. н. "простак-манджи".
Е, моят случай може и да е малко по-различен, защото мен умишлено са ме поддържали в болница за да съм им честичко на разположение за изследвания и общо следене хаххахахха.
Резус негативен съм, ще рече друг биологичен вид, даа, отдавна не е тайна и смятам, че няма да има шокирани.
Не, че нещо кой знае какво успяха да изследват, нито имат нужните апаратури, нито знанията, освен това на метафизично, пси ниво съвсем пък никога нищо няма да знаят ако ние (които сме с "екстрите) не си кажем сами.
Казвам това защото допускам и ти да си с негативен резус... с различна имунна система сме. Чрез "ваксинации" (абсолютно ненужни за нас, тъй-като ние нямаме протеина който да се активира, по друг начин действа при нас защитата ни) се опитват да ни... контролират, смяаааах. Постигнаха да ни насочат по един кофти начин... въпреки прословутата "любов към човечеството" за която се твърди из разни измислени видеота за нас.
Ако съм права за теб... насочи се да проучваш в тази посока, на анхлийски и испански има повечко инфо. Вярвай и следвай инстинкта си, има страшно много боклук изписан за нас, но ти ако си... ще съумееш да изчистиш "да и/или не".

2.   Ми мисля да се местя във Варшава, а там зимата е по-студена от колкото в България, та може и да помогне.

3.   А замислял ли си се, че просто под определена температура вирусите не виреят толкова, а не че ти се каляваш. Аз също не боледувам в най-студеното време на зимата, но когато температурите са около нулата, боледувам.

4.   Хубав съвет! Само дето в България, който живее няма от къде да си набави свястна храна и за това не ни се получава. Всичко по магазините е химия. Иначе си прав! Ама живееш и ядеш в чужбина.

5.   Мой приятел тренира плуване целогодишно и като цяло е доста кален, в хладно време ходи по къс ръкав, но пак се случва да хване настинка... :(

6.   Евалата, човек, кажи им го. Майка ми е постоянно болна и навлечена с чорапогащник лятно време даже, а баща ми е военен и рядко съм го виждала болен. Когато бях малка, майка ми искаше да се навличам, а баща ми ми казваше, че човек, както си свикне - ако искам и по бански мога да ходя на -10. Послушах го и до ден днешен не знам какво е настинка - никога не се разбилявам след като пия студено, ходя мокра в студа, потна, даже си лягам през вечер с чисто мокра коса. Тези глупости ни ги набиват от малки в главите и после само като пийнат студено някои хора си самовнушават, че ще се разболеят на другия ден, а то такова нещо като да се разболееш от студ няма. Малко хора знаят, че настинката е вирус...

7.   Дай да ставаме боклукджии

8.   Така е. Освен това отчети и психиката. Стреса е стрес на всякъде. Бях в България за една седмица, старите болки се върнаха. Започнах първо да кашлям, така както години наред беше в България. Вярно е, сега живея в малко селце в планината далеч от големите градове и въздухът е кристален. Но се върнаха болките в стомаха, цистита и почти не ядях нищо. Наложи се да взема антибиотик дори.
Стомахът ми беше на топка. Затова опознавате си тялото то и бъдете така където сте добре и щастливи.

9.   Номер 7, не съм казал да ставете боклукчия. А ако си мислите, че има нещо срамно да работите това, само искам да ви намекна нещо което може да изглежда като похвала. Но с тази работа купих 2 апартамента и спортен автомобил производство 2016. И в същото време не съм се лишил от абсолютно нищо ;)

10.   Има един лаф - българинът най го е страх да не изстине и да не се мине... Прав си, колкото повече се пазиш - толкова по-кекав ставаш.
Номер 1, високият интелект и психическата стабилност, обаче, явно не са присъщи на вашия изключителен и неземен"биологичен вид"... Та в каква точно, болница те държаха и изучаваха, би ми било интересно да споделиш, макар че се досещам...

11.   7, нескопосан опит за ирония си изпляскал... Насочи усилията си в собственото си ограмотяване - дума "боклукджия" не съществува. Има "боклукчия"-лит. и "болуджия"-разг.