Споделена история от Здраве

Ужасен пърхот и мазна кожа!
Здравейте! Момиче на 12 години съм, не си мислете, че се оплаквам, само споделям. Първо, имам мазна кожа на лицето, никъде другаде, и най-вече около носа. Направо мога да изстискам четири капки мазнина от него. Това се засили през лятото и вече не мога да го търпя. Лъщи от 100 метра. Дискомфортно ми е просто. Около бузите, също. Излезна ми акне с бели връхчета, червени и щипеха. Нормално акне, (не говоря за цялото лице, 3-4 пъпки, но после повече)прочистиха ме с мицеларна вода-минаха, и полагам грижи за лицето. Имам черни точки, но ги махам редовно. Вторият ми проблем е, че имам отвратителен пърхот! Едната част е жълтеникава каша(сгъстена), а другата-твърди люспи бял пърхот. Появиха ми се 10-11 и не мога да се отърва! Против пърхот шампоани съм пробвала, подхранващи, маски, не знам какво и не става! Чеша си косата, усещам твърди малки частици, че и големи, разрових си главата да ги махам, онази каша се образува и това е! За пърхота, ако може да кажете нещо, ще бъде прекрасно! Някакъв продукт, нещо, шампоан, каквото и да е! Само съвети! Благодаря!

Коментари

1.   Отивай в аптеката и да ти препоръчат гел за измиване, крем за лице и подходящ шампоан. Козметиката върши чудеса за всякакви проблеми. Ако имаш пари, може и на козметик да ходиш за лицето.

2.   Лицето не го мий със сапун или някакви препарати, а само с хладка вода. А за пърхот най-мощният шампоан който знам е Nizoral. Само в аптеките. Внимавай само да не глътнеш пяната му, защото активната му съставка е много токсична. Този шампоан е широкоспектърен - унищожава гъбички, пърхот, паразити, и дори хормона който причинява косопад. Усещането от употребата му е уникално - все едно, че някакви иглички деликатно те боцкат по главата. Няма парфюм, аромата му е като на изкуствена тор. Не е за постоянно ползване.

3.   Вързвай си косата, май я сутрин за е свежа през деня. Този Кенеди може да е пусната, на следващия вързана и на последващия ден сутринта я ние, когато можеш прескачат този ден и ми и на по следващия. Ми и си лицето с почистващ гелева. Те ползвайки сапун, спирт и не пресувашай. Кожата през деня почивай със салфетка мазнината. Така ще се чувстваш по-добре.

5.   Шампоан Здраве, стоиш с него 5 минути и след това си измиваш главата.

6.   Здравей!
Мила и аз съм в подобно положение, не намирам никакъв лек. Мислех и аз да пиша, ама щом има подобна тема, ще следя какво ще пише.
Успех ти пожелавам.

Момиче на 17

7.   Първо и най-важното нещо за борбата с пърхота е не се чеши(знам, че е трудно)Защото така кожата не може да заздравее.
Аз ползвам шампоан Здраве(има няколко вида пърхот)
Пробвал съм Wash n' Go, Palmolive и няколко други но абсолютно никъкъв ефект.
Доста важно нещо също при миенето на косата е да не се прекалява с щампоана (на опаковката си пише 3-4 пъти седмично) Аз лично два пъти си мия косата по време на душ първо с шампоана и после с балсам. Преди правих грешката да ползвам два пъти шампоан.

А за мазната кожа бих ти препоръчал сапун тет-а-тет Soft and Calm
защото той е по-необикновен от другите балсам сапуни. Той буквално ти прави кожата да ''скърца'' като я докосваш.

Е надявам се да съм помогнал.
М. 20

8.   Здравей аз преди имах много пърхот ама много какъв ли шампоан не използвах после намерих един шампоан против пърхот казва се катранен шампоан на flores cosmetics (на него също пише против пърхот и има едмо цвете по средата) много ми помогна пърхота ми намаля много от него

9.   Посъветвай се с дерматолог и не експериментирай със себе си.
Това е моя съвет.

10.   Благодаря за хубавите коментари и съвети. Значи, пробвала съм, , Здраве" - Шампоан, махна ми мазния пърхот, но люспите останаха и то в малко количество. Ще спра да се чеша, защото на 100% това не помага-той си стои. На скалпа ги имам тези люспи-малко намаляха. Връзвам я и поддържам чиста косата си. Сега лятото(понеже вече сигурно е пет сантиметра под рамото)смятам да ми я пострижат, защото по-лесно се поддържа и не се изтощава, а има нужда от почивка. Честото миене също не е вариант, тъй като се изтощава.. Преди си почиствах веждите(да ме пита човек, защо)с течен сапун и вода. Сега вече не го правя. Кремът не помага много, но сега като започнах три пъти на ден да прочиствам носа с хладка вода и да не го пипам-стана. Himalaya пробвах-не стана. Нивея-също. Ще почакам още, за да видя повече коментари! Благодаря!

намаля. Himalaq

11.   Против пърхот използвай шампоаните Низорал или Алгопикс, много помагат!!!!

12.   Здравей, бих те посъветвала за мазна кожа можеш да си намажеш лицето с разбит белтък и мед, но не знам как ще ти се отрази ако си с чувствителна кожа, но белтъка е за мазна кожа. А за пърхота е индивидуално, за всяка коса различен шампоан действа. Най-добре е да отидеш на дерматолог, за да ти даде правилен съвет. Успех. :)