Споделена история от Здраве

Дерматолог в Бургас
Здравейте!
На 17 съм, момиче. Проблемът ми не е от вчера-вече шеста година се боря с пърхута. Изпробвала съм всякакви шампоани, но ефектът е нулев.
Отскоро обаче положението е още по-зле. Люспите от главата ми са много големи и забележими. Само като сложа четката си за коса, да се среша, се отделят люспи. Понякога прокарвам ръце в косите си и буквално пърхута си, , вали'', пада. Много е срамно, особено постоянно да си оглеждаш раменете, да не би да са останали люспи. Скалпът на главата ми е като релефна карта-сух, като се гледам в огледалото отблизо, направо всяка люспа е очертана на главата и докосна ли се, веднага изскача на повърхността на косъма и се налага да си играя люспа по люспа да се чистя. Някъде по главата ми има и червени петна. Най-много ме сърби в центъра на главата и зоните около ушите и врата.
Но това не е всичко.
Кожата около ушите ми също се бели на големи безцветни парчета(подобно) на пърхута. Когато зоните там ми се олющват, мястото остава червено и ужасно боли като изсъхне.
Освен това носът ми също е потърпевш. И той се бели в гънките около ноздрите ми. Веждите-и от тях понякога се ръсят ситни люспи. Лицето ми (по-точно челото) ми е ужасни пъпки. Ръцете ми и те са странни-в горната си част са едни червеникави и кожата ми седи като на петна там. От рамото до долу от външната им част, ръцете ми са червени и са в пъпки. Още от дете съм с такива ръце, но не обръщах внимание. И изобщо съм много зле-имам и стрии, напукани пети.

Решила съм да се консултирам с дерматолог. Не съм ходила никога на такъв лекар, но с толкова проблеми, няма как да отложа. Чувствам се безсилна. Примирих се с мисълта, че за всичко това лечение едва ли не няма. И съм в грешка, знам.

Аз съм от Бургас и много бих се радвала на коментари, писани от мои съграждани. Обръщам се към вас с молбата да ми препоръчате добър дерматолог в града.

Аз чух за д-р. Светлана Бянова. Били ли сте при нея, излекували ли сте се с нейна помощ? Доволни ли сте/

Моля, публикувайте написаното от мен, вече съвсем изгубих надежда:(
Ако някой се е излекувал, да пише.

Коментари

1.   Потърси доктор Кенолова. Работи и по здравна каса. Вземи направление от личния ти лекар и отивай. А може и лекарят ти да ти предложи някой дерматолог.