Споделена история от Здраве

На 14 години съм, висока съм 163-164 см и тежа 41кг..
Здравейте! Имам един проблем, който се опитвам да разреша.. На 14 години съм, висока съм 163-164 см и тежа 41кг.. Имах труден период (бях дебела) и започнах да тренирам до скъсване, започнах да не ям.. Така се стигна и до тук.. Сега не тренирам толкова, но когато ям повече ме боли корема, а когато не ям, ми причернява.. Знам, че трябва да кача, но не съм гладна, а и имам страх да не стана отново дебела.. Не знам дали обясних правилно, но ви моля за вашата гледна точка и разсъжденията ви!

Коментари

1.   Аз пък съм на 18 години,висока съм 176см. и тежа 45кг.
И сега какво? Не си слаба.

2.   Хубаво е че си свалила излишните килограми, но не е хубаво, че е било с гладуване. Отвикнала си насила да ядеш и трябва постепенно да си възвърнеш хранителните навици. Разбира се вече е хубаво да се храниш рационално и здравословно. В момента си в пубертета и се нуждаеш от храна за да растеж и да си здрава, особено ако и тренираш. Опитвай отначало ако трябва 2-3 хапки но да ядеш сутрин, на обяд, следобеда и вечерта. Включвай плодове, зеленчуци, месо, млечни продукти, яйца, ориз, овесени ядки и пии достатъчно вода.
Относно страха да не надебелееш - ако се храниш добре и имаш енергия ще ти се и тренира - съответно ще направиш хубаво тяло. Избягвай сладкото, тестените неща, газирано( не изобщо да не ги ядеш, всеки се изкушава от време на време, но просто не прекалявай).
Освен всичко останало с толкова малко тегло има шанс да си докараш и менструални нарушения, ако вече нямаш.
И запомни мъжете не харесват нито много слаби, нито много пълни жени. Ще порастнеш вероятно още няколко сантиметра, така че поне още 4-5кг ще са ти нужни за да изглеждаш добре - особено и ако тренираш. Виж как се изчислява боди мас индекс и си го сметни - вероятно си с поднормено тегло. Цели се поне да влезеш в нормите, говори с личния лекар, той да те насочи също относно храненето.

3.   Не си слаба супер си за ръста

4.   Аз съм с твоите мерки и килограми,но съм 18 ,в това не виждам лошо,но виждам при теб,как ще си прецакаш организмът.
Едно е да не качваш,а съвсем друго да си на диети,при това в пуберет,при който всичко в теб расте и се развива.
Яж си нормално,без да прекаляваш,но и без да се ограничаваш и да спазваш диети.
Дете си още,вместо да спортуваш и да се храниш що годе добре,а ти чрез разни диети се съсипваш цялата.
Спри се навреме,иначе цял живот ще съжаляваш!

(Ж.20)

5.   Храни се по малко, но на често с качествена храна. Не тръгвайки по пътя на анорексията. Не се тъпчи. Но се храни и тренирай 2-3 пъти седмично, но не всеки ден. Организмът не се възстановява.

6.   Коментар номер 5 го е обяснил. Гледай поне 3 пъти на ден да си хапваш, дори да не е по много. Не е и нужно.