Споделена история от Здраве

На 12 години съм и ми пада косата..
Здравейте! Както казах аз съм на 12 и косата ми пада много ама наистина много :(.. Казвам че аз попринцип си изправям косата. По едно време бях спряла, защото баща ми ми беше взел пресата, след това ми я върна и аз пак започнах упорито да се исправям и да си правя вафлички. Но тогава не падаше. След това спрях за 2 седмици защото от училище щяхме да ходим на пленер след 2 седмици и исках косата ми да изглежда малко по-добре. И на пленера я исправих и я направих на вафлички и като се върнах във моя град, като започна да пада.. Чистя си четката сресвам се ии тя става така, сякаш от месеци не съм я чистила. Като се къпя същата работа: като си исцеждам косата и в ръката ми остават цели кичури коса :Х:Х...

Моля Ви помогнете ми. Знам че е от пресите. Кажете ми някаква домашна рецепта или накакъв шампоан. Моля ви... Ии да кажа че сега спирам да се исправям ии да тормозя косата си. А ии междудругото попитах майка си и тя каза, че и тя е имала такъв период, когато и е падала доста коса, но не чак толкова. Така де много ви моля помогнете ми! ;/

Коментари

1.   Здравей наскоро имах същия проблем аз съм на 13 и се изправях до преди 1 месец може би когато вядях как ми пада косата веднага спрях после нали се пооправи и викам аре нема да хода рошав на дискотека но след това почна много ама адски много да пада с гребена като реша ми изпада малко по малко от половината коса. След това подарих пресата на гаджето ми и си купих 1 ампулки за подхранване не знам как се води ти като кажеш на някой фризиор той щи препоръча те са около 60 лева големите аз ти препоръчвам големия пакет :) слагаш ги тя щи обясни. Аз ти препоръчвам по добър метод на изправяне със сешуар четка и сешуар след тва вместо вафлички топираш и решиш и то става :) знам ги аз тия кифленските работи спокойно ;д :)

2.   Спукана ти е работата, ако искаш да спреш косопада мий си косата с мляко преди къпане за 1-2 месеца 80-90% ще спре.

3.   Колкото и странно да ти звучи съм съглана с номер 2.

4.   Оф, кво да ти кажа! Защо си почнала? Ами знаете какви са пресите за коса, дори и най-качествените! Ами ако искаш отиди в някой фризиорски салон и там питай, те знаят различни козметики за оправяне или попитай някого, ако има същя проблем! И друг път внимавай!!!

5.   Здравей! Аз също си изправям косата постоянно, и за да не се чупи и къса я мажа с кристали за коса. Веднъж месечно и правя маска със свинска мас и жълтъци за окола 2 часа, много помага. Два пъти годишно я мажа с ампули за косопад. Не са скъпи /около 1 - 1,50лв./, а наистина действат.
Имах същия проблем като теб преди време и се оправи със тези процедури. Успех. :)

6.   На дъщеря ми. която е на 39 години и пада много косата. Пишете ми с какво да и помогна. Казвам се Павлина.
Благодаря Ви предварително. Това ми е имейла:...

Модератор - не публикуваме контактни данни!

7.   Във всички случай отидете на лекар, може да е признак за заболяване на някой вътрешен орган, много често се получава когато се прави диета и се спре консумацията на хляб и тестени изделия (анорексичките също страдат) Само в хляба се съдържат определени аминокиселини и витамини. Те са причината да подържате косата си в добро здраве.

8.   О, не аз съм на 13 за 3 месеца свалих около 10 кг. и почти напълно бях спряла хляба но напоследък косата ми пада страшно много моля кажете ми ако започна да ям повече хляб ще се оправя ли?