Споделена история от Здраве

Хемороиди след оргазъм
Здравейте, моля админите да одобрят историята ми. От няколко месеца съм диагностициран с вътрешни хемороиди ту в ляво, ту в дясно. Появяват се винаги след полов акт или самозадоволяване, тоест след оргазъм, какво общо имат те с оргазма, вече ми омръзна от свещички и лекарства, защо се обострят след оргазъм?

Коментари

3.   Каква е връзката между двете?

5.   Някой имал ли е такъв проблем,моля за отговор?
/Автор/

6.   Аз преди време бях чел енда книга "Култивиране на мъжката полова енергия". Но честно казано я прочетох отгоре-отгоре, защото ми се видя доста сложна на моменти. Там пише за разни източни сексуални техники и как те увеличават жизената енергия Ци, която според даосите е основната предпоставка за здравословното ни състояние. Обаче си спомням, че имаше нещо споменато за хемороидите. Тогава не му обърнах внимание, защото си посмилих, че даосите са тотално сбъркани. Какво общо имат хемороидите със секса? И дори бях забравил за това. Сега обаче като прочетох темата ми изплуваха тези спомени. Явно наистина има нещо общо. Доколкото си спомням, те го обясняваха, че ако не се задвижвала правилно сексуалната енергия, тя оставала блокирана в перинеума (между ануса и тестисите) и от там предизвиквала хемороиди. По принцип може и да са прави, защото акупресурата и акупунктурата се базират точно на сексуалната енергия, която се трансформира в жизнена Ци. ДОри вече в съвременната медицина масово се използва акупресура, вкл. и при анестезия. Аз не повярвах, но една позната здравен работник каза, че вече и традиционните лекари използват някои техники. Явно акупунктурата не е шарлатанска работа, макар някои да я смятат за псевдонаука. Дори в нашия град има един, който нашумя с това, че прекратява коликите на бебетата за секунди само с натискане на няколко точки. Бебето на еидн колега така спря мигновено с коликите. Така прочети тази книга от Спиралата.нет и намери частта за хемороидите. Но понеже е сканира, няма да можеш да пуснеш търсене в книгата, трябва да е огледаш по-обстойно.

7.   Ще прочета книгата,нека някой, който страда от вътрешни хемороиди да сподели влошава ли се състоянието му след оргазъм.
/Автор/

8.   Моите не се влощават. Не съм чувал и за нечии други да се влошават.

9.   А възможно ли е това да е някакъв простатит?
/Автор/

10.   Аз съм жена, незнам с какво мога да ти помогна, но и аз имам някои странни проблеми които са сходни на твоите
. Получих хемороиди от анален секс е не само от него, а и от заседнал начин на живот, нездравословно хранене, носене на неподходящо бельо просто с аналния секс чашата преля и затова спрях да го правя засега. Мога да те посъветвам да отидеш при друг доктор, за да провери дали наистина имаш хемороиди, знам това мероприятие е много неприятно, но можи би проблема ти се дължи на засиленото кръвообращение в тази област при оргазъм, все пак хемороидите за разширени възпалени вени през които преминава кръв. При оргазъм кръвотока се засилва не само в половия орган, а в целите слабини и можи това може да раздразва хемороидите, но не се отказвай от секса, а се лекувай. Аз не съм пробвала всички лекарства, за ти кажа кое е най-най ефективно, но пих едни билкови хапчета на индийската фирма хималая, казват се пайнлекс помогнаха ми, не са скъпи и съм доволна.

11.   Благодаря номер 10, хемороидите са вътрешни, установени след преглед/аноскопия от проф. гастроентеролог. Не знам дали не е и хроничен небактериален простатит защото от време на време имам и тежест и парене в тестисите и перинеума въпреки, че според уролог ми няма нищо.
/Автор/

12.   Положението се усложнява, след оргазъм се появява чувство на подуване, пръсване в ануса придружено с болка.
/Автор/

13.   Вчера направих безкръвна операция по изгаряне на вътрешните хемороиди но подуването на ануса остана след еякулация, доктора каза, че като се премахнат вътрешните чийто симптоми ще изчезнат до един месец ще изчезне и проблемът с външните, които са незабележими и когато има чувство на подуване се напипват само с ръка, дали ще стане така не знам?

14.   Абе, авторе! Ти, веднага след операцията си мастурбирал, как няма да ти се подуе анусът? ! Продължавай да се напъваш, после пак се оплаквай!

15.   Никъде не съм казал, че се напъвам, не разбирам иронията ви?

16.   От Автора към номер 6, прочетох въпросната книга, там се споменава че при еякулацията енергията отивала долу и в резултат на това се задържала кръв, която не с оттичала и се образували хемороидите, техниките, които описват са за задържане на еякулацията, което според мен е вредно за простатата и би предизвикало още по голяма стагнация на кръв и обостряне, защото съм го пробвал и подуването и обострянето на хемороидите се появява.
/Автор/

17.   Щом мислиш, че е от това, защо продължаваш до си го причиняваш? !
Ужас

18.   Ще трябва да се сбогувам завинаги с секса и да се отдам на пълно въздържание, тъжно и жалко, но това е спасението.
/Автор/

19.   Здравей авторе, дано да си решил проблемът си, аз съм жена на 35 години и също страдам от хемороиди и забелязах, че при полов акт, тоест след него проблемът се влошава, визирам вагинален секс, споделих това с лекаря си и той каза, че при оргазъм има контракция на тазовото дъно в резултат на което те се раздразват, но както са споменали преди мен има и засилено кръвообръщение в малкият таз и е възможно и това да е причината за обострянето им което изисква лечение, тоест премахването им!

20.   Има нещо вярно в това, жена на 34 съм и по време на мастурбация ми се издува външен хемороид и усещам разпъване и тежест, при вагинален секс също.

21.   Общото е, че си гей и практикуваш анален секс.

22.   21, като няма какво да кажеш, не пиши хейтърски коментари!

23.   22, очевидно ти си хейтъра, защото автоматично окачествяваш различната сексуална ориентация като нещо негативно.

24.   Жена съм. При мен вътрешните хемороидите се възпаляват при консумация на неподходящи храни - в моя случай на каквито и да било тестени изделия. Ако вече са възпалени дразненето се влошава при вагинален оргазъм. В същото време аналният секс и особено масажа с маслата, които ползваме при проникването (бавно и плавно), определено облекчават много положението. Може би е решаващо, в каква фаза са хемороидите и от колко време ги имаш. При мен сравнително бързо се повлияват благотворно от диета и масаж. Препоръчвам ползването на чисти натурални масла без добавена химия и аромати.