Споделена история от Здраве

Повръщане
Здравейте! Имам огромен проблем и не знам какво да правя. Повръщам поне веднъж, два пъти в месеца. Като ме боли главата-повръщам. Синузит имам - повръщам. Еди си какво-повръщам. Даже сега ми е първи работен ден и станах и ми е лошо пак. Усещам едно бързо сърцебиене и ми се гади, но не искам да повърна.. В повечето пъти се мъча така и накрая се ядосвам и си казвам, че по добре да повърна отколкото пък да се мъча.. Преди всеки изпит почти съм повръщала предния ден. А и от возене в автобус примерно, също ми се гади и то точно като приближи да спираме. Не знам на какво се дължи, но това ме измъчва и искам да водя нормален живот без да ми се гади..

Коментари

2.   Това е на психична основа според мен. И аз бях така. Отиди на психиатър.

3.   Съгласна съм с номер 2, че е възможно да е на психическа основа. Ако проблемът ти е от скоро е възможно да е от стреса покрай изпитите ти, от промяната в обстановката (казваш, че си почнала работа). Запитай се кога точно повръщаш? Когато си нервна, неспокойна и т. н? Ако имаш възможност сподели проблемите сина някой близък, а ако нямаш такава възможност и не ти се говори с тях, отиди на психолог. В никакъв случай не ходи на психиатър обаче (както казва номер 2). Те само ще те натъпчат с лекарства и състоянието ти ще се влоши (казвам го от мои лични наблюдения). Искрено ти пожелавам да се оправиш скоро!

4.   Жлъчката е.

Тя се активира и при стрес.
Трябва да отпуснеш стреса.
В планина, на море, ако не клякай.
Може да ти е странно, но пълното клякане до долу отпуска коремните мускули, оттам и вътрешните напрегнати органи.

От билките, пий глухарче да речем.
А къде те боли главата? Ако е слепоочието, ямките странично от очите, със сигурност е жлъчката.

5.   Зависи, ако е преди менструация, същия ден преди да ми дойде ме боли отгоре; а в другия случай е като обхваща половината ми глава, лице.. Не знам дали е мигрена. Като започне все едно нещо ми е забито в главата.. Боли око, слепоочие, зъбите от тази страна.. Страшно е, веднъж имах главоболие 3 дни бях като умряла.. Дори като спях усещах тази болка, а като се събужфах беше кошмар като осъзнавах, че не е свършило. От светлина, шум и силни миризми(например по-силен парфюм или цигара, въпреки, че преди пушех. )