Споделена история от Здраве

Аз съм нарцис
Здравейте..

Първо искам да ви попитам нарцисизмът психическо разтройство ли е? Не мисля, че е като шизофренията и чак да се ходи в лудница заради него.
Четох в интернет за нарцисизмът, правих тестове и осъзнах, че съм нарцис. Чувствам се някак специално и повече от хората в околията ми. Самоувереността и обичта към себе си понякога много ми помагат, но в някои моменти се чувства като психичен тормоз от страна на самата себе си. Знам, че веднага ще започнете да ме обиждате, но аз имам нужда от помощ. Искам да се променя. Имам нужда някой да ме обича, искам да мога и аз да обичам другите хора, да се чувствам равна с тях, но как да променя цялото си мислене. Хора са ми казвали, че съм нарцис, но тогава не им обръщах внимание, защото мислех, че преувеличават, но осъзнах проблема и искам да се отърва от него. Искам да бъда добър човек.

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   За да се определяш, като нарцис, предполагам си много чаровна и не съм единственият, който ти го казва, нлаи? :)
Попринцип не харесвам момичета с голямо самочувствие, но според мен трябва да се опиташ да оставиш на страна чувството на доминантност. Бъди миличка и любезна, бъди тази сладка душа, която се усмихва, тогава ще си истинска, естествена чаровница! :)
М20

2.   Впрочем много искам да съм като теб! Нямам приятелка защото не показвам такова самочувствие и характер, а това е важно! Но също е и добре да бъдеш това добродушно човече, което е скромничко :)

3.   Значи... хем искате стойностна жена със самочувствие, хем и да е миличка и добродушничка и да ви пристава на акъла и на всяка простотия :)
Ако ходи на работа и в същото време пере и готви като професионален готвач, съвсем добре!
Стига филми, братлета.
Жената не е машина за усмивки и секс, тя е интелигентно същество, което ще се държи с вас по начина, по който вие се държите с нея.
Друго поведение би било ненормално.
Приятелко, всичко си ти е наред.
Имаш здравословно самочувствие.
Просто хората днес са супер сдухани и комплексирани относно чуждите успехи.
Аз съм на 30 години, с много успехи зад гърба си.
Докато бях скромна и неуспешна, имах много приятели.
В момента, в който започнах да успявам в това, което правя (без да променям характера си и каквото и да било), "приятелите" ми започнаха да се изпаряват яко дим, дори и съм чувала от странични хора как клюкарят по мой адрес как съм се мислила за голямата работа и как съм се фукала наляво-надясно, което няма общо с истината... :)
Комплексирам без да искам и мъже, и жени.
Просто дишайки и правейки нещата, които обичам.
И не, не се хваля с това, неприятно ми е.
Хората се дистанцират от мен заради собственото си нездравословно самоучвствие и предразсъдъци.
За щастие, обаче, имам няколко човека до себе си, които се радват с мен, тъгуват с мен и изживяват с мен всичко.
Хора, които не се комплексират от чуждия успех и красиви качества, а се вдъхновяват от тях.
Един от тези хора е съпруга ми :)
Не се притеснявай, продължава да обичаш себе си и да успяваш.
Така ще привлечеш в живота си подбрани, добри и силни хора.
Другите не ти трябват.