Споделена история от Здраве

Вечният ад- пъпките!
Здравейте! Имате ли някакви съвети как да се отърва от пъпките? Излизат ми от около 2 години, но отърваване няма! Ходих на дерматолог, той ми изписа „Анефуг” и „Даверцин”, но засега не виждам абсолютно никакъв ефект! Също така, ако знаете някое кремче за белезите, моля да споделите!

Коментари

1.   Аз лично получавам обриви от тези мазила за премахване на пъпки, но пък за това от обикновените билкови сапуни не получавам. Мисля, че марката им беше МИЛВА или нещо от този сорт. Само за няколко седмици лицето ми се беше изчистило, като го миех със сапуна предимно сутрин и през деня, вечерта с вода, но внимавай да не ти се изсуши кожата от тях. В добавка на това използвах крем ЗДРАВЕ вечер преди да си легна и бяла хума преди баня. Веднъж на седмица може да ходиш на козметик да ти ги маха или ако можеш сам да си ги махаш. Това при мен помогна.
Също съм пробвала един друг начин, не знам до колко е хубав. Вечер, преди да си легна си изтисвах някоя пъпка, която страшно много ми дразни и я търах с кубче лед докато не се стопи леда. След това си измивах лицето с хладка вода и слагах паста за зъби върху раната от пъпката и стоях така докато не засъхне и пак си измивах лицето. Накрая си намазвах пак от крема, който споменах по-горе и си лягах. Така веднъж за 2-3 дни се отървах от няколко ужасни пъпки. Също крема ЗДРАВЕ - леката формула или както там се наричате е по-добре.
Надявам се да съм ти помогнала. Не гарантирам тези варианти - помагат на мен, но на други не знам.

2.   Офффг, аман вече с тия глупости. Аз съм на 16 години и от осем годишен ми никнат пъпки, тоест вече половин живот. Имам пъпки на лицето, по врата и по плешките. Никнат и на други места. Заедно с твя съм грозен и лицето ми е криво. Приличам на крив португалец. Ама не са оплаквам.