Споделена история от Здраве

Адска болка - хемороиди!
Здравейте, ще обясня на бързата...
Така, наскоро (тази седмица) ми е излязъл външен тромбозирал хемороид, до вчера даже не знаех, че има такива неща, но както и да е. Това нещо боли адски много и днес се опитах да го вкарам с пръст и май, май се е заклещил посредата и много боли... В чужбина съм и не мога да кажа на никой просто... на 20 съм... И ще Ви помоля някой да даде някакъв съвет, утре съм и на работа и не знам как ще работя даже, аз да стана не мога... И за колко време отминават тия неща...
Моля за помощ!

Коментари

1.   АЗ си направих свещичка от суров картоф и за 2 дни ми мина а ми беше много зле преди тва, взимаш картоф белиш го, изрязваш малко около 3-4 см, тънко да е и го мушваш и спиш с него :) да го измиеш картофа все пак

2.   "Тези неща" не отминават без лекар. Има си лекарства, но не помагат особено, най-много за кратко.

3.   Има разни мазила в аптеките, но те помагат временно, само за облекчение. Като добър вариант много ми помагат бани със смрадлика. Иначе има методи за трайно лечение. Аз ходих на банд-лигиране - връзват хемороида и той от липсата на кръв си "умира". Болката е минимална. Трябва да се направи 4-5 пъти през месец. Лекуват се и с операция, но е краен вариант и е доста тежко. В България се лекувах в Унион Клиник, има ги в големите градове. Сигурно има подобни и където живееш. Но без лекар няма да мине, не е грип.

4.   Билковите хапчета на Др Тошков.
Минаха и не се повториха эа 15 години.

5.   Аз имах преди няколко години. В началото само дразнеше и не му обърнах внимание, но един ден трябваше да вдигам някакви тежки неща, и като шурна една кръв, целите ми гащи станаха червени. Изключително неприятна ситуация беше. Веднага отидох на лекар. Изписа ми едно мазило, но същото така ми препоръча да си слагам кубче лед и да си правя хладки душове на определеното място.
Щом не можеш да отидеш на лекар, значи последните две неща пак ще свършат някаква работа.

6.   Автора - така, значи болката отмина, то пак си е там, де ама сега започна и да кърви... Поне я няма болката вече!
Благодаря за помоща!

7.   След всяко ходене по голяма нужда се подмивай, ако само се бършеш хемороидите се възпаляват и пак става зле. Със хладка или студена вода.

8.   Няма спасение от това, аз съм авторът на темата "Хемороиди след оргазъм", моите са вътрешни и се обострят след оргазъм, пробвах какво ли не и най вероятно есента ще отида да ги премахна чрез изгаряне.

9.   Смрадлика!! Търси в бг магазин смрадлика. Свари си като чай и си направи парна баня. Пр. 5 л вода-5 супени лъжици смрадлика. Изсипваш в леген, мляко над него, увиваше ханша и краката с одеало и стоиш така 15 мин.
Слагай и нощем превръзка/ памук напоен с отвара от смрадлика.

10.   Чаевец

11.   Рициново масло. Облекчава.

12.   Йогите предлагат сярата. Сипваш в метален съд запалени дървени въглища и върху тях насипваш сяра - аптечна и сядаш върху съда(без гащи разбира се), стоиш докато изгаснат въглените. Не съм го пробвал, защото нямам проблем, но вярвам на йогите, те са практици, а не философи.

13.   Мъж ли си, или жена? Ако си практикувала анален секс, може от него да се е получило.

14.   Има кремчета против хемороиди без рецепта от аптеките, някои могат и онлаин да се поръчат, като не искаш да ходиш на лекар. Ако не друго, поне ще облекчат ефективно повечето симптоми и дразненето. Има си работещи, безопасни и удобни за прилагане в ежедневието неща. Хората са го измислили вече - няма нужда тепърва да откриваш топлата вода.
Да вариш насляпо съвсем не безвредни билки, да правиш бани на кървящи рани, да палиш сяра върху въглища, да спиш с напоени тампони и тем подобни самолечения от времето на баба ти, ми се вижда малко рисковано, особено ако не знаеш точно какво правиш и няма край теб някой, който разбира да те наставлява.