Споделена история от Здраве

Вагинизъм
Здравейте, аз съм момиче на 17 гд и имам вагинизъм. Вече подчти година страдам от това състояние. Мълчах за този проблем поради срам и разбира се недостатъчно средства, но най-накрая реших да се лекувам. Въпросът ми може да ви се стори малко глуповат, но все пак реших да попитам. Трябва да си купя дилатори, които са ми нужни, за лечението, но те са доста скъпи, може ли да взема вместо това анални разширители, които са същите само че доста по-евтини. Дали би било проблем? Благодаря ви предварително за отговорите. ☺☺☺

Коментари

1.   Мило момиче,
по принцип можеш да използваш всичко, дори самонаправено дилдо от пчелен восък с презерватив върху него (предимството е, че можеш да си изработиш подходящи размери сама, а и пчелният восък не е съвсем твърд когато е в теб), но това едва ли е основният проблем...
В основите на вагинизъма стоят подсъзнателни страхове ( обикновено страх от болка при проникване, това води до спазъм на вагината, което пък води до болка при проникване, получава се омагьосан кръг), които на първо място трябва да премахнеш. В мрежата е пълно с добри съвети от специалисти, например упражнения с пръстче пред огледало както си седнала итн. За съжаление аз ги намирам на немски и не мога да ти преведа цяла статия тук...
Но който търси - намира...
Физическото разширяване на вагината е само един от методите, дори не основният - основният е да "отучиш" мозъка си, че при проникване има болка. Става с упражнения върху себе си, докато свикнеш, че няма болка при проникване. И после непременно с партньор, който е запознат с темата при теб и много търпелив и нежен ( като мен например:-) :-), докато нещата отминат - а те ще отминат, бъди сигурна:-)
Желая ти скорошен успех
Dirty Daddy

2.   Много Ви Благодаря!