Споделена история от Здраве

Прекомерно окосмяване при жена
Здравейте,
Имам поликистоза на яйчниците и инсулинова резистентност. Хубава жена съм, а имам окосмяване по брадичката, врата и корема. Поддържам се, скубя ги, правила съм всякакъв вид епилации без почти никакъв ефект. Имам окосмяване и в областта на гърдите, където се опитах да ги изруся с кислородна вода и слънце, но абсолютно нищо не стана, затова скубя по дебелите и виждащи се косъмчета. Наскоро приключих 6-годишна връзка и се притеснявам, че новият ми приятел няма да ме приеме такава каквато съм, когато съм в период на пускане на косми за кола маска в областта на корема, на врата и брадичката ги махам постоянно, изникват за един ден, но ми излизат пъпки и гледката не е никак красива. Въпросите са ми два: имате ли начин, по който Вие се справяте с окосмяването и го смятате за сполучлив или поне задоволителен и как се справяте с малките досадни пъпки след епилация? Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   Аз откакто започнах всеки ден да си мия перфектно лицето, пъпките ми видимо намаляха и кожата ми е съвсем друга.

Мия се, със специална ръкавичка за лице, поне 5 мин. После слагам крем, против акне.
Понякога, намазвам със алое, от саксия ( много е полезно и премахва раздразнения и зачервявания по лицето)
И 2-3 пъти в седмицата - пилинг.

Поддържай се редовно и не се притеснявай. Много повече жени има, с този проблем (окосмяване и др), отколкото си мислиш. И са щастливо - обвързани. Имай си самочувствието и мисли за силните си страни.

2.   Здравей, имам същата диагноза, имам окосмяване, но не е толкова притенително в моя случай. Окосмяването е в следствие на хормоналния дисбаланс, обърни внимание на здравето си и не се притеснявай.
Преди време пиех хормонални таблетки и почти нямах окосмяване, но това не е решение. Потърси информация и се погрижи за здравето си.
За такъв вид окосмяване според мен е най-добре лазерна или фото епилация.

3.   И аз съм като теб. Наскоро си купих домашен фотоепилатор. Ами има ефект. Не са изчезнали гадноте косми, но поне растат в пъти по-бавно и мога няколко дни да не ги скубя.

4.   Има народна рецепта за премахване на нежелано окосмяване с външно приложение на сок от билката змийско мляко.

5.   Хормонални изследвания!?

6.   От както видях американска индианка на живо никога повече няма да се оплача от моето българско окосмяване.

7.   От авторката: Правила съм си изследвания, знам че имам проблем. Повишен тестостерон, кортизол и много други. Отказах да пия противозачатъчни, защото знам, че объркват цялата ендокринна система, но се замислям вече, дали да не попитам лекарката какво ще ме посъветва.