Споделена история от Здраве

Към ветеринарите в сайта
Здравейте,
началото на май месец ни се родиха 5 малки котенца, от които 3 оживяха, за съжаление. Две от които се развиват нормално бих казал, а едното беше със затворени очички и нещо като гной между клепачите. И предишните котенца на майката са имали подобни симптоми и те принципно не оживяваха. Месец по-късно, защото майката ги беше скрила, очичките му се бяха подули леко и го занесохме на ветеринар. Според тях майката е носител на вирус хепатит и явно котенцето го е прихванало и поради това очите са били заболели. Още от началото ни казаха, че едва ли вижда, но ни изписаха някакво кремче и антибиотик за седмица, но не се видя промяна. Затова предприеха отсраняването и на двете очи. Не беше приятно да научиш това, но в момента котенцето си е напълно здраво и си играе с другите.

Въпросът ми е, ако отново майката роди подобно коте, до колко от раждането има време да се избегне отново този проблем? И дали е имало шанс моето да се спаси? Знам, че вие няма как да го погледнете, но се опитах да го обясня.

ПС: Друго от котенцата е черно и наскоро за няколко дена изобщо не искаше да се движи, ни яде, като едва си отваряше и очите. Сега се оправи, пак от самосебе си, но се чудех какво ли му е имало.

Коментари

1.   Те па ветеринарите като са се юрнали да влизат в този сайт. Те си изкарват пари с професията си и си се забавляват извън работно време. Едва ли такива хора висят в сайтове като този. 90% тук са неудовлетворени от живота безработни или поне без свестни професии, влизащи да плюят и дават акъл, че да им олекне на гърба на другите.

2.   Защо не заведете котката на ветеринар? Може би има лечение и за нея, а ако няма - може би кастрация, за да не се мъчат още болни котенца. Но най-добре е лекарите да я видят на място, да направят изследвания и да се прецени.

3.   Преди време и аз зададох въпрос за ветеринари. Исках просто отговор да или не. Касаеше се за котката ми която имаше диабет. Исках само да пишат вредно ли е при котка с диабет да и се бие гликоза. И се започнаха едни писания от които ме досрамя че съм задал въпрос. Относно гной по очите на котенцата. И аз съм имал такова коте. Просто се беше подуло, натиснах го малко и се пукна. Гнойта изтече и се оправи. Мазах след това седмица с паста -риванол. Дано и при теб се получи, но за по сигурно посети ветеринар