Споделена история от Здраве

Зелен чай за отслабване
Здравейте, не виждам да има подобна тема. Вчера си купих зелен чай за отслабване от аптеката от по-силния. На опаковката пишеше, че се пие вечер след хранене. Така и направих. Към 23:30 часа пих и то не цялата чаша, защото незнаех от първият път какво ще стане. Към 06:00се събудих с колики. Към 10:00 чак се изходих. И сега се радвам на коремчето ми, което не е било така гладко от години:) Та искам да попитам вие използвали ли сте? Как ви е подействало? Колко кг сте свалили? Има ли пристрастяващ ефект, от гледна точка на изхождането? Неприятните болки преминават ли, или постоянно ще си ги има?

Аз лично искам да сваля около 8 кг. При мен един от проблемите ми беше нередовното изхождане, но той вече е решен:)

А също много важно нещо, което незнам-да спазвам ли диета, или след като го използвам не е необходимо?

Коментари

1.   Може ли само да те попитам, колко ти струваше този чай и много ли е гаден на вкус?

2.   Здр :) струваше 6 лв и не е гаден на вкус, очаквах да е доста неприятен, но приятно ме изненада.

3.   Здравеи! Зеленият чай е една много полезна билка, с която се лекуват много заболявания. Той нормализира кръвното налягане, тонизира организма и т. н. Една чаша на ден е достатъчна. Ефектът от чая е различен, хубавото е, че намлява апетита за няколко часа. Много е важна нагласата - да си повярваш, че можеш. Намали малко калориите и увеличи движението, но малко. И най-вече си дай време - всичкото време на света, така е по-лесно! С времето организма привиква към чая и действието му намалява, но преди това това все е свършил някаква работа, така, че успех!

4.   Зеленият чай подпомага метаболизма и предпазва от запек. Не се привиква към него, не е необходимо да се спира постепенно. Но ако само на него разчиташ, за да отслабнеш, жестоко ще се разочароваш. Той е само помощно средство към подходящата диета и спорт, в никакъв случай не е панацея за отслабващите.

5.   Аз смятам, че сенна е със същото действие, български обикновен чай, много по-евтин. И отделно зелен чай, който тонизира да се пие!

6.   намерих тази тема случайно искам да ви кажа че от зеления чай се отслабва много аз лично пиех по 4 чая на ден и свалих 9кг за 2 месеца. Сега съм си дала малко почивка и започвам пак да го пия, защото е полезен не само за метаболизма но и за много други неща.

7.   Почнах зеления чай пих го месец свалих много да но сега немога да се изхождам без него :)

8.   Мога ли да попитам чая задължително ли трябва да се пие след вечеря? Аз пия такъв по време на обяд, не знам ще съм благодарен ако споделите мнение. :)

9.   задължително ли трябва да се пие след вечеря? и колко чаши на ден?

10.   И аз мисля да си го взема?

11.   От днес и аз започнах да пия зелен чай. Пия сутрин, следобед и вечер. Но не знам дали ще има ефект, понеже стомахът ми се подува и заради него го пия! :)

12.   А мога ли и аз да те питам нещо за този чай, колко кг отслабна и за колко дни? Откъде го купи и дали можеш да ми кажеш какъв точно е той? Ако ми пратиш линк да го видя в интернет ще съм ви много благодарна :)

13.   Има го във всяка аптека. Има го и по супермаркетите - "Зелен чай" пише. Ако за това говорим, а не за някаква хранителна добавка. На мен пък ми е интересно, като го пие човек вечер, това не влияе ли на заспиването. Зеленият чай по принцип има ободряващо действие.

14.   Този чай го знам вече от 10 години и да ви кажа пия го не постоянно той наистина е много добър. Първите дни като се пие може да се чувствате отпаднали заради изхвърлянето на токсините. Да може да се отслабне... но ако преяждате и го пиете наистина няма как да стане.

15.   Здравейте, и аз пия зелен чай почти от 3 месеца насам, и много съм доволна и при мен проблемът ми беше нередовното изхождане, но той вече е напълно решен, обаче постоянно имам болки(особено сутринта): (. Много съм доволна всяка вечер го пия, преди да си легна без захар и съм отслабнала с 5-6 кг. :))

17.   Мило, момиче. Предполагам, че си започнала да пиеш този зелен чай поради добрата му реклама по тв, инерненти т. н. Искам да ти кажа, че повечето потребители които коментират тези продукти или са представители на фирми или са провокатори. НА ТЯХ ИМ СЕ ПЛАЩА ЗА ТОВА! Даже и в отговорите тук има такива. Не им се вързвай здравето ти заминава. Те промива мозъци. Те са обучени за това. Имам позната, която се занимава с точно това без да работи никъде другата. Ходи си по почивки, облечена с маркова дрехи. Тя живее в лукс именно благодарение на това, че Вие и се връзвате на лъжите. Изборът е ваш.

18.   Аз съм съгласна с твърдението, че този чай помага за прочистване и редукция ( знам го от личен опит), но има нещо много важно изпуснато за него. Той предотвратява запек, но след системна употреба на тази напитка червата ви свикват с нея и стават лениви и не могат вече да извършват отделителна функция без неговата помощ, а и също така раздува стомаха. Та моят съвет е следния: -Пийте зелен чай, но не системно. Примерно сега си купувате 1 опаковка, изпивате я и чак след 1-2 месеца вземете друга, за да не може червата и стомахът да привикнат с него.

19.   Има много чайове за отслабване на пазара, но за съжаление малко се тези които наистина действат. Всъщност по своему всеки чай е полезен, но зеленият чай специално има по-скоро диуретично действие, отколкото действие за горене на мазнини. Лично за мен китайският Пу-ер чай си остава най-ефикасния чай за отслабване. В България се продават различни видове такъв чай (има и на таблетки, но не го препоръчвам). Аз лично си го купувам от www.mytea.bg
Може да провериш сайта.

20.   Аз от година си купувам зелен чай, но насипен. Струва ми се по-добър вариант от този в пакетчетата. Всеки ден пия по 1-2 чаши с парченце лимон, но аз се храня разделно и карам колело. Определено този режим при мен дава доста добри резултати.