Споделена история от Здраве

Не обичам да пия вода!?
Здравейте
Постоянно чета колко е полезно да пиеш вода и то много. Аз мразя водата. Не помня откога не съм пила. Организма, обаче постоянно се обезводнява и съм имала големи здравословни проблеми по тази причина. След като разбрах започнах да пия течности-коли, сокове, айран. Насилвам се да пия вода, но немога повръща ми се от нея. И като изпия 1 чаша корема ми се подува и ще се пръсне. Първо си мислих, че е от водата в града, в който живея, но после смених други градове и навсякъде е все същото. Направо с 300 зора да изпия 1 чаша и после ми се гади.
Пробвах минерална, малко по-добре е, съвсем малко и не ми утолява жаждата. А и не ми се дават пари и за вода, не стига че нямам, а и не става лятото, защото ако я сложа в хладилника, трябва да я извадя, да чакам 1 час да се постопли малко, че имам чного чувствителни зъби. Ако не я сложа в хладилника ще стане на пикня с извинение.
Та въпроса ми е има ли други хора, които се отвращават от водата -за пиене само говоря. Иначе много обичам да ходя на плаж, да плувам, да мия чинии и всичко свързано с нея. Но стане ли въпрос за пиене... И другият ми въпрос е защо съм така? И какво да направя за да го променя?

Коментари

1-50 от 59

1.   Изключително странно, дори и за мен, видяла съм доста интересни и необичайни случаи, но с такова нещо не съм се сблъсквала.

2.   ММ колкото и да не обичаш трябва да пиеш поне по 3-4 чаши всеки ден ако не пиеш ще се обезводниш повече и ще стане по зле. И аз не обичам много да пия вода пия повече кока кола и сокове но всеки ден пия поне по 2-3 чаши.

3.   Да и за мен е странно, за първи път чувам човек, толкова пък да мрази водата, но наистина се налага да се насилиш, защото ще се обезводниш и куп други неща. Странна работа, аз пък обратно, много обичам да пия вода и винаги съм с по едно шишенце, особено лятото и пия по 2-3 лирта и се чувствам чудесно. Не знам... говорила ли си с лекар за това? Да не е на психическа основа нещо.
Дано всичко се оправи, успех:)

4.   Мерси :)
Всъщност говорила съм с лекар, когато съм се обезводнявала. Той ми каза 1-2 л. да пия на ден. Отговорих му, че предпочитам да умра.
С психолог не съм говорила. И аз незнам какво е. Сякаш организма ми не я иска, а я отхвърля. А в същото време се обезводнавам. Незнам, сложна работа. Днес изпих насилствено 1 чаша със запушен нос. Направо все едно пия лепило. Много е странно. В същото време сякаш нещо грапаво ми влиза в гърлото и горчи. Май съм луда де да знам===

5.   Имаш крава пиеш мляко, нямаш крава пиеш вода. Един от пороците ми, ако това може да се нарече порок, е да пия Кока-Кола. Не бих го определил като порок, тъй като, ако нямам пари за кола, ще пия каквото има - ВОДА - H2O...
Казвам ти човече, ти си уникат. За пръв път срещам такъв/а като тебе. Надявам се да не си само първия, но и последния. Стига ми толкова шок.... :Д:Д

Цеко ;-)

6.   Толково ви е странно защото очевидно момичето си измисля такива глупости само и само да пише нещо по сайта!

7.   Това е доста странно. Как е възможно това? :Д Пий я насила. Иначе не може по друг начин.

8.   И аз съм така. Даже някой път забравям някой ден да пия, но разбира се пия сок, или се храня с някакви манджи, и в тях има вода и не може да ми стане нищо...
Едвам на ден изпивам една чаша, даже ако се сетя...

9.   Слагай по няколко капки лимон, може да помогне. но чиста вода задължително трябва да пиеш (тук не влизат течности като чай, кола, кафе, сок....) Обезводняването идва от такива течности. Аз към водата слагам малко сол и така я преглъщам по-лесно.

Препоръчвам ти книгата Тялото жадува за вода - там всичко е обяснено много простичко и достъпно. Тази книга ме убеди да пия вода. Сутрин, когато ми е криво и трудно да стана, веднага пия чаша топла вода с лимон и даже настроението ми се оправя и сутрешната умора изчезва.

Водата можеш отначало да пиеш по глътка-две през час. после постепенно увебичи количеството, но бавно и внимателно.
Ще видиш, че ще започнеш да приемаш вода без особено мъчение и насилие.
Сирил

10.   Аз пък пия вода с мед иначе не мога да я пия. Но предимно пия много сокове или пък степчета.

11.   Баба ми има абсулютно същият проблем и като млада го е имала пие по-малко от веднъж месечно вода и баща ми го е наследил цяло лято купува сокове и други работи за пиене ама вода той никога не пие включително и чай и на мен ми се струва странно

12.   Съвета на №9 е много приемлив и точен, на Ваше място бих постъпил точно така. От древността е достигнала до нас мъдрост която гласи:-"течностите трябва да се дъвчат, а твърдата храна да се пие". Това значи, че течностите трябва да се пият на глътки, и ако не са вода, да се задържат в устата и да се ослюнчват добре, а твърдата храна трябва да се дъвче докато стане течна и тогава да се преглъща! Така ще помогнете на тялото си, да бъде здраво и младо!

13.   И аз не мога да пия вода и не ми е чак толкова чудно

14.   И аз не обичам да пия вода. Едва се насилвам понякога да пийна една чаша или повече и то ако има причина. Пия всичко останало, но не и вода.

15.   Здравей! И аз съм същата, много рядко пия вода. Пробвала ли си да я заместиш с чай с мед например? При мен се получава.

16.   Почти всички мои познати не обичат да пият вода, ама не са тръгнали да занимават хората с глупавия си проблем, защото всеки средно интелигентен човек знае, че кафето и колата, нито млякото, заменят водата. Просто всеки си търси начина- чай, чай без захар, вода с лимон и т. н. А ти можеш да продължаваш да се тъпчеш с газирано и да се оплакваш. Бива ли токова ниска култура и неграмотност!!!

17.   Спокойно не си единствена. Обаче при мен е обратното. Повече понасям чешмяната вода, а минералната често като отпивам и не мога да я преглътна, понеже е ужасна. Чешмяна поне пия в училище след физическо като се уморявам иначе вкъщи НИКОГА не пия вода, дори и чешмяната. Винаги си сипвам сокове или студен чай.

18.   И аз трудно пия вода. Винаги съм си била така, но преди не го осъзнавах. Знам колко е важно да се пие, в противен случай на човек може да му прилошее или в по - лошия вариант, да си навлече здравословен проблем. За това като хапвам нещо сладко или солено, бързам да пия вода на секундата, защото ако мине и минутка, ми минава жаждата и край :) Бях чула също, че е въпрос на тренинг и ако малко по малко на сила се изпива определено количество, после става навик и изчезва това гадно чувство.
П. С: Сокове, чайове, кафе, мляко и т. н. не са заместител на водата!

19.   Хей,
Уух, това звучи като доста страшничък проблем! Не съм срещала някой друг с такава непоносимост. Аз всъщност също имам непоносимост, но към кашкавал.. надуша ли го- веднага съм в тоалетната!! Все пак обаче да не пиеш вода си е нещо като бавно самоубийство, колкото и да не искаш се налага! Можеш да си представяш, че ядеш бонбони? Изтъркано, но понякога действа хехе! Също така ако обичаш лимон може да сложиш малко във водата, става малко по приятна! Ако нищо не действа трябва да вложиш малко дух.. поне по една чаша на ден, мисля че ще е достатъчна!
Е, надявам се че помогнах! Успех с тази вода!
Lolla..

20.   Аз от около 3 дена имам този проблем. Приема ли вода чешмяна или минерална и минута по късно повръщам... интересното е че нямам проблем с другите течности, пия и ям всичко... вкарам ли вода и веднага повръщам... никога не съм го имал тоя проблем и сега търся какви ли не причини но нищо не мога да се сетя

21.   Aз съшто мразя водата! Не знам как живея все още мислих че сам единствен но не е така явно

22.   пий айрян. Пий чайове. Пробвай с различна вода-чешмяна, трапезна, минерална, изворна. Пробвай на различни марки

23.   Искам и аз да споделя - имам същия проблем, с извинение започвам да се оригвам на вода и мога да кажа, че ми е много по-гадно, ако се оригвам на друго. Когато си пия ежедневно лекарствата ползвам само вода, но вечер водата я пия с водка - 150гр. вода/50 гр. водка. Така мога да изпия 2-3 дози!!! И нямам това гадно оригване, а и при това съотношение сутрин не ме боли глава!!! И наздраве!!!

24.   Божее, с водка ли бе, 23? !
Получава се химична реакция при смесването на вода с водКа и е все едно, че пиеш САМО ВОДКА!
Много по-бързо можеш да се напиеш така...

А до авторката, макар темата да е стара - я не се излагай, не ти се давали пари -

10 ЛИТРОВА ТУБА С ВОДА струва 2 ЛЕВА!

Тц-тц-тц.. или си наливай от някъде!

25.   Около 70 процента от тялото на възрастен човек е съставено от вода.

Насилвайте се да пиете поне литър!

И ОТКАЖЕТЕ ВСЯКАКВИ СОКОВЕ, ГАЗИРАНИ НАПИТКИ И Т. Н.!
ПОГРИЖЕТЕ СЕ ЗА СЕБЕ СИ!

- Еделвайс

26.   Аз не пия много вода, имало е дни в които изобщо не съм пила. Случвало се е да изям един шоколад и пак не ми се пие вода. Често имам подобен на твоя проблем- като пия една чаша вода и ми се надува корема. Всъщност- цяла чаша не мога да изпия, само глътки. На мен също ми прави впечатление, че имам някаква непоносимост към водата. Много дни се е случвало, течностите които приемам да се окажат само сутришното ми кафе.

27.   Ти наред ли си верно ми манджи не ядеш ли сок не пиеш ли 80% са на водна основа, краставиците 98% вода. Зеле, чушки те са на основа вода значи ако не пиеш вода по тая логика мразиш и да се храниш?
Просто такива глупости да пишете хората в някой части на Африка биха убили за чаша вода а ти я мразиш, замисляш ли се за какво става дума?
Знаеш ли също, че водата лекува, знаеш ли, че тя има молекули които я правят жива може да усеща емоций и по този начин да ти влияе и на тебе.
А знаеш ли, че трябва да се пие поне по 2 литра вода дневно за да се отделят токсините от организма за да се пречиства по лесно!
Не, че те съдя ако наистина имаш подобен проблем имаш голяма нужда да го решиш повярвай ми.

28.   Аз имам същия проблем с водата и заради което съм коломанка. Изпивам по 3 литра кола на ден. Това вреди на организма ми но понякога не можеш да спреш

29.   Направо се изненадах, че имало толкова много хора да не могат да пият вода! Дори да я мразят като мен! Освен това не само вода не ми се пие, а всякаква течност! Мога да си живея без да имам нужда да пия! Не обичам даже супите а по суха храна. Обаче поради заболяване лекарите ми наложиха и следят да изпивам не по–малко от 2 литра течности заради бъбреците. Пия насила, мразя водата! Интересно, че се е случвало 2–3 пъти в годината да изпитвам жажда и съм си мислела че имам болестна причина за това! И сега в момента докато пиша тук се, , наливам"насила и само броя чашите! Пиенето на вода при мен е наказание!

30.   Отдайте се на страха!
Напълнете няколко водни чаши до горе, наредете ги една след друга и на екс, колкото можете. Така няколко пъти и ще свикнете колкото и да не ви е приятно.
Човек свиква с всичко, най-здравословно е да свикнеш със водата.

31.   Съвсем случайно попаднах на тази тема и си викам да споделя и аз:)видях че тази дама е споделила че не пие вода и се притеснява за това:)не си единствена! :)аз не пия вода почти от 7-8 години още не съм умрял:)не казвам че е полезно да не се пие вода но в моят случей нищо ми няма. Та исках да споделя пия безалкохолни но водата някак си нещо не ми допада. през тези години му се е случвало на 2-3 пъти да се обезводнявам симвам си една чаша вода със захар разбарквам и я изпивам. така се оправям с това и тогава пийвам водичка:))като заключение ще кажа съдейки по себе си мога и без вода, Но не давам пример на другите хора да го правят!! Всичко в големи количества е вредно както също така и изобщо да не употребява. Бъдете разумни:)

32.   Здравейте, аз съм същата боза :д Вода не мога да пия.. насилвам се, но не става... отватително е! На 18 г. съм и от 4 карам само на кока кола... вода пия я един път в седмицата я не.. не знам какво да направя и аз лично те разбирам и за мен това не е странно защото съм същата.. аз със здравословния начин на живот имам проблеми :д вода не пия както и не ям супи.. всички ми казват че е много вредно и че сега може и да нямам проблеми но за в бъдеще ще имам.. единзтвеното ми здравословно нещо в живота ми е че тренирам от 9г

33.   и кожата сигурно ти е ужасна. тялото ти кожата ти всичко иска вода как може да не искаш да пиеш, ще се назориш и ще свикнеш по-доре ли е да страдаш от някоя болест от инат, че не ти харесва. И мен не ми харесвада ходя на работа няма пари и ходя. Аз пия по 2 литра минимум и немога да живея ако съм пила по-малко. Не пия никакви сокове, газирани и куп други боклуци. Само вода!

34.   Какви хора сте бе, пиела кола по 3л на ден. Унищожава си организма, а хората с нея си чистят двигателите. Водата присъства денонощно в живота ми и я предпочитам пред множеството оцветени сокчета и газирани. По 2л дневно пия и си ми е много добре. Ненормално ми се струва да мразиш водата...

35.   И аз бях като авторката, Като гледах как някои пият по 2л вода на ден аз не можех да се сетя кога е бил последния път когато съм пила. Обаче осъзнах как това хич не е добре. И започнах да се насилвам да пия. В началото наистина по 1 чаша на ден едвам едвам изпивах. След това започнах о повече. Когато съм си в къщи си наливам водата в шише и си я пия като ми се мярне пред очите. И си казвам днеска 2 шишета ще изпия и го правя. Така че стегни се и давай, от водата няма да умреш.

36.   аз съм оште по зле немога да я пия изобщо през 3 дни да изпия 2 часи макс повече не повръщах веднъж какво ми има предпочитам да пия всичко друго ама не и вода кажете нещто плз

37.   В моя район водата е много лайняна (ама наистина е лайняна), ние живеем в много гаден район, където влашките цигани си паркират конете баш до един извор, откъдето тече постоянен приток на вода, и понякога серат в извора, поради което водата от чешмата ми има лайнян вкус. Хиляда пъти им казвах на тея хамали да не ми замърсяват водата с гадните си коне, и те пак не слушат... Мисля да ги изгоня с подписка... Както и да е, искам да кажа, че трябва да си благодарна, че не си оттам, откъдето аз съм, и в района ти няма дизентерия, хепатит и др и да си благодарна за чистата вода, която имаш. Ама, за всеки случай, си сложи филтър на чешмата, може да е от нечистотиите, които се изхвърлят в отпадният канал всеки ден и после пак се преработват в чиста вода... Нищо чудно, че ти се повръща от нея.

38.   Аз съм на 12 и пия по 3 литра вода дневно :D
Даже вечер и половин литър да приема пак ми е жадно, но тумбачето е пълно :D :D :D
Трябва ми съвет.. защо ми е жадно след като корема ми чак шляка като се помръдна?

39.   И аз съм така. По цели дни не пия и една глътка. Просто не мога. Ако се опитвам насила коремът ми започва да ме боли.

40.   Хора, трябва да си създатете навик за водата. Никой не е казал "започни отведнъж да пиеш по 2 литра на ден". И аз съм малко скарана с водата, но в главата ми се появява натрапчив страх, че ако не пия вода, ще получа проблеми с бъбреците, а това го знаят много добре хора, които вече са патили!
Винаги си дръжте по едно 500мл шишенце до леглото. Посягайте към него винаги като ви се мерне пред погледа. Може да е една глътка, но пак е нещо. Постепенно това ще се превърне в навик... една глътка, после няколко... и така. В жегите особено се потим много, няма как тялото да стои дехидратирано и да му е добре без вода. Засилете жаждата като поскачате малко и направите някое друго упражнение. Сигурно повечето от вас ще копнеят за чашка кола или студен чай, но водата е най-доброто нещо. Тайната в привикването с нея е полека-лека и по малко количество.

41.   Ако пиеш от помпата, естествено, че ще ти се гади и на мен ми се гади.
Купи си хубава минерална вода-Девин или горна баня.
Но да казваш, че се отвращаваш от водата?? !
Тва не е нормално за мен!
Аз пия само вода, ако един ден не пия вода имам чувството, че направо ще умра!

42.   Ох, и аз съм така. Изобщо не пия вода чак се притеснявам. Най-добре да се движиш с шише навсякъде и да се насилваш да пиеш. Аз съм решила така да правя.

43.   Темата е доста стара, но пък гледам, че сте я подновявали периодично. По темата за водата - знам, че е добре да се пие всеки ден в достатъчно количество, но за последните 10 години я съм изпил 10 чаши, я не... и то по принуда, когато съм бил болен и съм си пиел лекарството (примерно). Иначе всеки ден пия всякакви други течности - безалкохолно, сокове, чат-пат бира и поне по 2 чаши мляко. Не съм забелязал липсата на натурална вода да ми влияе по някакъв начин, още повече че всичко това дето го изброих по-горе реално си е вода с нещо разтворено в нея и което след като се пречисти от бъбреците, накрая пак остава вода. По-важното е да не се обезводни човек, а дали ще приеме нужното количество като чиста вода или като вода част от нещо си (бира, сокове, безалкохолно, мляко, водни храни и т. н. ) - това всеки сами си преценя за себе си.

44.   Здравейте, аз също имам проблем с водата. Не я мразя, но не мога да пия много. А имам нужда, защото спортувам, а по интересното е, че не мога да се изпотя!

45.   По темата за изпотяването - не се притеснявай, всичко с времето си. Аз като бях по-млад също не се изпотявах изобщо, без значение дали извършвам някакви физически упражнения или пък е топло. Сега като понатрупах годинки обаче вече и малко багаж да трябва да нося по стълби през лятото, гърбът ми целия става мокър. Не знам от глобалното затопляне ли е или от ЕГН-то, но ми се струва, че е от второто. ;)

P. S. А иначе продължавам да не пия чиста вода и да я замествам с други течности. Засега нямам оплаквания... ще видим докога.

46.   И аз не обичам да пия, малко сходно с твоето е и при мен. Слагай си лимонов сок във водата, става по-вкусно:)

47.   Съществува вода с лек плодов вкус, като сок, само че е вода. Не знам дали се продават в България, но търсете в магазините, би трябвало да я има.

48.   И аз мразя вода, затова пия бира! Не се обезводнявам и ми е кеф!

49.   Аз съм възрастна жена и също не мога да пия толкова вода колкото се изисква напоследък В живота си съм работила повече от тридесет години бюро до бюро с много колеги и колежки и не си спомням някой да е държал на бюрото си шише с вода. Пиехме по едно-зве кафета на ден. Затова ми се струва, че тези препоръки се появиха последните години.
Напоследък постигам до един литър, като във всяка чаша изстисквам малко лимон.

50.   Толкова се радвам, че открих темата! Мислех си, че само на мен не ми е вкусна, ако не хапна нещо, каквото и да е след водата, ми е гадно в стомаха. Освен това имам усещането, че каквото съм изпила все едно ми отива в областта на сърцето и ми е тежко. Децата ми -лекар, мед. сестра не могат да го обяснят. Насилвам се да пия поне по литър вода на ден, умишлено ям сладки неща, за да пия вода с тях. Мисля, че просто трябват малко повече усилия.

1-50 от 59