Споделена история от Здраве

Постоянно подут корем
Здравейте на всички! Аз съм момиче на 22г и от 9 месеца страдам от подут корем. Сутрин като стана коремът ми е леко подут, но при първата глътка вода, първата глътка кафе или хапка, коремът ми става огромен. Няма такъв некомфорт, самочувствието ми се срина съвсем. Ходих на гинеколог и на гастроентеролог - казаха, че всичко ми е наред. Пила съм адски много про- и пребиотици, но не е имало ефект дори за момента. Няма храна от която да не се подувам. Като си стегна корема, ниско долу виждам как е издуто и от двете страни, но не ме боли. Дори понякога не съм пила нищо и не съм яла и усещам как се подувам, не мога да опиша колко е неприятно. Нямам представа какво да правя вече, усещам че започвам полека- лека да се депресирам, адски много ми влияе на самочувствието, много е гадно когато имаш някакъв проблем и не знаеш какъв е и не можеш да го лекуваш. Всички лекари казват, че нямам проблеми, а все съм с един корем напред.. още по-лошото е, че по форумите хората пишат, че това подуване няма оправия, с тебе си е до живот и колкото можеш го контролираш с диети, пробиотици и какво ли още не ( аз спортувам ). Много ви моля хора, ако някой е имал проблем като моя и се е справил, нека ми пише. Ще съм адски благодарна!!

Коментари

1.   Аз нямам подобен проблем, но четох една книга - плосък корем, и там пише доста неща, които го подуват без да подозираме, препоръчвам ти е, аз си я взех случайно от кауфланда. Пробвала ли си да си пречистиш червата? Откакто започнах да спазвам няколко неща ми е малко по-плосък, а в периода, когато си прочиствах червата беше много плосък особено сутрин като стана.

2.   След една година мъки аз се оправих с едно хомеопатично, изписано от личният ми лекар. Казва се Спаскуприл, изписа ми го за 2 седмици 4 пъти по 1 на ден. Не знам дали проблемът при теб е същия, но мисля, че не пречи да опиташ, тъй като (както каза личният ми лекар) това лекарство е безвредно.
Успех!

3.   Щом си ходила на гастроентеролог и нямаш проблем е интересно. Аз 5 месеца страдах от подуване, болка, диария и т. н. Направиха ми изследвания и от биопсията се оказа бактерия хеликобактер пилори. След курс на лечение от 20 дни сега съм добре.
Не вярвам да не са те тествали за нея, но ако случайно са направи едни изследвания. Казваш, че спортуваш. Наблегни на коремна област за да заякнат коремните мускули. Да не би да имаш разширен стомах? Прави йога упражнения за корем.
Успех!

4.   Направете си чай от мента, маточина и лайка. Около половин литър вода по половин лъжица от всяка билка. Оставете малко да се запари и три пъти на ден пийте по 100мл. от този чай преди ядене. Вечер преди сън също маже да пиете.

5.   Здравей, аз бях така с постоянно подуване няколко години - каквото и да хапна, даже вода да пия се издувах. Най-накрая се светнах, че трябва да си променя основно начина на хранене - почнах да ям разделно и по съвсем малко и начесто, изключих хляб и всичко тестено, пържено, мазно, както и храни от рода на прясно зеле, боб, зелена салата, грозде, прясно мляко от които ми правеше впечатление, че се подувам даже повече от нормалното. Проблема изчезна за няколко дена - още не мога да повярвам, колко дълго съм се мъчила. Гастроентеролозите не ми помогнаха - само ми предписваха пробиотици, правиха ми скъпо изследване със сонда и даваха съвети да пробвам да изключа една или друга група храни, за да установя причинителя - е изключих много неща наведнъж и ефект определено има, но така и не знам дали се дължеше проблема на едно конкретно нещо или на повече. Сега като не ям хляб и не мешам храните определено се чувствам много по добре и имам повече енергия

6.   Същата история, направо се побърквам покрай мен някакви хора се тъпчат с мазни бургери и коремите им плоски, аз мазно не смея да помириша и пак изглеждам сякаш всеки ден съм в макдоналдс.

7.   Трябва да отидеш на лекар за червата, може да е метеоризъм, рефлукс, раздразнен колон, не може да се каже от един коментар. Всички тези неща може да са плод на хранителният ти режим или на липсата му - нередовното хранене или хранителна непоносимост също предизвиква тези симптоми.

А може и да е на нервна почва. Щом от глътка вода се подува още при ставането, може да е отражение на психически неспокойно състояние. Тикове, сърцебиене, диария, атопичен дерматит - всички тези неща са физически изразени последствия от стрес и психически проблеми.
Консултирай се с гастроентеролог все пак, може да пуснеш проба и кръвен тест.