Споделена история от Здраве

Борбата с целулита
Здравейте! Октомври започнах да ходя на процедури за премахване на целулита - LPG. Жената, която ми правеше процедурите ми каза, че съм в начален стадий и лесно ще се махне. Зарадвах се, защото исках лятото да съм с гладка кожа. Е, минах всичките необходими процедури, но сега е по-страшно от преди. Целулитът ми се вижда, дори когато стоя права и е точно в зоните, на които ми казаха, че имам най-много целулит, а преди не беше така. Някой може ли да ми каже дали просто трябват още процедури или просто жените, които ми правеха тази процедура не са се справили както трябва? И има ли бърз начин да се оттърва от този вече виждащ се целулит? Пробвах с утайка от кафе, но резултат засега няма.

Коментари

1.   Абе жена, за какви глупости си даваш парите?! Целулит се маха единствено със спорт и пиене на вода, това са токсини, които трябва да се изхвърлят извън тялото. Лошо похарчени пари. Запиши се на фитнес, стига си лежала и ще се махне.
Ж19

2.   Началото на месец юни започнах и аз като теб да ходя на процедурите LPG. Направих си общо 15. Имах много силен дълбок целулит и ме болеше страшно много, крещях ревах по време на процедурите, защото, за да се махне се искаше силно да се прави. След това обаче се гледах и огледалото и открих, че нямам целутит вече, преди не можех да изляза с къси панталони, но сега мога. Мина се месец и вече виждам как отново започва да се появява, но пък аз ям много вредна храна. Открих нов начин, който е безполезнен. Нарича се криптолиза. Сега ходя на такива процедури и съм доволна. Пробвай това.

3.   Отивай във фитнеси със трамплини. Действа безотказно!

4.   Целутит може да се махне с тренировки също... няколко месеца отнема, зависи какво ядеш и упражнения какви са и колко и ще се махнат.

5.   Слушай внимателно какво ще ти кажа, защото аз съм се преборила с това. Начинът е един - спорт и хранителен режим. В днешно време повечето хора са наясно с това. Като за начало ограничи боклучавите храни и водозадържащите такива, т. е. богати на сол (обикновено това са консервирани и опаковани храни). И не слушай хората, които ще ти кажат, че няма махане. Нищо подобно! Предполагам, че ЛПГ помага да се поддържа кожният тонус, т. е. опъността на кожата, но само по себе си не би разрушило мастните клетки. Базирам мнението си на познания по ендокринология и метаболизъм. Но решение има. Успех :) И не забравяй - дори и да си с нисък процент телесни мазнини, след определена възраст кожата става по-кофти. Не е фатално.