Споделена история от Здраве

Мразя себе си.
Здрасти. Момиче на 20 години и имам големи комплекси. Мразя тялото си, мразя това какви мъже привличам. Мразя всичко в себе си. Чувствам се грозна и отврътителна. Зарязвала съм всичките си партньори по една причина, заради грозното си тяло. Мразя го, имам стрии, целулит... отвратителна съм просто. Когато излезна някъде смятам, че всички ме зяпат, а като се облека по-разголено и умирам от срам да не видят шибаните ми стрии или тъпия целулит. Привличам само някакви наркомани, от както приключих последната си връзка. Ако не е наркоман, ще е някой супер ревнив, ако не това ще е някое хлапе на 12. Супер съм сбъркана. :) Никой не заслужава да е с дефектна като мен.

Коментари

1.   Няма какво да се комплексираш това е което си ти и който не му харесва да си гледа работата

2.   Зарежи себеомразата и използвай чувството си за неадекватност като мотивация за промяна. Тренирай фитнес, тичай, храни се добре и нещата ще се променят. И стига си съдила хората кой какъв бил и те са хора като теб и те са в трудно положение, така се е развил живота им а и изобщо всички преминаваме през някакви трудни моменти. Остави съденето и преценяването на другите и ги приемай повече, проявявай повече емпатия.

3.   Спокойно, и аз имам стрии, защото теглото ми непрекъснато се променя. Мисля, че не могат да се премахнат, но могат да се заличат. Знам, че е гадно, но момчетата не обръщат много внимание на това, по-важно е тялото, а не дали имаш белези, стрии и т. н. Ако искаш си сложи фондьотен. Целулит не съм имала, но съм чувала, че може да се премахне с утайка от кафе. Надявам се съветите ми да ти помогнат. И най-важното е въпреки всичко да обичаш себе си. Ако ти не се харесваш няма как другите да те харесват, защото излъчването ти се променя и момчетата забелязват, че си неуверена, а това е много отблъскващо. Грижи се за себе си, ходи изправено, излъчвай високо самочувствие и не само, че ще се чувстваш по-добре, но и другите ще те харесват, дори да не си особено привлекателна.

4.   Боже мой, до къде е стигнало влиянието на медиите, та да може една млада жена да се опише по този начин.

5.   Да ти кажа, то не е до заслуга. Просто хората са различни. Едни са. се родили красиви, други не. А помислила ли си как ли приемат себе си хора, които нямат крака, или да се родили с вълча устна, други са слепи и т. н. Точно като теб разсъждавах дълго време. И като си дадох сметка, че все пак имам всичко което се полага в човешкото тяло, а това е идеално за да правя с него това което реша.
Преместих си кг, талия, гръдна и го записах в един тефтер с датата. Започнах диета, тичах всеки ден, пиех Ел карнитин и се увивах с найлон под тениската. Ако имах кинти давах за басейн. И стана. Сбъднах си най невъзможната мечта. Освен как изглеждаш, много голямо преимущество е, че физически се чувстваш с тонус, будиш се отпочинал и щастлив от новия ден. Със самосъжаление никой не е успял да постигне мечтите си. Само с борба и усилия.

6.   Не очаквай някой да започне да ти говори колко си красива и трябва да се харесваш каквато си и там другите баналности. Стегни се, не си на 15. Почти всяка жена има стрии и/или целулит, хора сме все пак, не пластмасови кукли.

7.   За жалост много са така. Аз мразя много неща в себе си, особено грозното ми лице, което всички виждат, а за разлика от наднорменото тегло, което е поправим проблем, това не може да се промени. Не харесвам и структурата на тялото ми. Много често съм в депресия от факта, че съм жива. Плановете са ми посредствени, не знам к'во ще е в бъдеще. За жалост не съм и от помнещите. Но трябва да съм уж силна заради хората до себе си. Единственото хубаво нещо е, че един човек ме прие каквато съм, с многото ми минуси. Искам другите да са добре, а с мене каквото ще да става. Все ми е тази.