Споделена история от Здраве

Имам косми по гърдите
Чудя се дали и други жени имат проблем като моя. Жена на 16 съм и имам косми по гърдите, най-вече около зърната и ми изглежда много гнусно да имам точно там. Хубавото е, че съм руса и затова космите ми са руси, но има и някои много тъмни. Премахвах ги с пинсета, но става бавно и много боли. И когато ги премахна след време отново порасват същите. Защо подяволите трябва да имам косми точно там? ! Това нормално ли е? Имам и по корема, гърба, но и около зърната да имам.. Много се ядосвам.

Коментари

1.   Не се притеснявай. Горе-долу е нормално. Аз съм в същото положение само с разликата, че и аз съм руса, но моите са черни. Имам и по лицето, за тях ходех с години на лазерна епилация и помогна. Всичкото това се дължи на хормонален дисбаланс, който повечето момичета в днешно време го имат. На 20 съм, пробвала съм всичко, но нищо не помага. Само ти трябва търпение и малко време за да свикнеш с това. Просто имаш по-високи нива на тестостерон, който е главния мъжки хормон и на това се дължи окосмяването. Ако имаш адамова ябълка, по-плътен глас и такова окосмяване, това ти е проблема. Боря се с това нещо от години, но вече не ми прави впачетлание защото го приех. Космите на гърба можеш да ги изрусяваш(ако са черни) със супра, но много ще боли. Друг съвет не мога да ти дам. Успех и не позволявай на това да се отразява на самочувствието ти!

2.   Аз съм едва на 13, но също имам. Нормално е, колкото и гадно да изглежда, но ако приемаш естроген ще си ОК!

3.   Първо, не си жена, а все още момиче. Нормално е да имаш косми там, много жени имат.
Ако искаш да ги премахнеш, ти препоръчвам да е с депилиращ крем. Продават ги в DM, Лили дрогерия и Кауфланд. Препоръчвам ти на ELEA, струва около три- четири лева. Ако ползваш за гърба и корема, по- добре си вземи два. Задължително прочети инструкциите и не забравя да си вържеш косата, за да не я изцапаш, както и да използваш ръкавици за еднократна употреба, защото кремовете могат да ти размекнат ноктите и да се надраскат, което не се забелязва и се оправя до седмица, но ако имаш маникюр, ще е пагубно за него. Внимавай с шпатулата и НЕ натискай с нея около ареолите. Космите започват да растат след няколко дни, но след няколко ползвания ще станат видимо по- малки. При мен поне не са същите след няколко месеца ползвания и то точно в тези зони, а съм тъмнокоса.
Друго, за което се сещам, е да попиташ за кола маска в козметичен салон, ако не ти е неудобно.

Black Sabbath

4.   Това са нормални неща, не се притеснявай.

5.   Не е нормално, болестно състояние е.
Имаш хормонален дисбаланс.
Аз съм на 28 години и имам проблеми с щитовидната жлеза, в резултат на което организмът ми не произвежда достатъчно естроген (женски хормони).
На твоите години по същия начин се тормозех, че имам прекомерно окосмяване.
Сега пия лекарства и съм добре.
Отиди да те прегледа ендокринолог, направи си изследвания на хормоните след това и започни лечение.

6.   Ако са 2-3 е нормално, ако са много, може да имаш проблеми с хормоните. По принцип няколко косъма са нормално.

7.   Как ще е нормално бе хора? Аз съм мъж и намам косми по гърдите, а вие жени, че и непълнолетни още имате. Това са хормонални проблеми.

8.   Аз имам същия проблем, също съм на 16 години и имам няколко черни косъмчето около зърната и ги премахвам с пинсета, също така порасват много бързо.

9.   Нормално е, по-добре е да се подрязват с ножичка, защото с пинсета може да се нараниш (там е доста чувствително място).

11.   Ако е като мъх според мен е нормално. Аз също имам мъх, появи се когато бях на 15-16. Много мои приятелки също имат. Ако са твърди и дълги косми обаче е възможно да е хормонален проблем.
Може и да е генетично - ако майка ти и баща ти са по-силно окосмени (най-вече майка ти), е нормално и ти да си.

12.   И аз имам... и просто ги махам също понякога с пинсета. Не виждам какво друго може да се направи

13.   Не е задължително да е хормонален проблем! Аз също имам малко косми около зърната. Изследвала съм хормони - в норма съм. Мамолог ме е преглеждал и ми е казвал, че е нормално, но да не ги случай с пинсета, защото може да се възпали (съответно съм дала такъв съвет).
Като не разбирате, къде се бутате да давате мнение и да стряскате с диагнози, не знам!

14.   Аз също имам косми там, аз също съм руса и на 16, но космите са по-тъмни и ако не ги махам с кола маска стават доста дългички, но аз не смятам, че това не е нещо нормално и мен лично не ме смущава, тъй като не се виждат толкова, колкото на краката и ръцете, а и при май е генетично, защото съм се метнала на баща ми, който като мъж е по-космат. Също и веждите са ми по-гъсти и дебели като неговите, но като си ги скубя постепенно ще се оправят, така че недей да се притесняваш

15.   Аз съм момиче на 16 години и имам мъх по цялото тяло по гърба, корема, гърдите и дори и по лицето. Сега от морето и от тена ми космите не се забелязват. И се чудя нормално ли е това да имам мъх по цялото тяло дори и по лицето.

16.   Притеснявам се, защото това нещо е от скоро. Просто изведнъж преди няколко месеца започнаха да се появяват, преди никога не съм имала. Аз не съм силно окосмена, веждите ми са нормални към тънки. Навлязох в пубертета на 10 години някъде, но точно този проблем започна преди месеци. Аз си мисля, че може би имам мъжки хормони, но когато го кажа на мама тя ми се смее и казва, че нямам.

17.   16, всеки човек има мъжки хормони. Под човек разбирай и мъже, и жени. Въпросът е дали са в норма. Ако е само мъх, няма за какво да се тревожиш, но може да си пуснеш едни изследвания, ако толкова те притеснява.

Black Sabbath