Споделена история от Здраве

Съсиреци при менструация
Здравейте! Винаги съм имала съсиреци при по-обилна менструация и мисля, че никога не са били прекалено много, а доколкото знам това е нещо съвсем нормално. Но този месец имам проблем. Дойде ми и нали понякога се случва в началото да е кафеникаво... е ами този път е предимно под формата на съсиреци, които изглеждат направо черни... Трябва ли да се притеснявам???

Коментари

1.   Пий повече вода и фрешове, яж повече сурови зеленчуци и плодове, месото и млечните - откажи. Яж по-нискомазнинна храна.

Съсиреците са признак на ниски нива, на течности в кръвта и омазняване на кръвта от прекалена консумация на мазнини.
Ниски нива на калий и/или натрий, но се съмнявам, че не консумираш сол, значи е липса на калий.
Черно-кафявата кръв означава - утайка, означава, че има отлагания на слуз, отрови от типа на лекарства и тежки метали.Означава и 'застояла' кръв, в случая на менструацията, възможно е.

Смятам, че имаш нужда от пречистване на целия организъм. Лято е, направи си соково пречистване - пият се само плодови и зеленчукови сокове от сурови продукти, без довяне на захари, мед, сол.

2.   Здравей. Като за начало може да не е повод за притеснение, дори може да не е проблем, но най-добре може да ти каже гинеколог. Ние тук не сме лекари и информацията, която ще получиш ще е по-скоро едно предположение.

Пише ти го жена, която е изпатила много в тази област. Запиши си час и след това бъди спокойна!