Споделена история от Здраве

Закъснява ми всеки път
Здравейте! На 21 години съм нормално ли е да ми закъснява всеки път с 10-15 дена??? На какво се дължи? Дали имам някакъв проблем! Ако някой знае нещо да сподели! Благодаря!

Коментари

1.   Има гениколози за тая работа бе скъпа. Какво очакваш да ти кажат хората - ми не е нормално - отивай на лекар.

2.   Да, имаш проблем! Иди на гинеколог. Не съм лекар, но от опит знам, или имаш кисти на яйчниците, или хормонален дисбаланс, ако съм права пиши. ИДИ АН ЛЕКАР, не се притеснявай! Нито хапят, нито колят, нито бесят! ИДИ!!!

3.   Най добрия отговор ще получиш от лекар след преглед и ако се наложи изследване.

4.   И от мен - бегай при чичо доктор! Това не е сайт за лекарски консултации. А и да беше, само от един симптом, без преглед и изследвания, какъв отговор очакваш?!

5.   На мен ми закснява всеки път - аз съм на 22 години, идва ми от 9 години, ходих по доктори - казаха ми хормонален дисбаланс, пих хормони и точка. Не се оправих и никой не ми помогна и карам така :(

6.   А аз съм на 32 години и системно ми закъснява, понякога с по 15 дни, друг път с по 5 и така. Понякога е навреме, но само понякога. Моето е наследствено, на майка ми по същия начин е закъснявало.

Мисля, че е нещо нормално това, не се плаши. Хормоналният дисбаланс ще се регулира от самосебе си. Може би ако започнеш редовен полов живот например... Или от смяна на сезоните и т.н.

7.   Не си мисли, че като чуеш кой какви проблеми е имал и ще разбереш какъв е твоя и ще си помогнеш сама. Не може младо момиче като теб да занемари здравето си- особено когато става въпрос за детеродните функции. Знам, че звуча може би неприятно, но не бива да одценяваш проблема. Предполагам че след изследванията ще ти предпишат хормонални контрацептиви, които ще регулират нещата а и междувременно ще те пазят от нежелана бременност. Но докторите наистина не ядат хора така че моят съвет е ИДИ!