Споделена история от Здраве

Фалшива диагноза
Ж-50. Преди месец взех от личната лекарка талон-направление за гинеколог. Нямах оплаквания, просто профилактично един път в годината. Препоръчаха ми гинеколожка, била добра... отидох при нея. Влизам в кабинета и за първи път, никога преди това не съм била при нея, не я познавам, тя мен също/тук ми беше и грешката/. Сякаш беше изяла три лимона... вика, крещя, мърмори... аз мълча и така прегледа мина. Постави ми диагноза Левкоплакия. Издаде ми амбулаторен лист и рецепта с лекарство за мазане за 73 лв. Съответно не го купих. Отворих Гугъл... прочетох за диагнозата ми... ми шашнах се, но знам ли, все пак лекар-специалист ме е прегледал. Отивам на частен прием за второ мнение... оказва се фалшива диагноза. Нищо подобно нямах, никаква левкоплакия. Защо правят всичко това? Източват здравната каса ли? Направих запитване там казаха, че с не се занимават с жалби от пациенти. Към коя институция мога да се обърна с жалба? Некоректно отношение към пациет, диагноза от която три дни не бях на себе си...

Коментари

1.   В БАЗП и ви съветвам да си сканирате епикризите от двамата лекари, да опишете хубаво казуса и да ги изпратите на електронната им поща. Имат си мейл за жалби на сайта.
Действайте, моля ви!
По документи се оказа, че два пъти са махнали тестисите на дядо ми. Два пъти. Като изобщо не е било необходимо. Но ако ги бяха оставили, щяхме да можем да го лекуваме у дома с хормонална терапия и докторът нямаше да си прибира парите за химио и лъче терапия. Вече е уволнен, но преди това умори дядо ми.
Утехата ми, е че съм спасила някого от този търговец на животи.

2.   Пишете на българска асоциация за закрила на пациентите, те ще ви насочат към правилната институция. Според мен може дй сигнализиряте в ИАМО /изп. агенция медицински одит/, нзок.

3.   Много лекари поставят диагнози, според тях си който могат да не са вярни. За съжаление системата е много лоша.

4.   Уфф... в България диагноза левкемия, отивам да си мра в друга държава, а лекари там (тук вече за мен) ми казват да планувам още много напред, че съм здрава като бик.
И да, откак спрях да пос3щавам лекари, (от тогава) съм напълно здрава, даже и грип не съм "пипвала".
Бизнес, мила! И не само, а и вече си пробват директно върху хора нови формули разни... основно в бедните страни където и си вземат парите "лекари" и не им дреме.

5.   Просто е трябвало да си вземеш веднага чантичката и да се разкараш от там, а не да се оставяш някой да агресира срещу теб. Нямам думи. Лошото е, че има много такива. Захранват си бизнеса идиотите.

6.   Към Агенция медицински одит.

7.   Лоша работа. В Плевен има(ше) една гинеколожка Стефка Василева - специалистка по фалшиви диагнози и съответните рецепти за скъпи лекарства. Не съм чула някой да я е осъдил. Сигурно защото не е единствена. Вече ме е страх от поликлиники, особено от гинеколожки.

8.   Имах много сходен случай с гинеколожка в Пловдив - също мнохо прехвалена. Поздравления, че си подходила отговорно към проблема и си потърсила второ лекарско мнение. На твое място не бих подавала оплакване, защото само ще строшиш нерви без никакъв резултат.

9.   Може ли да обясниш на разбираем език какво е това Левкоплакия. Аз съм момче на 20 и въобще си нямам представа това какво значи

10.   Офффф колко познато. Ето нещо прясно, прясно - преди два дни бях при "специалист" в ИСУЛ, невролог, и като ми постави една диагноза и аз като се шашнах като теб. Ама той възрастен, над 30 години опит.
Какво ли не ми мина пред очите. Отивам на следващия ден при друг специалист на частно. Оказа се, фалшива диагноза. Винаги искайте не второ ами и трето мнение! Не бих се занимавал да пускам жалби. Като цяло не само здравеопазването и лекарите ни не струват, ами и цялата държава, егати..

11.   /9/ Левкоплакия - (на прост език) предтуморно образувание (предраково). Препоръчва се хирургично отстраняване защото следващия стадий (ако се развие) е карцином.

12.   Номер 8, моля ви, когато мнението ви е вредно за обществото не го споделяйте.

13.   Запълват си клиничните пътеки с вас!
Мен за една тахикардия, която накрая се оказа на нервна почва, през 3 клинични пътеки ме прекараха, като 2 пъти лежах по 3-4 дена в болница, за да ми правят разни никому неужни изследвания...

14.   Номер 12 от номер 8: и с какво мнението ми е вредно за обществото? От много години не живея в България и Слава Богу! Няма държава, а сте много отворени само по клавиатурите, но всеки си заслужава живота, който води! Успех!

15.   Всъщност, аз съм и номер 1.
Тоест, вие някак сте заслужила некадърен гинеколог? Аз не. Плащам осигуровки и заслужавам нормално здравеопазване. И ако прочетете коментара ми ще разберете, че сигналът ми в БАЗП завърши с уволнение на лекар. Именно, защото реално съм излязла и съм се борила за правата си.
Мнението ви е вредно, най вече, защото е масово медийно внушение. Кой спечели от вашето мълчание? Вие, обществото или некадърният лекар? Правейки "нищо", правите много - поощрявате тази практика. НЕподавайки сигнал, вие дори не давате шанс на институциите да си свършат работата. После твърдите, че те не работят. Всъщност работят! Но по сигнали, не четат мисли.

16.   Номер 8, мнението ти е вредно, защото: препоръчваш бездействие.
Ми аз пък да си кажа винаги и търся правата - не си мълча и съответно дава резултат.
Що съветвате така жената да мълчи?? Няма да мълчи. Дайте всички да мълчим и какво държавата на овцете?? Заради такива като номер 8 и номер 10 сме на тоя хал.
Аман от такива като вас.

17.   В Пловдив има една лекарка, доц. Ваня Узунова - пише се за най-добрата в Пловдив, за гърда според нея. Тази жена се покровителства от началника на втора клиника по хирургия на Болница " Св. Георги " проф. Учиков. Извършва доцентката ненужни операции на гърда, включително на деца и до момента не знам, как не са я пипнали, явно си има гръб жената. Пазете се от такива като нея!
Лошото е, че превърнаха медицината в бизнес, а това са хуманни професии и не бива да е така. Лекарят трябва да помага, а не да те гледа в ръцете.