Споделена история от Здраве

Помогнете ми да реша този проблем веднъж завинаги :(
Здравейте, не съм сигурна дали историята ми трябва да бъде точно в този отдел, но до някъде нещата са свързани и със здравето ( със сигурност ). Не знам от къде да започна, но проблема от който страдам вече доста години е свързан със състоянието на кожата на краката ми. Имам страшно много червени точки по краката си, след епилация, по време на епилация, преди епилация - винаги. Освен тях имам доста белези от подкожни косъмчета и доста гнойни пъпчици, които не са кой знае колко видими, но ги има. Понякога дори от червените точки излиза гной ( не в големи количества, разбира се ). Не издържам вече, срам ме е да си покажа краката, а е лято. Не знам какво трябва да направя вече, за да имам норнални, гладки и добре изглеждащи крака. Всички методи за епилация минах, кола маската ми влияе най добре, но дори тогава проблема пак си го има, още повече че сега лятото не мога да ходя на кола маска и замазвам с бръснене, епилатор и нещата са просто страшни. Хидратирам кожата си с медицинска козметика, която определено прави кожата мека и казвам това за тези, които ще си помислят че проблема ми е свързан с хидратация/суха кожа и тн. Наистина не знам какво да направя, мислех дори да пробвам със солариум, тъй като съм чувала, че влияе добре на пъпките и се надявам тена ще успее да заличи петна, белези и други пигментации. Посъветвайте ме какво да правя? От какво се получава това?

Коментари

1.   Аз имах същия проблем с краката и миналото лято си купих фотоепилатор (зимата е по-подходящо за процедури) вече това лято свободно си нося рокли и поли.

2.   Здравей - имах същия проблем с краката - от това, което описваш изглежда освен растящите навътре косъмчета, които са типични при епилация, успяваш и да инфектираш кожата, която и без това ти е по-чувствителна. Вземи си задължително бебешка пудра от аптеката (от тези против подсичане) и поръсвай обилно кожата след всяка епилация или бръснене. Недей да хидратираш веднага след обезкосмяване, защото така разнасяш инфекцията - най-добре пробвай в деня на обезкосмяването да ползваш само бебешка пудра и евентуално и обтриване със спирт. Хидратиращите лосиони или мазила остави чак за следващия ден. При мен пудрата наистина направи чудеса, надявам се и на теб да помогне!

3.   Според мен трябва да дадеш почивка на краката си. Наясно съм, че сезонът не е подходящ, но аз бях в подобно положение и колкото повече ги махах толкова по-зле ставаше. Слънце и почивка би трябвало да помогнат

5.   Не се бръсни обратно на посоката на косъма и дай почивка на краката като през това време ги поддържаш с хигиена кремове и т. н. После ги депилираш и проблема ти е никакъв Успех