Споделена история от Здраве

Имам проблем с умората и очите невероятно е..
Проблемът ми е, че от 6 години съм постоянно изморен трудно подвижен много често има и болки по най-различни места по тялото ми, и много затруднява всички неща, които трябва а правя даже ме е срам, защото съм работил буквално седмици от както съм завършил преди година не мога да се задържа и дни на работа просто като стана сутрин се започва от тогава замаяност липса на всякакви сили понякога не мога да стана от леглото, да си почина е невъзможно дали предишният ден ще съм се натоварвал здраво или ще съм релаксирал на другият ще съм размазан, а майка ми не ме издържа вече ужасно е също така имам проблем с очите, когато сядам на компютър има няма 10 минути вече очите ми се изморяват а след 30 минути вече не виждам добре от това и това може да продължи до дни след използването на компютър просто толкова ми пречи монитора на очите че буквално спрях да използвам компютър, а това ме отказа да уча в университет, защото исках да се занимавам с дизайн тем подобни. Бил съм на лекари и за двата проблема пил съм какво ли не, но или не разбират какво им казвам или не ми вярват майка ми или други хора та забравих да кажа аз съм на 20 години и искам да попитам какво да направя вече не знам към кой да се обърна какъв специалист ще може да ми каже нещо по въпроса и най вече ако ТОЗИ ПРОБЛЕМ ПРОДЪЛЖИ КАКВО СТАВА КОГАТО ПОЧНА ДА ОСТАРЯВАМ

Коментари

1.   Здравей. Имам абсолютно същия проблем. Вчера бях на лекар невролог. Всичко е на нервна основа и някаква депресия. Аз се притеснявах да не е нещо друго, но не е. Съветвам те да идеш на лекар невролог да се прегледаш. Направи си живота по-спокоен, не се напрягай излишно.

2.   Възможно е след преживян стрес тялото да не е намерило начин да се възстанови и да влачи проблема със стегнати мускули.

Когато мускулите не могат да се разхлабят, човек не може да се наспи.

Тръгвай в планината, големи преходи.
Физическо натоварване сред природата задължително.
Хапове, боклуци, не, не е за 20 годишен.

А пробемът с очите е още едно доказателство, че в областта на врата си силно стегнат.
Лошо кръвоснабдяване на главата .

Природата ще те върне към живота.

3.   Витамин Б12 изследвал ли си?

4.   Миличък, според мен имаш депресия. При нея много често има подобни болежки. Лежането и неумението да се справяш с работа идват оттам. Посети психолог и ти желая успех.

5.   Сменяй моментално екрана (на 99% съм убеден, че премигва) и също така провери какво ти е осветлението вкъщи. Ако осветлението е СВД (светодиодно, на английски light-emitting diode, LED), крушките най-вероятно премигват, а това води до силна умора, безразличие, нервираност, а при продължително излагане - и до трайна мигрена. Избягвай и гледане на кинескопен телевизор и екран.

Относно екрана (monitor, англ.) на изчислителя (computer, англ.) ти, освен премигваща подсветка, той почти сигурно има и повишени нива на излъчване на сиво-лилавия спектър от светлината, който допълнително влияе лошо на мозъка и зрението. Ако не можеш да си купиш нов модел без премигваща подсветка, а искаш да продължиш да използваш сегашния, тогава ти препоръчвам да си изтеглиш безплатната програма flux (https://justgetflux.com/) с настройка за цветова температура "4700К", за да не те болят очите при продължително стоене пред екрана. Тази програма също така намалява частично или изцяло премахва премигването на подсветката, като това зависи от модела екран. При всеки е различно.

Ако имаш паричната възможност, купи си направо нов екран, който да бъде IPS и да няма премигваща подсветка, така че търси модел, обозначен в описанието си като "flicker-free". Ето примерни модели в "Емаг", макар че е желателно след харесването на даден модел да го провериш в Google къде е най-евтин, понеже в "Емаг" невинаги цените са най-ниски. https://www.emag.bg/lcd---led-monitori/stock/filter/video-portove-f6120,hdmi-v22067/tehnologija-f6122,flicker-free-v2469581/tehnologija-f6122,flicker-safe-v2579601/tehnologija-displej-f6150,ips-v22247/diagonal-f6535,27-28-incha-v23550/diagonal-f6535,nad-29-incha-v23551/sort-priceasc/c?ref=lst_leftbar_6535_23551

Дори и при него е препоръчително да използваш flux с горепосочената настройка, за да си гарантираш топла картина, която не дразни зрението и мозъка.

Успех!

6.   Както каза №2, нерви.
Нервната система не е нищо повече от един вързоп кабели.
При някои от нас, тези кабели са просто прекалено обтегнати, и "сигналът" се губи и създава аномалии (разбирай слепи петна в зрението, замъглено зрение, странни усещания в крайниците, паник атаки и т. н. )
Пробвай някой път да се напиеш. За съжаление, алкохолът е най-ефективното временно решение на проблема с обтегнатите нерви.

7.   Изследвай хормоните на щитовидната жлеза - TSH, FT4, FT3, TAT, MAT. Умората и депресията може да са причинени от проблеми със щитовидната жлеза. Друго, което може да е недостатъчен прием на течности и вода, как то и ниско кръвно.

8.   За монитора - може да има трептения, които ти натоварват очите. Провери го с камерата на телефона (не трябва да има подвижни линии) или на бял фон размашваш много бързо молив или химикал (не трябва да оставя отчетливи междинни контури между двете крайни положения).

9.   Глупости, психолози!
Демек хапове и приказки!
Бягай на най-близката планина, първия ден ще се влачиш, на втория също на третия ще си различен.
Няма ли движение, няма живот.

10.   Тялото ти е лишено от витамин или витамини, които трябва да си набавиш. Залагам, че ти липсва Б12, но за всеки случай отиди на лекар. Яж миди или стриди, а може също и яйца, какот и пилешко, всъщност имаш много варианти.

11.   Ако не си - изследвай хормоните на щитовидната жлеза (TSH, ft3, ft4). Изследвай също хемоглобин, желязо, феритин, витамин Б12, витамин Д. Тези неща можеш да ги изследваш накуп в лаборатория за 40-50лв. общо (наскоро изследвах). Потенциално, ако имаш пари, изследвай и тестостерон и естрадиол.

С какво се храниш, какво пиеш? Има ли храна, с която прекаляваш? Дори здравословни храни като киселото мляко може да са вредни в големи количества (насищат тялото с калций и пречат на баланса калций/магнезий, което води до депресия). Въобще, щом си зле трябва да внесеш лека-полека промени в живота си докато не се оправиш.

12.   Синдром на хроничната умора, нисък серотонин (депресия), вегетативна дистония...
Номер 2, би ли обяснил малко повече за това със стегнатите мускули на врата, че го свързвам и с моето главоболие. Когато ми размачкат врата и ми минава, но обикновено малко след това (след края на масажа) се връща. А главоболието е в задната част на главата, пулсиращо. Понякога е само "надута", понякога и очите ме болят. Какво е това състояние със стегнатите мускули?

13.   Това, което описваш е масово явление - депресия. Аз не съм много по-добре от теб. Но дойде момент, в който отлагането, апатията, ленивостта ми станаха истински непоносими за мен самата, усетих, че съм на път да се изгубя и започнах да чета. Какво ли не четох психология, религия, съзнание, подсъзнание, учители, школи, учения, позитивна енергия, любов към себе си и тн. И стигнах до следния извод: Може да си най-талантливия, най-позитивния, най-умния, но ако не възпиташ у себе си самодисциплина всичко това ще си остане непроявено. Всеки един на този свят крие потенциал за велики дела в дадена сфера. Но какви велики дела, ако не можем да лягаме, да се будим, да се храним в един и същи час, ако не можем да вземем решение да споруваме или да учим по един час и да следваме това решение. Ако вместо това полежим още един час, изгледаме още един филм, поцъкаме на телефона и деня замине - влизаме в една зона на комфорт... която е всъщност ужасно некомфортна, страдаме от вина, раждаме нови страхове, болести, асоциализираме се. После трудно работим, трудно създаваме взаимоотношения, никъде не се вписваме. Може моята истина да не е твоята, но вкарването на структура в ежедневието ми помага изключително. Мисля, че това е началото, основата. От там нататък самоусъвършенстване, любов към себе си, баланс. Но първата крачка, просто да се стремиш да си доволен от себе си е ключът към здравето, към щастието, към всичко.

14.   Аз съм №2
За №12
Случайно видях въпроса, че не поддържам функцията за нови известия да следя теми.

Ами, как да го обясня.
Вратът може да се схване от много неща, от течение, навалял те е дъжда и си бил мокър, стоял си на компютъра с часове.

Мускулите на тялото трябва да са здрави, да работят. Но вратът се е схванал, това повлича и други групи мускули, и те се обтягат. Особено ако всеки ден работиш пред компютър, вратът реве от обездвижване.
Да, ще те разтрият, ще ти олекне, но ти вече си засегнал и други групи мускули.
Затова трябва цялостно разпускане на тялото, не само на врата.
Примерно, ако има лост до вас, иди и пробвай.
Дори да не се набираш, само да висиш като маймуна, на една ръка, после на другата и на двете.

И ще усетих как цяла последователна група от мускули се включва в движението плюс и мускулите на врата.

Когато мускулът е стегнат, той не работи, той е в режим Оф.
Трябва да го разпуснеш, да го върнеш в работен режим.
Това пулсиране означава, че притокът на кръв към главата е затруднен. А главата боли, защото клетките и не са кръвоснабдени. Стоят на "сухо".

Трябва да вляза в разрез с рабиранията на медицината.

Ако искаш пробвай, няма да ти хареса предложението ми, но близък твой човек, със свинска мас разтрива врата и гърба поне, поне в гораната му част, плюс ръцете.
Свинската мас най-бързо отпуска мускулите, после със спирт на сутринта се почистваш да не мирише и един душ и трябва да усетиш разликата.

А като те разтриват, какво става.
Подобрява се кръвотока към главата.
Ей това е, кръвотока. Трябва да се възстанови, с масажи, с активни движения, с йога, ти си знаеш.

Малко объркано го написах, но ще разбереш.
Движението е живот. Факт.
После се набляга на физически натоварвания или най-малкото на някои йогистки пози, или най-елементарни упражнения за врата и задължително ръцете.

Всеки, който трудно си извива главата наляво или надясно, е потенциален клиент за инсулт.
Не ти се върти главата свободно?
Значи и липсва нормално кръвоснабдаване и оттам недостиг на кислород.
Оттам, пиеш аспирин, той разрежда малко кръвта, тя се движи по-лесно за час два и после пак болки.

Дано си разбрал за какво става дума, поне идеята.

15.   До №14/2 от №12:
Проблемът се появи от стрес и напрежение, ама не тия, за които обикновено се говори, а огромни такива. Беше преди три години и беше въпрос на живот и смърт, буквално. Истинско медицинско чудо е, че съм що-годе здрава. Не е станало от простудяване, нито от седене на компютър. Работата ми не е на компютър и не съм в едно положение по цял ден. Има движение, макар и не много. Често си ходя и на село, вървя пеш, не ми липсва движение.
Въпросът ми беше това състояние дали се дължи на някакви неправилни импулси към тези мускули, или на какво се дължи? Момиче съм, ако има значение.

16.   При всеки стрес се свива първо корема.
Това означава, че всички коремни мускули и органи съответно също се свиват.
И ако не се разпуснат обратно, започват проблемите.

При стрес като се свие коремът, се свива и диафрагмата.
Затова е добре в легнало положение, малко рицин на ръцете и кръгови движения посока на часовниковата стрелка, като се набляга на подребрието, да се достигне диафрагмата и да се отпусне.
А най-сигурният начин за отпускане на диафрагмата е клякането.
Но руснаците слушах, те твърдят, че състоянието на врата и корема са пряко свързани, като често говорят точно за диафрагмата.
Ако човек има често сърцебиене също диафрагмата е ориентир за проблема.

Не съм лекар, да не объркам нещата, говоря като самоизлекувал се от някои неща.