Споделена история от Здраве

Чиа и лимон за отслабване.
Здравейте!
Преди няколко дни попаднах на статия, в която беше описано отслабващото действие на чиата и лимона в комбинация за прием сутрин. Методът се състои в накисване на 1с. л. чиа в 200мл. вода от вечерта, като сутринта на гладно вече набъбнали семена се смесват със сока на половин лимон и още 200мл. вода. Засища за дълго време.
Мисля да приложа метода един месец и да видя резултата.
Някой дали го е пробвал и има впечатления и резултати?

Коментари

1.   Размърдай си задника, искаш да лежиш и да отслабваш

2.   Не номер 1, повечето дебели искат не само да лежат и да отслабват, а и да ядат и да отслабват. И винаги абсурдният въпрос е "какво да ям, за да отслабна? ", вместо да не питат "Колко да си намаля храната, за да отслабна". Няма "вълшебни" храни за отслабване, но има "вълшебно" количество храна за отслабваня. и с джънк можеш да отслабнеш, друг е въпросът дали кое колко е вредно, защото и с измислените "суперхрани" може да си навредиш, ако разчиташ само на тях. Намали си дажбите, стига се тъпка с храна, без организмът ти да има нужда от това количество. Проучи родните храни с полезни съставки, няма смисъл да си даваш парите за скъпата чия. Аз бих предпочел 2 яйца пред 100 грама чия.

3.   Има дни на работа, когато си знам , че няма да мога да изляза да обядвам. В тези дни сутрин си правя смути от 1 банан, 2с.л чия с 2с.л. овесени ядки - предварително накиснати във вода от предната вечер и каквото друго имам пъпъш, спанак. Едно такова смути и до вечерта съм сита и имам енергия. Понякога и вечерята пропускам. Така че, мисля че може да има ефект