Споделена история от Здраве

Хормони
Здравейте! Интересува ме каква е цената за изследване на полови хормони, може ли някой да ме насочи? Кога се изследват, това има ли някакво значение? Само чрез гинеколог ли може да се случи или не? Ще съм благодарна да отговорите на въпросите ми.

Коментари

1.   Половите хормони се изследват между 2-4 ден от месечния цикъл, по времето му. Те са до 9-10 общо, като в различните лаборатории могат да достигнат до 200 лева всички. За по-конкретни данни просто отвори страницата на някоя лаборатория и виж в раздел хормони пълно описание и ценоразпис. Не е необходимо да ти ги назначава лекар, но кой ще ти ги разчете?

2.   Н1, казаха ми, че мога да отида при личната ми, за да ги разчетат. 200лв. е доста солидна сумичка, 200 за бройка или общо всички? А ако гинеколог назначи изследване на хормони, дали цената ще се понижи?
Съжалявам за невежеството и благодаря за отговора.

Авторката

3.   Както казва номер 1, отваряш на някоя лаборатория сайта и там има ценоразпис. Гледам на една от популярните лаборатории - естрадиол е 15лв., пролактина също е 15лв, FSH - 15лв.... и така, такива са цените. Има пакети обикновено.

4.   Половите хормони се изследват в определени дни на месечният цикъл. Изследването може да го направиш с направление от гинеколог - изследват се поне 6 хормона. Другия вариант е да си платиш - всеки хормон е с цена около 13-20 лева на частно. Изследването на минимума от 6 хормона дава възможност да се знае какво е хормоналното състояние на твоя организъм.
Д-р И. В.