Споделена история от Здраве

Има ли проблем на ядене на кисело мляко в свръх-количества?
Интересува ме дали като ям прекалено много кисело мляко около 4/5 на ден, в някой случаи по 1/1.5 литра айрян, (а на село като отида и кусам домашно кисело мляко :D) ..... на ден вреди на нещо? Има ли вещества, които в свръх-количества могат да навредят на организма ми ?

Коментари

1.   и мен ме интересува същото за киселото и за прясното

2.   Докато си млад и растеш - няма. Млякото обаче съдържа кравешкия растежен хормон, който по чудо (измежду всички живи организми на Земята) е идентичен с човешкия. До 18-20-тата година растеш и тялото ти се развива, след тази възраст обаче, ако употребяваш много мляко и млечни продукти, стимулираш отново тялото ти да расте, и като не може нагоре, то расте настрани. Освен това определени вещества в млякото водят до усилена секреция (отделяне на слуз) от повечето лигавици - това води до алергичен, вечно запушен нос, неприятна миризма по тялото и т. н.

Виж - при козето, овчето и биволското мляко тези проблеми ги няма (затова и напоследък силно се увеличи и обогати асортимента от подобен род продукти).

Но всичко трябва да е с мярка. Ако манията ти към млякото е голяма, преяж жестоко 2-3 пъти (така, че да повръщаш и да ти е много тежко след това) и ще се отвратиш в известна степен, което пък ще ти помогне да консумираш в много по-ограничени количества.

Успех!

3.   Да, не трябва да ядеш кисело мляко всеки ден. А ако искаш всеки ден трябва да е по-малко от една кофичка, защото се получав пренасищане на организъма с калций и ще започнат да ти се чупят лесно костите! Внимавай!

4.   Не съм се замисляла, ма моя син също изпива по 3-4 кофички кисело мляко на ден.

5.   Ма ти сериозно ли?

6.   Е номер 3, ти ме уби!!!! Няма такава простотия. Липсата на калций води до остеопороза, което от своя страна води до по-лесно чупене на костите. Абе защо всички се изкавате така неподготвени??? Явно много е паднало нивото на обучение напоследък.
ПП:"организЪма" :)))))

7.   Как свръх калций ще доведе до чупене на костите? Точно обратното. Може до друго да доведе - напълняване или алергии.

8.   Пренаситването с калций наистина води до лесно чупливи кости, но ти авторе не се притеснявай, яж си мляко колкото ти душа иска. В млякото се съдържа достатъчно белтък, който при разграждането си използва досатъчно калций, затова от мляко пренасищане с калций няма. Това за многото калций в млякото са бабини деветини от преди 40-50 години когато казваха за здрави зъби яжте мляко. Ако не сте съгласни прочетете по въпроса или си отговорете защо бабите, който живеят на село и ядът мляко /истинско/ всеки ден, 80% от тях са прегърбени от остеропороза /липса на калций/? Авторе яж каквото и колкото искаш, млад си изгаряш достатъчно енергия, растеш което е по важно на човек му се преяжда това от което има нужда тялото, пък и млякото съдържа най-важните аминокисилини и т. н.

9.   От качествено, натурално българско кисело мляко със жива закваска, може да имаш само полза и перфектно самочувствие! Навремето работех в химически завод и киселото мляко ни го доставяха в големи алуминиеви легени, наричаха ги фасати. Един от колегите изяждаше по цяла фасата, а това са над 5 литра кисело мляко, и се чувстваше перфектно, беше железен.

10.   Нали знаеш, че дори отровата в малки колечиества е полезна, обратното всичко в големи количества е вредно. Не казвам, че е нещо чааак толкова сериозно, все пак не съм лекар, но си спомням, че бях чела някъде за млякото, че след една определена възраст, то не е полезно. Не си спомням защо точно, беше преди 3 години някъде, даже сега като се замисля май го бях гледала по телевизията, някакъв документален филм за храните.... както и да е, там се казваше, че след 23 - 25 години млякото не бива да се приема повече от 1 -2 пъти на седмица, дори никакво, след 50 години вече можело пак да се приема, но лично аз си пия мляко, не им повярвах много тогава :) обаче намали количеството, колкото и да е не е чак толкова полезно. А виж какво намерих една много интересна статия, която може да ти е от полза http://animalrights. aresistance. net/animals-for-food/20-do-we-need-milk

11.   ..,,употребяваш много мляко и млечни продукти, стимулираш отново тялото ти да расте, и като не може нагоре, то расте настрани. Освен това определени вещества в млякото водят до усилена секреция (отделяне на слуз) от повечето лигавици - това води до алергичен, вечно запушен нос, неприятна миризма по тялото и т.н

12.   от няколко месеца ям по 3 кофички краве кисело мляко, това вредно ли е много?

13.   Само да кажа, че номер 3 е прав за калция в големи количества. Калцият прави костите здрави, но и чупливи. Магнезията ги прави еластични. Ако калцията е много повече от магнезия, костите могат да станат много крехки. (Това е малко като с желязото и въглерода като се прави стомана - ако се вложи много въглерод, стоманата става крехък чугун)

Затова ако се ядат много храни с калций, трябва да се ядат и много храни с магнезий (напр. зелени храни с хлорофил - като краставици, марули и тн. ).

14.   Всичко да се яде в нормаюлни количества и тогава няма да имзаш проблеми с здравето си

15.   Може и да има вреда. Всичко прекалено е вредно. А защо хипохондрясаха нолкова млади напоследък? И да вреди, какво? Лекарите казват "Ние сами избираме от какво да умрем".

16.   Супер вредно е! Световната здравна организация дори вече го е признала, в официален документ, който можете да прочетете на английски в международния им сайт. Харвардския медицински университет пък доказа, че редовната консумация на краве млечни продукти е тясно свързана с рака на простатата, както и с много други типове рак, автоимунни заболявания, репродуктивни проблеми и т. н. Споменавам рака на простата заради бума на това заболяване при българските мъже през последните години, моите дядовци и двамата си отидоха така. Както се вижда и от коментарите, особено през комунизма българинът е бил сериозен консуматор на краве млечни продукти, дори бебетата са били захранвани с кисело мляко. В момента тази практика е забранена, със закон от министерството. Всичко това може да се провери, да се прочете и на български, и на английски език. Не питай разни баби и лели, а прочети актуалната информация. Повярвай ми баба ти не чете медицинския журнал на Харвард, а преповтаря думите на своята баба. А медицината е ехее, светлинни години напред вече. И макар да са добросъвестни, често близките ни са твърде неосведомени и дават грешни съвети.