Споделена история от Здраве

Виене на свят
Здравейте имам следния проблем. Сутрин рано при самото ставане от леглото ми се замайва главата до такава степен, че буквално ми тежеше налагаше се майка ми да ме вдига от леглото, при което като се изправя и посетя така 5 минути ми минаваше. Случи се и през деня и по време на път вие ми се така свят все едно всеки момент ще припадна заедно с това изтръпване на ръцете и краката езика също и треперене навън е 30 градуса а аз треперя и съм завита с юрган. Ходих на невролог казаха ми, че няма от какво да се притеснявам, пуснах си пълна кръвна картина всичко е в норма няма нищо притеснително. Но от 2 месеца всеки ден ми се вие свят дайте ми съвет от какво може да е? Имали ли сте такъв проблем?

Коментари

1.   Баща ми от няколко години има виене на свят и диагнозата му е минер. Но не се плаши, отиди на лекар, аз не мога да ти кажа. Дано да не е сериозно!
One girl

2.   Това прилича на паник атаки, аз преживях подобни неща преди време. Мисля, че проблемът ти е на психическа основа, преживян стрес, нещо, което се опитва за избие по някакъв начин. Психотерапия и любими занимания, които напълно да отвлекат вниманието ти.

3.   А при паник атаките постоянно ли ти се вие свят.
В момента преминавам през труден период и съм под постоянно напрежение но пък постоянно да ми се вие свят незнам.

4.   Зависи на колко години си, колко добър невролог си посетил и дали си му обяснил правилно какво точно ти има. Иначе може да има много причини за виене на свят и лекарите да не ги свързват с оплакванията ти или с възрастта ти и да не проверяват за такива болести.
Виенето на свят може да е както от кръвно налягане, така и от спазми на кръвоносни съдове, моментно намаляне на кислород в мозъка, от вестибуларен апарат, шипове, притискане на артерии които навлизат в главата, пукане на малки аневризми и какво ли още не, обаче почти никой невролог няма да се усъмни в такива болести при 15-17г дете, макар да има случаи на шипове при 10г деца. Моя позната 12г я боля глава докато най накрая не откриха че малък капиляр до мозъка редовно се пука и кърви, направиха й малка операция и й мина.

5.   Щом майка ти е край теб, ако не знае да пита, какво е отлепване на кожата и да го приложи.

Лягаш по корем, майка ти разтрива кожата за да я разгрее и захваща долу около кръста кожа и започва да я отлепва в посока главата.
Бас държа, че ще те боли.
За мен това е стопиране на лимфата, стопиране на нормалното движение на кръвта и изключително слабо оросяване на главата и на крайниците.

Знаеш къде е далака, една топла тухла от печката завита в кърпа и от лявата страна вечер.
Пиеш като чай корен от синя жлъчка за отпускане на далака и стомаха.
Нищо страшно, стрес, страх, напрежение.
Трябва да се разпусне.
След всяка баня на тялото студен буквално пет секунди студен душ, с цел подобряване на кръвоснабдяването.
Студеният душ след топлия предизвиква тялото да се загрее отвътре навън.
Няма нищо лошо.
А да, и виж си корема, дали не е твърд.
Ако е твърд, разтривай посока часовниковата стрелка с малко мазнина.

6.   Отиди на уши нос гърло може да е вертиго болест която засяга вестибуларния апарат, как се храниш може да ти липсват витамини, направиха ли ти ЕЕГ, ямр? Не може невролог да ти каже няма ти нищо без изследвания, виенето на свят може да има много причини задължително трябва да посетиш невролог който си разбира от работата и унг също аз имам подобен проблем от 2012 до сега след катастрофа в която съм прекарал лек мозъчен инсулт видими поражения няма, но ми остана една замаят, нос която никой и никъде не успя дая иза влекув

7.   Здравей отидох на уши нос гърло всичко е наред с ушите не е от вестибуларния апарат незнам вече от какво е и какво да си мисля. Може да е от липса на някой минерал или витамин незнам ще пробвам и това да си взема да пия и да видим.