Споделена история от Здраве

Външни хемороиди
Здравейте, на 18 г. съм и преди около година си напипах нещо като топче на ануса, докато се къпех, но не обърнах особено внимание. С времето изобщо не съм обръщала внимание дали го има или е изчезнало, но в последните 3-4 месеца непрекъснато проверявам и не се маха. Размерът му е като боб, не ме боли, не ме сърби, нито кърви, просто е много неприятно и не знам по какъв начин може да се махне. Преди около седмица и половина си купих един крем от аптеката, който е за хемороиди, защото според симптомите ми май имам външни хемороиди, мажа се 2 пъти на ден оттогава, но няма абсолютно никакъв ефект. Много е неприятно и много ме е срам, защото имам приятел от 3 месеца и вече искам да го направим, готова съм, но не мога поради тази причина, просто не се чувствам комфортно като знам, че имам такова нещо. Какъв съвет бихте ми дали вие?

Коментари

1.   Отивай на лекар, човече!! Не се изоставяй, а действай по решението на този проблем преди да е станало по-сериозно! Лекарите знаят какво ще е най-добре за теб и ще ти помогнат. Успех ;)р

2.   Взимаш си Цикатридина за хемороиди. Скъпи са около 20 лв. Слагат се като свещичка в ануса. Напълно натурални, като съставки. Повярвай ми до 5 дни няма да го има хемороида.

3.   Птици при лекар да ти потвърди, но вероятно си права за диагнозата, аз имам от много години такива.
Не знам да могат да се лекуват напълно, но съвет от мен...
Винаги, когато ходиш по голяма нужда, имай си до теб едно шише, да кажем от литър или повече пълно с хладка вода.... и като свършиш нуждата се изместваш малко напред, хващаш шишето с едната ръка, а с другата се подсмива, едва след това може съвсем леко да подпиеш, да не ти е мокро с тоалетна хартия, но никога не бъркай...
Така ще имаш отлично а хигиена и няма да ги дразниш!

4.   Аз също го имам, беше се увеличило и болеше, но се смали след като се мазах с ПРОКТОГЛИВЕНОЛ. Сега още си седи, но не ме боли, не знам дали е опасно