Споделена история от Здраве

Притеснение при преглед
Здравейте!
Винаги, когато ходя при личния лекар той си намира повод да ме разсъблече.
Няма значение дали отивам, защото ме боли главата или гърлото, прегледа винаги включва преслушване на гърдите.
Моля, ако знаете ми кажете нужно ли е да си свалям сутиена винаги при преглед на гърдите?
И нормално ли е този да ме накара да си сваля сутиена и да дишам дълбоко 10 минути, докато той бавно, бавно ми прави преглед на гърдите?
Първия път, когато ме прегледа, ми каза да се съблека.
Аз съблякох блузата, но той каза сваля и сутиена.
Аз се направих, че не съм чула, защото се притеснявах да се съблека.
Той повтори, но аз пак се направих, че не съм чула и накрая той ми го свали.
Преслуша ми гърдите бавно, бавно.
Докато местеше стетоскопа гледаше да докосва гърдите ми.
Осен това, много натискаше със стетоскопа.
Винаги ме кара да свалям сутиена и ме преслушва по този начин, а на мен ми става лошо, защото е гадно да дишаш дълбоко и с отворена уста 10 минути.
След това казва, че иска да ми види стомаха.
Опипва го с ръка, като започва отдолу нагоре и продължава до гърдите.
Когато ми преглежда гърлото бърка толкова навътре, че имам чувството, че ще повърна.
Кажете ми нормално ли е това?

Коментари

1.   Не, не е нормално! Ако издържиш още веднъж този скапания... пусни си дискретно телефона да снима и после във всички новинарски сайтове да цъфне нещастника!

2.   Откъде накъде ще ти бърка и в гърлото... Ти много добре знаеш, че не е нормално. Смени си личния.

3.   Иди да те прегледа жена и сама ще направиш разликата...

4.   Ами не, не е нормално. Още повече, че нямаш оплаквания.
След като не ти е приятно ходенето при него - смени го.

5.   Хаха, мръсник такъв. :) Имаш ли някакво заболяване, което изисква да ходиш на тези продължителни прегледи?

6.   Интересно, че за толкова пъти не си се сетила да смениш личния си лекар. Може например да си избереш жена.
И без друго от личните лекари няма никаква полза, а само куп вреди, най-малката от която е, че лапат несметни количества от нашите пари.

Всеки ден се учудвам колко наивни и необразовани са хората.

Ти си знаеш, но в днешно време лекарите са едни от най-... е да не казвам, че законът е на тяхна страна, нали го пишат същите...

7.   Не, не, не, не е нормално!!!! Сменяй го веднага. По принцип такъв преглед нтетрябва да ти прави впечатление, още повече да става причина за публикация. Щом по някакъв начин ти влияе, сменяй го веднага или ходи с родител. Педофилска работа, направо ме вбеси долния перверзник. Ако беше мое дете...

8.   Нормално е.

9.   Значи аз съм лекар и по пропедевтика на вътрешни болести и хирургия ние сме учени, че пациента се гледа подробно от до: глава, шия, гърди, корем, до крайниците.
1. Когато се слуша - сутиена се сваля - не е редно да те слуша със сутиен и да ти мушка слушалката вътре - това е отбиване на номер.
2. Пациента се съблича гол от кръста нагоре, не стои по потник примерно.
3. Пациента е съблечен за дадената област за изследване.
4. Подробният преглед дава възможност да се провери състоянието на органите по системи.
5. Когато преглеждаш гърло езика минава напред и с шпатулата се натиска върху езика.
6. Дори може да ти прегледа и гърдите за бучки и е редно да го прави, защото всяка втора жена има новообразования от доброкачествен характер на гърда, а всяка 8-12 развива рак на гърдата.
7. Нормално е да ти опипа корема, да ти перкутира черния дроб, да пипне и за лимфни възли подмишницата, слабините и прочие.
8. Не вярвам колегата да е злоупотребил, но ако има съмнения за злоупотреба се сменя личният лекар.
9. Добрите лекари отделят внимание на пациента, преглеждат подробно и не отбиват номер.
10. Колегите които отбиват номер и бързат не са добри лекари.
Поздрави!