Споделена история от Здраве

Диабет??
Здравейте, читатели!
Аз съм момиче на 21г.тежа 31кг и малко.
Скоро си пуснах изледвания и глюкозата ми беше 2.8!
А трябва да е 6. 10.
Възможно ли е да имам диабет при толкова ниски нива.
Дайде съвет къде мога да си пусна някакви по подробни изледвания за диабет!

Коментари

1.   2. 8 кръвна захар е твърде ниско. Това е хипогликемия. Задължително трябва да отидеш на изследвания и то веднага.

(С диабет съм)

2.   Леле, лекарят не ти ли обясни, че с тези стойности би трябвало да си припаднала и направо да си се запътила към състояние на кома? Нямаш диабет, но и тялото ти гладува. Може да се каже, че по ирония на така зададения въпрос, най-вероятно подлагаш тялото си на глад като самите диабетици. Само дето при диабетика се получава заради липса на инсулин, който да се свърже с кръвната захар и да я пренесе към клетката, за да я нахрани. А при теб с тези ниски стойности на кръвната захар явно секретираш достатъчно инсулин и то качествен, но подаваш твърде малко храна и клетките на тялото ти гладуват. 6. 1 ммол е горна граница. Би било добре сутрин на гладно да ти е към 4 - 5. С това тегло на тази възраст не ми се мисли, какви поражения е започнало да има в тялото ти. Като не храниш достатъчно клетките си, те кретат, а нервните клетки направо се увреждат от липсата на храна /енергия/. Докато при другите клетки може да се стигне до някакво възстановяване, то при нервните - няма. Просто започни да се храниш малко по малко, но със сигурност повече, отколкото ядеш сега.

3.   Веднага отиваш при ЛЛ. Ако нямаш такъв-на ендокринолог. Състоянието ти е прекалено сериозно, за да се лекуваш по интернет. Аз съм диабетичка.

4.   31 кг. е ненормално ниско тегло!
При диабетът имаш не ниска, а висока кръвна захар, понеже той се характеризира с инсулинова резистентност.
Ти просто не се храниш нормално, затова кръвната ти захар е ниска.
Престани да правиш глупости! Говори с диетолог и започни да се храниш нормално! Тялото ти има нужда от определено количество протеини на ден, с които да възстановява изразходените от предишния. На тези протеини им трябват определено количество въглехидрати, за да бъдат обработени, а също и мазнини.
Погледни тук: vzonata. com за да разбереш какви са пропорциите и започвай. Теглото ти, както и кръвната захар сами ще се орегулират.
Иначе ще си съсипеш здравето!

5.   31 килограма?
Анорексия??

6.   Хипогликемия е, може би е вследствие на недохранване, а може и да е нещо друго, затова се изследвай.
Колко си висока, че тежиш 31 кг.?

7.   Момиче, горните бяха по-деликатни, но аз ще ти го кажа без такт:умираш!
Ти решаваш това ли са ти намеренията и ще го предотвратиш ли!