Споделена история от Здраве

Свещичка от чесън
Някой правил ли си е свещичка от чесън за премахване на гъбична инфекция и бяло течение? Действа ли наистина? Особено, ако упорито сте се лекували и нищо не помага? Дори да не е свещичка, а някакъв друг метод отово с чесън?

Коментари

1.   Много български жени се "лекуват" с чесън. Наистина помага, чесъна мирише много, но после известно време си чиста отдолу, лошото е, че ефекта е само временен и не се излекува на пълно.

2.   А много ли мирише?

3.   намирам за глупаво една жена така да си играе със здравето си в 21 век - имаме лекари, имаме медикаменти... а чесан - нямам просто думи.
Ако „упорито“ сте се лекували и нищо не помага, едва ли чесън ще помага - отидете на друг лекар, подсилете като цяло организма си, погрижете се за себе си като съвременен човек, за Бога!

4.   много ми е интересно АВТОРКЕ с какво точно си се лекувала така упорито и не е помогнало въобше?

Я ни кажи в какво се изразява тоето упорито лечение, което не е помогнало, че се е наложило да използваш чесън?

5.   Точно в 21 век, когато лекарствата са препълнени със странични ефекти.... не забравяйте или прочетете как през 30-те години на миналият век са били затворени клиниките ползвали даровете на природата и кой е въвел фармацията, която сега е невероятна машина за пари, както и за увреждания.
Има издадена книга, , Чудото на чесъна'' и там са изредени свойствата му. Съответно книгата е издадена с разрешението на Министерството на Здравеопазването.
Чесънът, също така е обявен за продукт номер 1 срещу рака от Световният здравен институт!!! Факт!!!
Спасил е хора по време на чумата. Всичките му свойства са лабораторно тествани и доказани!!!
Няма да имате странични ефекти, ако го ползвате за целта-вагинално. Докато леченията с антибиотици често предизвикват гъбички. Как ти звучи? ! Кофти, а?
Лекуваш едно, а си добяваш друго...

6.   Може да се ползва чесън в марличка за вагинална инфекция и помага. Скилидката се надупчва с клечка, увива се в марличката, засукваме краят така, че да излиза и навън. Престоява през ноща. На сутринта се изважда.
Няма странични ефекти за разлика от медикаментите.
Лечението се продължава и няколко дни след унищожаване на течението/2, 3/.
Успех и смело.

7.   Аз не разбирам как може да мислите толкова повърхностно :О Да предпочетеш медикаменти пред продукти от природата :Х:Х:Х натуралните продукти нямат странични действия, а лекарството може евентуално да помогне за нещо (я помогне, я не), но за сметка на това ще навреди на друго. Помислите пак преди да коментирате.

8.   Точно заради днешната медицина сме на този хал. Като гледам сегашните медици не се справят особено добре с проблемите на хората. И ми е много интересно, защо старите хора не са имали такива проблеми-явно, защото са имали по добри лекарства - билки!

9.   аз съм пробвала и в момента се лекувам от скоро и с чесън-ПОМАГА, пробвай
АЗ си слагам една скилитка преди да си легна, и сутринта като стана го изваждам, с ръка, не ми е необходим конец...
Пробвай така, със сигурност няма да ти навреди както си мислят някои хора-----на сутринта като го извадиш ще видиш, че има ефект... пробвай

10.   Официалната медицина би могла да бъде за предпочитане пред естествени методи само тогава, когато трябва да се реагира много бързо за да се овладее ситуацията - при инфаркт, инсулт, тежки животозастрашаващи инфекции и други подобни.
Но за да не се стига до такива ситуации единствения начин е да се обърнем към природата, а не към официалната медицина. Природосъобразен живот -храна и движение.
Чесъна има много силно противогъбично и антисептично действие.
Не знам дали си чувала за кандидоза. При кандидозата проблемът е вътре в стомаха, а проявлениета - външни. Има най - различни видови гъбички Кандида. Общото между тях е, че обичат да живеят и да се размножават в кисела среда. Пробвай да спазваш определени правила за хранене, храни които не предизвикват кисела реакция - напиши в нета хранене при Кандида и ще излезнат много неща. Гъбите се хранят с прости въглехидрати - спри сладкото. Приемай живи бактерии, чесън - наистина има силно противогъбично действие. Успоредно с това може да си правиш и свещички., Но с гъбите са вътре в теб, не са само във влагалището.

11.   Аз също съм ЗА - чесъна и лечение с природата. Скилидка чесън /голяма и здрава/ се цепва на няколко места с ножа или се надупчва с клечка за зъби. Овалва се в мед и после в сода бикарбонат. Прави се на тампон от марля и здрав конец - да е по-дълъг за да се извади на сутринта. Престоява във влагалището 1 нощ. Прави се 6-7 дни. След 3-я ден се вижда резултата. Половия партньор си маже главичката и около нея с сода бикарбонат и мед. Ако не се лекува и мъжа - течението пак ще се появи. Докато си отгледам децата с природни продукти се борих срещу баби и мъж. Но сега съм горда, че те не познават антибиотиците. Знаят разтриване със силна ракия, компрес на гърлото, гаргара с лайка и много чайове които аз бера и суша. Толкова им се силен имунитета, че не са карали шарка и това ме притеснява. Сега за 5-ти и 9-ти класове. Откакто са се родили, като чуя,че някое дете е болно от шарка ги водя при него - гушка ги, целува ги и нещо. А са момичета.